Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Filipínská televize vysílala pirátskou kopii Avengers: Endgame

2.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Lokální kabelový operátor na Filipínách se rozhodl odvysílat nový film Avengers: Endgame pouhý den po světové premiéře. A použil k tomu nekvalitní pirátskou kopii. Po zásahu policie nahradila snímek jiným, rovněž z neoficiálních zdrojů.
Filipínská kabelová televize Orient Cable sice své služby nabízí pouze regionálně, ale postaral se o pozdvižení, o kterém se teď píše po celém světě. Pokusila se totiž odvysílat slouho očekávaný film Avengers: Endgame, a to hned den po celosvětové premiéře v kinech. A jak asi tušíte, neměla k tomu potřebná oprávnění a dokonce ani kvalitní kopii snímku. Operátor tedy musel patrně zabrousit na torrentové weby, odkud pocházela vysílaná pirátská kopie v nevalné kvalitě. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.
 
 
Někteří diváci možná byli potěšení, neboť se na novou marvelovku mohli podívat z pohodlí pohovky a bez utrácení za lístky do kina. Z dostupných informací se ovšem zdá, že mezi fanoušky převažovaly negativní reakce. Mnozí totiž ještě film neviděli a po přepnutí na program mohli zahlédnout některé spoilery. Mnohem horší dohru by pro Orient Cable mohla mít stížnost, kterou na operátora podal místní řetězec multikin Teatro de Dapitan – patrně kvůli obavě z ušlého zisku. Po zásahu lokální policie sice společnost přerušila vysílání Avengers: Endgame, ale nasadila místo toho jinou pirátskou kopii, tentokrát staršího filipínského snímku Captain Barbell.
Těžko říct, co operátor čekal, když odvysílá jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku hned den po premiéře. Možná spoléhal na to, že funguje pouze v několika městech a o tomto prohřešku se tak nikdo nedozví. A možná je to pro společnost dokonce běžná obchodní praxe, jak by nasvědčovalo promptní nahrazení jinou pirátskou kopií filmu. Nyní může kabelový operátor doufat, že se do řešení nezapojí třeba samotný Marvel a na společnost nečeká tučná pokuta – údajně totiž svým jednáním porušila minimálně tři filipínské zákony.
 
Zdroj: Pna.gov.ph


reklama
reklama