Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Facka Willa Smithe na Oskarech: Netflix i Sony zastavují produkci jeho filmů

4.4.2022, Milan Šurkala, aktualita
Facka Willa Smithe na Oskarech: Netflix i Sony zastavují produkci jeho filmů
O největší pozdvižení na letošních Oskarech se zajisté postaral Will Smith, který udeřil facku moderátorovi Chrisi Rockovi za uštěpačné poznámky na adresu jeho ženy. To ale způsobilo i reakci ze strany streamovacích služeb a filmových studií.
Letošní Oskary ovlivnilo několik události. Vedle prvního vítězství v kategorii nejlepšího filmu pro streamovací službu (což vyhrál Apple TV+) tu byla ještě větší událost, která vzbudila velké pozdvižení. Moderátor Chris Rock si dělal legraci z Jady Pinkett Smith, manželky Willa Smithe, která trpí alopecií. Při této nemoci člověk přichází o vlasy a ochlupení, což je i případ Jady, kterou moderátor přirovnal k G.I.Jane. Will Smith vstal a v přímém přenosu moderátorovi uštědřil pořádnou facku. Za svůj výstup se později omluvil, celý případ má ale další dohru.
 
Will Smith
autor: Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0, přes Flickr
 
Stejně jako v případech MeToo, i nyní dávají filmová studia a streamovací služby ruce pryč od kontroverzních herců, ke kterým se Smith přidal tímto výstupem. Stopku tak dostal film Fast and Loose pro Netflix. Ten měl už problém s tím, že ho týden předtím opustil režisér David Leitch, takže Netflix hledal režiséra a nyní projekt odložil k ledu (a není jasné, zda se vůbec bude točit, bude mít zpoždění, vymění se herec,...). Will Smith tu měl hrát kriminálního bosse, který po útoku ztratil paměť.
 
Pro Sony pak měl Smith natáčet Bad Boys 4 a herec už měl obdržet scénář k filmu. Také tento film byl prozatím pozastaven a ani tady není jasné, zda se v něm bude někdy pokračovat nebo nikoli. Dá se předpokládat, že podobný osud v nejbližší době postihne i další Smithovy projekty. Příliš jasný není ani osud dramatu Emancipation o útěku otroka, který už je v postprodukci a do streamovací služby Apple TV+ se měl dostat v letošním roce.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.