Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aplikace F1 TV zamíří na televize. Nově je dostupná i v Česku

9.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Služba streamovaného videa F1 TV, která konečně funguje také v České republice, dostane svou aplikaci pro Android TV a další platformy. Prozatím mohou fanoušci motorsportu využít alespoň odeslání přes Chromecast nebo AirPlay.
Milovníci závodů formule 1, kteří nemají přístup k lineárnímu vysílání, by měli zpozornět. Oficiální platforma streamovaného videa F1 TV totiž přichází s několika příjemnými novinkami. Vůbec nejdůležitější z nich je rozšíření předplatného F1 TV Pro na několik dalších trhů včetně České republiky a Slovenska. V současné době je tedy přístupná v 85 zemích světa, platforma F1 TV bez živých přenosů potom dokonce ve 118 zemích. Překážkou pro některé diváky může být lokalizace, neboť služba funguje v šesti jazycích. Jak ovšem tušíte, čeština ani slovenština mezi nimi nejsou. Pokud chcete sledovat závody formule 1 s českým komentářem, nezbývá vám než sledovat lineární vysílání kanálů Sport 1 a Sport 2.
 
 
F1 TV funguje na bázi předplatného, které je dostupné ve dvou variantách. Základní F1 TV Access nabízí kompletní záznamy i sestřihy velkých cen, přístup k záběrům ze všech palubních kamer i archiv závodů. Kromě F1 je k dispozici také přístup k obsahu z pohárů¨F2, F3 a Porsche Supercup, stejně jako k podrobným datům, mapám a výsledkovým listinám ze závodů F1. Za tento plán zaplatí diváci 3 eura měsíčně nebo 27 eur ročně. Druhá varianta F1 TV pro, která je na českém trhu novinkou, obsahuje navíc živé vysílání přímé přenosy závodů F1, F2, F3 a Porsche Supercup včetně kompletnímu přístupu k palubním kamerám pilotů a týmovým vysílačkám. Tento plán vyjde na 6 eur měsíčně nebo 60 eur ročně.
 
 
V současné době lze F1 TV sledovat prostřednictvím webového prohlížeče nebo mobilních aplikací pro Android a iOS. Přehrávání na velké obrazovce usnadňuje přidání podpory funkcí  Chromecast a AirPlay. V průběhu letošního roku budou vydány také aplikace pro Apple TV, Android TV a Amazon Fire TV. Služba také nově obsahuje video ve Full HD (1080) při 50 fps. Došlo i na řadu vylepšení uživatelského rozhraní, které zahrnují vylepšený přehrávač s možností přetáčení a zastavování videa, snadnější přepínání mezi kanály nebo modernější uživatelské rozhraní pro snadnější procházení obsahu. Novinky jsou nyní dostupné na F1TV.com. Aktualizace pro zařízení iOS, Android, Amazon Fire a Roku vyjde v první polovině závodní sezóny.