Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony představila 2. generaci svého přehrávače 4K

19.4.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Společnost Sony představila druhou generaci svého multimediálního 4K přehrávače. Nese označení FMP-X10. Slibuje podporu kodeku HEVC nebo streamovacích služeb Sony Video Unlimited a Netflix, včetně 4K obsahu.
Nový Sony FMP-X10 nahradí stávající model FMP-X1. Aktualizovaný přehrávač přidává podporu HEVC (H.265), nástupce kompresního formátu MPEG-4 (H.264). Podpora HEVC znamená podporu streamování 4K. Jako příklad uvádí výrobce např. u nás nedostupný Netflix. Vedle něj však nabízí přístup ke své službě stahování Video Unlimited, která obsahuje i tituly s rozlišením 4K. Bohužel i v tomto případě ČR v seznamu podporovaných zemí chybí.

Služba přitom nabízí 50 bezplatných titulů, co se ultra-vysokého rozlišení týče. Dalších 200 titulů lze stáhnout/vypůjčit za poplatek. Mezi ty patří kriminální drama American Hustle (Špinavý trik) nebo válečné drama Monuments Men (Památkáři). V budoucnu k těmto lákadlům přibude Amazing Spider-Man 2 nebo Annie. Dalšími 4K službami jsou fotografické PlayMemories Online a 500px. Slíbená je rovněž podpora 4K/60p videa z letošního světového poháru FIFA. Ze začátku to bude platit jen v rámci online obchodu Sony.

FMP-X10 dále nabízí podporu 60FPS 4K videa, jeden HDMI výstup pro video a jeden HDMI výstup pro audio. Uvnitř lze nalézt terabytový pevný disk. O připojení externího disku se stará dvojice konektorů USB, bohužel jen verze 2.0. Slíbená je rovněž podpora zvukového formátu Dolby Digital Plus. Sony dále uvádí, že přístroj nabídne zatím nejširší barevné spektrum, co se japonské značky týče. Otázkou zůstává, co to přesně znamená. Rovněž tak není známo, za kolik se nový přístroj bude prodávat.

Zdroj: FlatpanelsHD