Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pokojová aktivní anténa Hama Planar 24 -Šok- Lze ji upravit?

MrPep (26)|26.11.2006 10:39
Dobrý den, pořídil jsem si k notebooku menší plochou aktivní anténu Hama Planar 24. Ovšem k mému překvapení je příjem s ní snad ještě horší než s pasivní anténkou typu "pendrek". Multiplex A chytám dobře skoro i bez antény, ale multiplex B na "pendrek" vypadává, myslel jsem, že se to touto aktivní anténou vyřeší, ale nestalo se tak.

Níže přikládám fotografie vnitřku této antény. Myslel jsem, že přední panel je kovový a funguje jako anténa, ale je to plast. Šokovalo mě, že k zachycení signálu je použit pouze kousek ohnutého drátku. Myslíte, že by se příjem dal nějakou úpravou zlepšit? Např. napájením dalších drátků?
Atkins (447)|26.11.2006 11:21
A kolik Te ten konzum stal ?
MrPep (26)|26.11.2006 11:24
413 Kč s DPH.
mirekv (7169)|26.11.2006 11:56
MrPep
S tím těžko něco uděláš, ta anténa je prostě moc malá, má malý zisk a předzesilovač to nezachrání. Máš ji na stabilním místě, nebo ji přenášíš s NB? V prvním případě bych koupil normální anténu, nejlépe "síto" neboli "matraci", podle toho, že máš signál i z prutovky, tak stačí i bez předzesilovače.
Antény pro analog i digitál jsou i navzdory tvrzení prodejců stejné!
MrPep (26)|26.11.2006 12:18
[quote=mirekv]Máš ji na stabilním místě, nebo ji přenášíš s NB?[/quote]
Chtěl jsem nějaké mobilní řešení které by fungovalo víceméně po celém bytě, ale vzhledem k tomu, že to opravdu funguje spíše hůře než "pendrek" (zkoušel jsem různé umístění antény), tak ji mám ve skříni :-((
Atkins (447)|26.11.2006 15:07
Kurna, to by bylo :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB:
Tebou zamyslene mobilni reseni je realne jen ve velice vyjimecnych pripadech a podminkach. :-G
Ja bych trochu slevil - v miste bytu, kde je nejlepsi signal bych instaloval stacionarni antenu a pomoci aktivniho rozbocovace rozvedl do pozadovanych prostor - jiste signal vyuziji i jine pristroje :-D
MrPep (26)|26.11.2006 16:32
Tak ono s multiplexem A to tak v podstate funguje, pouzitelny signal je na "pendrek" po celem byte. Signal multiplexu B je pouze na nekterych mistech a jeste s vypadky, chtel jsem touto antenou odstranit alespon ty vypadky, ale to se nepovedlo, navic je antena jeste vice nachylna na presnost umisteni.
MrPep (26)|28.11.2006 16:26
[quote=mirekv]V prvním případě bych koupil normální anténu, nejlépe "síto" neboli "matraci", podle toho, že máš signál i z prutovky, tak stačí i bez předzesilovače.[/quote]
Jakou byste presne doporucil? Pokud bych chtel zustat u vnitrniho reseni, je dobre treba toto - DIGITENNE TT 1 - ?
mirekv (7169)|28.11.2006 17:01
Třeba tady (ta síta) Není to moc estetické, ale účinné. Můžeš zkusit i tu tvou uváděnou, ovšem má dost silný předzesilovač, mohou nastat problémy.
clee (6592)|28.11.2006 17:22
jasny, sito a rozved si to kvalitnim kabelem po bejvaku...
Radeq (277)|28.11.2006 19:22
Uf, proc se ptas, kdyz si stejne nakonec vyberes po svem? 9-)