Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Documentary+ streamuje dokumentární filmy zdarma, funguje i v ČR

6.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Nedávno byla celosvětově spuštěna streamovací služba Documentary+, která nabízí dokumentární filmy různých žánrů a funguje na několika platformách včetně webového prohlížeče. Navíc nevyžaduje předplatné.
Mohlo by se zdát, že nabídka služeb pro streamování videa již dosáhla svého maxima. I v roce 2021 ovšem na trhu přibývají noví hráči. Ačkoliv Netflix má v nabídce řadu kvalitních dokumentů z vlastní produkce, začaly se objevovat platformy zaměřené přímo na tuto kategorii obsahu. Začátkem ledna se jednalo o službu Discovery+, která zatím funguje ve dvou desítkách zemí – v budoucnu se mezi navíc přidá Česká republika. Čekání si ovšem můžete zpříjemnit službou Documentary+, která byla spuštěna koncem ledna. Zatímco většina nových platforem se (hlavně kvůli problémům s licencemi) šíří do jednotlivých regionů velmi pomalu, Documentary+ funguje celosvětově.
 
 
Službu spustil americký dokumentarista Bryn Mooser a jeho produkční společnost XTR. Databáze obsahuje dokumenty různých žánrů – od společenských témat a konfliktů až po portréty významných osobností. Z velké části se jedná o celovečerní snímky a pro snadnější orientaci jsou tituly seřazeny podle kategorií. Asi nepřekvapí absence češtiny, takže bez znalosti angličtiny se neobejdete. Marně byste ovšem hledali také anglické titulky, proto se musíte spolehnout na své poslechové schopnosti. Na druhou stranu Documentary+ nevyžaduje žádné předplatné a dokonce ani registraci. Ke všem filmům máte bezplatný přístup bez omezení. Počítat musíte pouze s reklamou, která ovšem není nijak rušivá.
 
Documentary+ funguje v internetovém prohlížeči na adrese Docplus.com. K dispozici jsou také aplikace pro Apple TV, Amazon TV, Roku a mobilní zařízení. „Documentary+ uvádí na trh pečlivý výběr kritikou uznávaných filmů a zahrnuje oceněné a nominované tvůrce, jako jsou Spike Jonze, Kathryn Bigelow, Terrence Malick, Brett Morgen, Andrea Nevins, Roger Ross Williams, Zana Briski, Davis Guggenheim a Werner Herzog, ale také začínající filmaře, jako jsou Lana Wilson (Miss Americana), Ramona S. Diaz (A Thousand Cuts), Nanfu Wang (One Child Nation), Clay Tweel (Gleason), Kareem Tabsch (Mucho Mucho Amor) a Laura Gabbert (Ottolenghi and the Cakes of Versailles),“ uvedli autoři o své nové službě.
 
 
Dodávají: „Knihovna obsahuje klasiky jako The Imposter, Born into Brothels, Cartel Land, My Best Fiend a Life, Animated a zahrnuje popkulturní ikony jako Michael Jordan (One Man and His Shoes), Christian Dior (Dior and I), Evel Knievel (Being Evel), Janis Joplin (Festival Express) a Pearl Jam (Hype!), po boku významných politických a historických osobností jako Cory Booker (Street Fight), Elian Gonzalez (Elian) a Neil Armstrong (Armstrong).“