www.tvfreak.cz
>
>
>

Nová služba Discovery+ zamíří do Česka. Díky partnerství s Vodafonem

Nová služba Discovery+ zamíří do Česka. Díky partnerství s Vodafonem
, , aktualita
Discovery spouští svou vlastní službu pro streamování videa, kde nabídne dokumenty až ve 4K. V budoucnu se přidá také sportovní obsah. Nás může těšit, že prostřednictvím Vodafonu se platforma objeví i v ČR.
K oblíbeným
reklama
Rok 2021 by mohl být v České republice přelomový. Alespoň z hlediska služeb pro streamování videa. Na tuzemský trh by totiž mohla přijít platforma Disney+, zatímco HBO Max nahradí současné HBO GO. A na své by si mohli přijít také milovníci dokumentů (a sportu), neboť je v plánu také spuštění Discovery+ v Česku. Zatím sice nebylo zveřejněno přesné datum, ale snad se tak stane v průběhu letošního roku. Zásluhu by na tom mělo mít partnerství společností Discovery a Vodafone. Mobilní operátor tak nabídne obsah ze služby Discovery+ svým zákazníkům ve dvanácti evropských zemích. Kromě Česka se jedná také o Německo, Itálii, Španělsko, Rumunsko, Portugalsko, Řecko, Maďarsko, Irsko a Island.
 
 
Discovery věří, že svou službou osloví až 100 milionů diváků v Evropě. Tento týden byla platforma spuštěna v USA a dalších asi 25 zemích světa včetně některých evropských. Pojďme si tedy ve stručnosti představit, co svým zákazníkům nabízí a kolik to stojí.
 
 

Nabídka obsahu v Discovery+

 
Američtí zákazníci mohou sledovat přes 55 tisíc epizod a více než 2 500 seriálů. Jedná se převážně o dokumenty a jiné pořady z rodiny kanálů Discovery včetně HGTV, Food Network, TLC, ID, OWN, Travel Channel, Discovery Channel a Animal Planet, ale také některých partnerů jako BBC. Právě britská stanice dodala do Discovery+ také obsah v rozlišení 4K, který zahrnuje přírodopisné dokumenty Zázračná planeta II nebo Modrá planeta II. Služba nabídne také exkluzivní seriály, které nejsou určeny pro televizní vysílání. Evropští diváci najdou brzy v Discovery+ také sport. Konkrétně půjde o Olympijské hry v Tokiu i další prémiový obsah z kanálů Eurosport včetně tenisových grandslamů, cyklistických závodů, motoristického sportu, fotbalu a zimních sportů.
 
 

Podporovaná zařízení a cena Discovery+

 
Obsah ve 4K je zatím dostupný pouze na Apple TV 4K a Amazon Fire TV. Jinak lze ovšem obsah z Discovery+ sledovat také na Android TV, Roku, Xboxu, vybraných televizích Samsung (od roku 2017), iOS, Android, tabletech Fire a ve webových prohlížečích. Pro ceny zatím můžeme nahlédnout na americký trh, kde Discovery+ stojí 5 dolarů měsíčně. Tato verze obsahuje reklamy, verze bez reklam vyjde na 7 dolarů. Zákaznici mohou využít také sedmidenní zkušební verzi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik