Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová služba Discovery+ zamíří do Česka. Díky partnerství s Vodafonem

6.1.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Discovery spouští svou vlastní službu pro streamování videa, kde nabídne dokumenty až ve 4K. V budoucnu se přidá také sportovní obsah. Nás může těšit, že prostřednictvím Vodafonu se platforma objeví i v ČR.
Rok 2021 by mohl být v České republice přelomový. Alespoň z hlediska služeb pro streamování videa. Na tuzemský trh by totiž mohla přijít platforma Disney+, zatímco HBO Max nahradí současné HBO GO. A na své by si mohli přijít také milovníci dokumentů (a sportu), neboť je v plánu také spuštění Discovery+ v Česku. Zatím sice nebylo zveřejněno přesné datum, ale snad se tak stane v průběhu letošního roku. Zásluhu by na tom mělo mít partnerství společností Discovery a Vodafone. Mobilní operátor tak nabídne obsah ze služby Discovery+ svým zákazníkům ve dvanácti evropských zemích. Kromě Česka se jedná také o Německo, Itálii, Španělsko, Rumunsko, Portugalsko, Řecko, Maďarsko, Irsko a Island.
 
 
Discovery věří, že svou službou osloví až 100 milionů diváků v Evropě. Tento týden byla platforma spuštěna v USA a dalších asi 25 zemích světa včetně některých evropských. Pojďme si tedy ve stručnosti představit, co svým zákazníkům nabízí a kolik to stojí.
 
 

Nabídka obsahu v Discovery+

 
Američtí zákazníci mohou sledovat přes 55 tisíc epizod a více než 2 500 seriálů. Jedná se převážně o dokumenty a jiné pořady z rodiny kanálů Discovery včetně HGTV, Food Network, TLC, ID, OWN, Travel Channel, Discovery Channel a Animal Planet, ale také některých partnerů jako BBC. Právě britská stanice dodala do Discovery+ také obsah v rozlišení 4K, který zahrnuje přírodopisné dokumenty Zázračná planeta II nebo Modrá planeta II. Služba nabídne také exkluzivní seriály, které nejsou určeny pro televizní vysílání. Evropští diváci najdou brzy v Discovery+ také sport. Konkrétně půjde o Olympijské hry v Tokiu i další prémiový obsah z kanálů Eurosport včetně tenisových grandslamů, cyklistických závodů, motoristického sportu, fotbalu a zimních sportů.
 
 

Podporovaná zařízení a cena Discovery+

 
Obsah ve 4K je zatím dostupný pouze na Apple TV 4K a Amazon Fire TV. Jinak lze ovšem obsah z Discovery+ sledovat také na Android TV, Roku, Xboxu, vybraných televizích Samsung (od roku 2017), iOS, Android, tabletech Fire a ve webových prohlížečích. Pro ceny zatím můžeme nahlédnout na americký trh, kde Discovery+ stojí 5 dolarů měsíčně. Tato verze obsahuje reklamy, verze bez reklam vyjde na 7 dolarů. Zákaznici mohou využít také sedmidenní zkušební verzi.
 


reklama
reklama