Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Apple TV+ a CODA: první streamovací služba, která vyhrála Oscara za nejlepší film

, , aktualita
Apple TV+ a CODA: první streamovací služba, která vyhrála Oscara za nejlepší film
I když se o streamovací službě Apple TV+ nemluví tak často jako např. o Netflixu, je to právě ona, která si jako první odnesla sošku Oscara za nejlepší film roku. Stalo se jím drama CODA o rodině, kterou tvoří především hluší členové.
Apple TV+ a CODA: první streamovací služba, která vyhrála Oscara za nejlepší film
Streamovací služba Apple TV+ dosáhla historického okamžiku. I když v popularitě zdaleka není tak úspěšná jako např. konkurenční Netflix, s vlastním obsahem se jí dost daří v nejrůznějších oceněních. Za dva roky si v různých soutěžích odnesla 953 nominací a 240 vítězství, přičemž nyní si odnesla i to, které je mezi veřejností považováno za asi nejcennější, Oscara za nejlepší film roku. Tím se stalo drama CODA (Child of Deat Adults, v češtině "V rytmu srdce"), které pojednává o rodině hluchých rodičů, kteří mají vedle hluchého syna také jednu slyšící dceru. Ta v sobě objeví velký zájem o zpěv, což vede k rozporu mezi jejím snem zpívat a starosti o rodinu, pro kterou je prostředníkem se světem slyšících.
 
Apple TV+ CODA
 
Titul je cenný i proto, že se Apple TV+ stává vůbec první streamovací službou, která si odnesla tuto nejcennější sošku. Překonala tak i Netflix, který ji dosud nezískal a měl na tento titul nominované rovnou dva filmy, K zemi hleď a Sílu psa. Na 94. výročních Cenách Akademie si drama CODA odneslo ještě další dvě sošky. Titul nejlepšího herce ve vedlejší roli získal Troy Kotsur, který je současně prvním hluchým hercem, kterému se něco takového podařilo. Siân Heder pak dostala sošku za nejlepší adaptovaný scénář. Pokud jde o Netflix, ten z 27 nominací proměnil jen jednu. Tu získala Jane Campion za režii filmu Síla psa. Letošním premiantem co do počtu Oscarů je film Duna, který získal celkem 6 sošek.