www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Dotykový televizor? Huawei si možná pohrává s netradiční myšlenkou

Dotykový televizor? Huawei si možná pohrává s netradiční myšlenkou
, , aktualita
Huawei by podle uniklých informací mohl představit první 4K TV s dotykovou obrazovkou. Prozatím není jasné, zda bude zařízení určeno pro domácnosti, nebo spíše pro firmy a školy, kde by našlo lepší využití.
K oblíbeným
reklama
Huawei vstoupil na trh s televizory teprve v roce 2019, ale zákazníky se snaží zaujmout zajímavými řešení, jako je třeba vysouvací webkamera. Nyní by čínský výrobce mohl přinést skutečně revoluční novinku – televizor s dotykovou obrazovkou. Informace se poprvé objevila na čínské sociální síti a zatím nebyla oficiálně potvrzena. Zařízení by mělo patřit do řady Huawei Smart Screen, která zatím obsahuje chytré televizory. Nejnovější přírůstek ovšem nemusí být určen pro použití v domácnostech. Mohlo by se jednat spíše o velkou dotykovou obrazovku pro prezentace v kancelářích nebo výuku ve školách. V takovém případě by zařízení nejspíš postrádalo televizní tunery.
 
 
Ilustrační obrázek
 
Podle uniklých informací by měla novinka využívat 65palcový panel s rozlišením 3840 x 2160 pixelů neboli 4K. Displej zvládne zaznamenat až dvacet dotyků najednou, proto umožní pohodlné ovládání dvěma osobami najednou. K dispozici by měla být úprava proti odleskům a filtr modrého světla, který měl Huawei zkombinovat se svou technologii pro vylepšení barevného gamutu. Připomeňme, že modré světlo podle odborníků stojí za nejrůznějšími problémy se spánkem. Proto se filtr modrého světla stále častěji objevuje ve výbavě smartphonů nebo počítačových monitorů. Zdá se, že čínský výrobce se funkci snažil vyladit tak, aby chránila oči, ale přitom nenarušovala přirozené barevné podání displeje.
 
Na trhu se zatím neobjevil žádný dotykový televizor, takže Huawei by v tomto ohledu získal prvenství. Otázkou ovšem zůstává, zda by taková kombinace vůbec dávala smysl. Pohodlné ovládání z gauče umožňuje dálkový ovladač, případně lze dnes často využít také hlasové povely. Dotyková vrstva naopak může mít negativní vliv na kvalitu obrazu. Nehledě na nutnost častého otírání obrazovky, neboť sledovat filmy přes šmouhy a otisky by nebylo zrovna nejpříjemnější. Nový Huawei Smart Screen bude nejspíš představen 25. března, kdy čínský výrobce pořádá online keynote. Připomeňme, že čínský výrobce zatím své chytré televize neprodává v Evropě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala