www.tvfreak.cz
>
>

Documentary+ streamuje dokumentární filmy zdarma, funguje i v ČR

Documentary+ streamuje dokumentární filmy zdarma, funguje i v ČR
, , aktualita
Nedávno byla celosvětově spuštěna streamovací služba Documentary+, která nabízí dokumentární filmy různých žánrů a funguje na několika platformách včetně webového prohlížeče. Navíc nevyžaduje předplatné.
K oblíbeným
reklama
Mohlo by se zdát, že nabídka služeb pro streamování videa již dosáhla svého maxima. I v roce 2021 ovšem na trhu přibývají noví hráči. Ačkoliv Netflix má v nabídce řadu kvalitních dokumentů z vlastní produkce, začaly se objevovat platformy zaměřené přímo na tuto kategorii obsahu. Začátkem ledna se jednalo o službu Discovery+, která zatím funguje ve dvou desítkách zemí – v budoucnu se mezi navíc přidá Česká republika. Čekání si ovšem můžete zpříjemnit službou Documentary+, která byla spuštěna koncem ledna. Zatímco většina nových platforem se (hlavně kvůli problémům s licencemi) šíří do jednotlivých regionů velmi pomalu, Documentary+ funguje celosvětově.
 
 
Službu spustil americký dokumentarista Bryn Mooser a jeho produkční společnost XTR. Databáze obsahuje dokumenty různých žánrů – od společenských témat a konfliktů až po portréty významných osobností. Z velké části se jedná o celovečerní snímky a pro snadnější orientaci jsou tituly seřazeny podle kategorií. Asi nepřekvapí absence češtiny, takže bez znalosti angličtiny se neobejdete. Marně byste ovšem hledali také anglické titulky, proto se musíte spolehnout na své poslechové schopnosti. Na druhou stranu Documentary+ nevyžaduje žádné předplatné a dokonce ani registraci. Ke všem filmům máte bezplatný přístup bez omezení. Počítat musíte pouze s reklamou, která ovšem není nijak rušivá.
 
Documentary+ funguje v internetovém prohlížeči na adrese Docplus.com. K dispozici jsou také aplikace pro Apple TV, Amazon TV, Roku a mobilní zařízení. „Documentary+ uvádí na trh pečlivý výběr kritikou uznávaných filmů a zahrnuje oceněné a nominované tvůrce, jako jsou Spike Jonze, Kathryn Bigelow, Terrence Malick, Brett Morgen, Andrea Nevins, Roger Ross Williams, Zana Briski, Davis Guggenheim a Werner Herzog, ale také začínající filmaře, jako jsou Lana Wilson (Miss Americana), Ramona S. Diaz (A Thousand Cuts), Nanfu Wang (One Child Nation), Clay Tweel (Gleason), Kareem Tabsch (Mucho Mucho Amor) a Laura Gabbert (Ottolenghi and the Cakes of Versailles),“ uvedli autoři o své nové službě.
 
 
Dodávají: „Knihovna obsahuje klasiky jako The Imposter, Born into Brothels, Cartel Land, My Best Fiend a Life, Animated a zahrnuje popkulturní ikony jako Michael Jordan (One Man and His Shoes), Christian Dior (Dior and I), Evel Knievel (Being Evel), Janis Joplin (Festival Express) a Pearl Jam (Hype!), po boku významných politických a historických osobností jako Cory Booker (Street Fight), Elian Gonzalez (Elian) a Neil Armstrong (Armstrong).“
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik