www.tvfreak.cz
>
>

Edisonline: nová streamovací služba plná festivalových filmů

Edisonline: nová streamovací služba plná festivalových filmů
, , aktualita
Distributor Film Europe zpřístupnil novou platformu, která za cenu jednoho lístku do kina nabízí desítky filmů ke streamování i dva televizní kanály. Nabídku tvoří hlavně nezávislá filmová tvorba. K dispozici jsou aplikace pro mobilní zařízení i televizory.
K oblíbeným
reklama
Netflix či HBO GO sice nabízí přístup k některým evropským či artovým filmům, ale rozhodně se nejedná o kdovíjak rozsáhlou databázi. Milovníci nezávislé produkce proto obvykle sáhnou po alternativních VOD platformách jako mezinárodní MUBI nebo český Aerovod. Nyní se přidává další služba s názvem Edisonline. Stojí za ní společnost Film Europe, která nebude fanouškům artových snímků neznámým pojmem. Od roku 2009 distribuuje filmy do českých a slovenských kin, provozuje televizní kanály, pořádá také vlastní filmové festivaly a dokonce v Praze otevřela kino Edison Filmhub. Vlastní VOD platforma je tedy vcelku logickým rozšířením portfolia, díky kterému bude moct společnost zpřístupnil filmy svým divákům i jinak než jen na stříbrném plátně, v televizním vysílání nebo na DVD.
 
 
Edisonline provozovatel označuje za „první česko-slovenskou festivalovou VOD platformu“. Za 155 Kč měsíčně, tedy přibližně za cenu jedné vstupenky do kina, získají diváci přístup k databázi filmů, které si mohou kdykoliv přehrát. Balíček ovšem zahrnuje také přístup k online živému vysílání dvou televizních kanálů – Film Europe a Film Europe+. Využít lze přitom i funkce známé z IPTV, jako jsou nahrávky nebo zpětné sledování. Platit je možné také ročně, ale vzhledem k ceně 1 860 Kč tím zákazníci nic neušetří. Pokud se jedná o databázi VOD, v tuto chvíli zahrnuje šest desítek filmů uvedených na festivalech a v menších kinosálech. Provozovatel ovšem slibuje pravidelné rozšiřování databáze každý měsíc o 30 titulů, takže do 1. 5. 2021 by měli mít diváci k dispozici přes 300 filmů.
 
 
Všechny filmy ve službě Edisonline jsou opatřeny českými titulky. K dispozici je možnost vyhledávání filmů, ale prozatím chybí pokročilé možnosti filtrování. Snímky tak lze vybírat jen podle toho, zda se jedná o novinky nebo tvorbu pro děti. V tuto chvíli si mohou diváci přehrát třeba německá drama Narušitel systému nebo francouzské krimi Bídníci. Z pár let starších, ale cenami ověnčených filmů nechybí mimo jiné Čtverec, Toni Erdman nebo Saulův syn. Videa lze přehrávat přímo v prohlížeči, ale k dispozici jsou také mobilní aplikace pro Android a iOS či televizní aplikace pro Android TV a Apple TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala