www.tvfreak.cz
>
>
>

Nová služba Discovery+ zamíří do Česka. Díky partnerství s Vodafonem

Nová služba Discovery+ zamíří do Česka. Díky partnerství s Vodafonem
, , aktualita
Discovery spouští svou vlastní službu pro streamování videa, kde nabídne dokumenty až ve 4K. V budoucnu se přidá také sportovní obsah. Nás může těšit, že prostřednictvím Vodafonu se platforma objeví i v ČR.
K oblíbeným
reklama
Rok 2021 by mohl být v České republice přelomový. Alespoň z hlediska služeb pro streamování videa. Na tuzemský trh by totiž mohla přijít platforma Disney+, zatímco HBO Max nahradí současné HBO GO. A na své by si mohli přijít také milovníci dokumentů (a sportu), neboť je v plánu také spuštění Discovery+ v Česku. Zatím sice nebylo zveřejněno přesné datum, ale snad se tak stane v průběhu letošního roku. Zásluhu by na tom mělo mít partnerství společností Discovery a Vodafone. Mobilní operátor tak nabídne obsah ze služby Discovery+ svým zákazníkům ve dvanácti evropských zemích. Kromě Česka se jedná také o Německo, Itálii, Španělsko, Rumunsko, Portugalsko, Řecko, Maďarsko, Irsko a Island.
 
 
Discovery věří, že svou službou osloví až 100 milionů diváků v Evropě. Tento týden byla platforma spuštěna v USA a dalších asi 25 zemích světa včetně některých evropských. Pojďme si tedy ve stručnosti představit, co svým zákazníkům nabízí a kolik to stojí.
 
 

Nabídka obsahu v Discovery+

 
Američtí zákazníci mohou sledovat přes 55 tisíc epizod a více než 2 500 seriálů. Jedná se převážně o dokumenty a jiné pořady z rodiny kanálů Discovery včetně HGTV, Food Network, TLC, ID, OWN, Travel Channel, Discovery Channel a Animal Planet, ale také některých partnerů jako BBC. Právě britská stanice dodala do Discovery+ také obsah v rozlišení 4K, který zahrnuje přírodopisné dokumenty Zázračná planeta II nebo Modrá planeta II. Služba nabídne také exkluzivní seriály, které nejsou určeny pro televizní vysílání. Evropští diváci najdou brzy v Discovery+ také sport. Konkrétně půjde o Olympijské hry v Tokiu i další prémiový obsah z kanálů Eurosport včetně tenisových grandslamů, cyklistických závodů, motoristického sportu, fotbalu a zimních sportů.
 
 

Podporovaná zařízení a cena Discovery+

 
Obsah ve 4K je zatím dostupný pouze na Apple TV 4K a Amazon Fire TV. Jinak lze ovšem obsah z Discovery+ sledovat také na Android TV, Roku, Xboxu, vybraných televizích Samsung (od roku 2017), iOS, Android, tabletech Fire a ve webových prohlížečích. Pro ceny zatím můžeme nahlédnout na americký trh, kde Discovery+ stojí 5 dolarů měsíčně. Tato verze obsahuje reklamy, verze bez reklam vyjde na 7 dolarů. Zákaznici mohou využít také sedmidenní zkušební verzi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik