Formule 1 v HDR? Testování začne ještě letos

Formule 1 v HDR? Testování začne ještě letos
, , aktualita
Organizátoři závodů Formule 1 chystají další zvýšení kvality živých přenosů. Po rozlišení 4K chtějí přidat také vysoký dynamický rozsah neboli HDR. Testování by mělo začít v průběhu roku 2021.
K oblíbeným
reklama
Fanoušci královské disciplíny motoristického sportu se mohou těšit na ještě věrnější zážitek při sledování závodů. Organizátoři Formule 1se totiž zaměřili na technologii HDR (High Dynamic Range), která se pro ně stala dalším cílem. Ačkoliv se v dlouhodobém horizontu počítá také s rozlišením 8K, prioritu teď dostalo právě HDR. V plánu je začít testovat záběry ve vysokém dynamickém rozsahu v průběhu roku 2021. Diváci si tak budou moci vychutnat závody F1 s živějším a realističtějším obrazem díky sytějším barvám či lepšímu kontrastu.
 
 
„Jednou z věcí, kterou se aktuálně zabýváme – zmínil jste 8K – je HDR, vysoký dynamický rozsah, který je velmi efektivní pro rychle se pohybující objekty. Letos budeme provádět testy, a to pro nás myslím je potenciálně další fáze nabídky,“ prohlásil pro web Motorsport.com Ian Holmes, která má na starosti televizní práva F1. Ohledně 8K se vyjádřil tak, že společnost zatím sleduje vývoj této technologie. Výrazný průlom pro živé sportovní přenosy v 8K by měla přinést letošní olympiáda v Tokiu. V USA jsou 8K kamery používány při závodech NASCAR nebo zápasech amerického fotbalu NFL.
 
Závody Formule 1 jsou televizním stanicím od roku 2017 nabízeny v rozlišení 4K Ultra HD. Této možnosti využívá třeba britský Sky nebo německá RTL. Tuzemští diváci mohou živé přenosy F1 sledovat na kanálech Sport 1 a Sport 2, ale maximálně ve vysokém rozlišení. Ian Holmes v dalším nedávném rozhovoru prohlásil, že organizátoři jednají s Amazonem o tom, že by se závody F1 objevily na této platformě. Údajně proběhly také schůzky se zástupci Facebooku, YouTube nebo Netflixu. Poslední jmenovaná společnost ovšem trvá na svém přesvědčení, že sportovní přenosy na její platformu nepatří.
 
Nedávno začala na českém a slovenském trhu působit služba F1 TV Pro, která nabízí živé streamy i záznamy závodů v kvalitě 1080p při 50 fps. Kromě toho se služba dočkala upraveného uživatelského rozhraní či podpory funkcí Chromecast a AirPlay, které usnadní sledování na velké obrazovce. V průběhu roku budou přidány aplikace pro Apple TV, Android TV a Amazon Fire TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala