Výrobce:

DivXNetworks

Články o výrobci DivXNetworks | Zobrazit jen články a recenze
Samsung uvedl tablet s certifikací DivX

Samsung uvedl tablet s certifikací DivX

Společnosti Samsung a DivX oznámily, že Samsung Galaxy Tab je první tablet, který dostal certifikaci DivX HD. Na svém 7-palcovém displeji dokáže přehrávat video v plné kvalitě 1080p a nahrávat video z integrované kamery při 720x480p.
14.9.2010, aktualita, Radek Jahoda
DivX putuje pod Sonic Solutions

DivX putuje pod Sonic Solutions

Slučování firem dále pokračuje. Poté, co se DivX Inc. stal poměrně překvapivě majitelem firmy MainConcept, která má za sebou dlouhou tradici ohledně tvorby video kodeků, se nyní dostává do područí i DivX.
3.6.2010, aktualita, Radek Jahoda
Realtek uvedl nový čip pro DivX HD

Realtek uvedl nový čip pro DivX HD

Výrobce čipů Realtek uvedl na trh nový multimediální obvod, který zvládá dekódování MPEG-1/2/4 AVC a JPEG v HD kvalitě a také enkódování MPEG-2/4 AVC v HD kvalitě. Dostal také certifikaci pro DivX Plus HD.
2.6.2010, aktualita, Radek Jahoda2 komentáře
Samsung Wave je první mobil s certifikací DivX HD

Samsung Wave je první mobil s certifikací DivX HD

Společnosti DivX a Samsung oznámily, že mobilní telefon Samsung Wave dostal certifikaci DivX HD. Ta značí, že přístroj dokáže přehrávat DivX H.264 video v rozlišení 720p. Umožňuje mu to hardwarový kodek.
26.3.2010, aktualita, Radek Jahoda
DivX uvolnil nový volný balík DivX Plus

DivX uvolnil nový volný balík DivX Plus

Balík DivX Plus nám nabízí zcela přepracované programy pro práci s DivX a Matroska. Obsahuje jak kodek, tak i konvertor, přehrávač i plugin do internetových prohlížečů. To vše je k dispozici k volnému stažení.
19.3.2010, aktualita, Radek Jahoda8 komentářů
DivX předvedl přehrávání MKV na Windows 7 s Media Foundation

DivX předvedl přehrávání MKV na Windows 7 s Media Foundation

DivX dává k dispozici technologickou ukázku přehrávání souborů MKV s H.264 dekódováním ve Windows 7 přes Microsoft Media Foundation, které se používá pro přehrávání multimédií ve Windows Media Playeru již od Windows Vista.
15.5.2009, Aktualita, Radek Jahoda
DivX 7 ve finální verzi

DivX 7 ve finální verzi

Implementace H.264 kodeku od DivX je hotova a tak vychází sedmá verze DivX kodeku. Jak jistě víte, DivX před časem koupil MainConcept, který již měl H.264 kodek hotový, takže jde pravděpodobně o spojení toho nejlepšího z DivX a MainConceptu.
7.1.2009, Aktualita, Radek Jahoda
DivX představil svou vizi digitální domácnosti

DivX představil svou vizi digitální domácnosti

DivX Connected je již nějaký čas v nabídce, nyní ale DivX předvedl novou přepracovanou verzi, kterou chce prosadit i do výrobků spotřební elektroniky. Má se starat o kompletní digitální multimediální domácí síť, která umožní sdílet a zobrazovat video (včetně HD rozlišení), hudby a fotografií.
3.9.2008, aktualita, Radek Jahoda
První alpha verze H.264 enkodéru od DivX

První alpha verze H.264 enkodéru od DivX

Po akvizici MainConceptu a první beta verzi H.264 dekodéru od DivX z května tohoto roku dává Project Rémoulade další výsledky. Je jím alpha verze DivX H.264 enkodéru, která je kompatibilní s DivX 7 H.264 HD profilem.
25.8.2008, Aktualita, Radek Jahoda
První beta verze H.264 dekodéru od DivX

První beta verze H.264 dekodéru od DivX

Před deseti lety byl spuštěn Project Mayo, který se stal později základem komerčního kodeku DivX od firmy DivX Networks. Nyní stejná firma vyhlásila nový projekt Project Rémoulade, z kterého má vypadnout nový kodek DivX H.264.
16.5.2008, Aktualita, Radek Jahoda
DivX 6.8.2

DivX 6.8.2

Po delší době přichází opět nová verze DivX kodeku, tentokrát s číslem 6.8.2, což značí jen malé změny. Bylo pouze opraveno načítání kvantizačních matic ze souboru a odstraněna informace o licenci při kódování z příkazové řádky.
17.4.2008, Aktualita, Radek Jahoda
Panasonic získal certifikaci DivX na Blu-ray přehrávač

Panasonic získal certifikaci DivX na Blu-ray přehrávač

Firmy DivX a Panasonic oznámily, že Blu-ray přehrávač od Panasonicu získal certifikaci pro přehrávání DivX titulů. Tento přehrávač bude dodáván i na evropský a ruský trh a půjde tak o první přehrávač s DivX certifikací pro tyto regiony.
4.3.2008, aktualita, Radek Jahoda
Corel DVD Copy 6 dostal certifikaci DivX

Corel DVD Copy 6 dostal certifikaci DivX

Corel a DivX oznámili, že produkt Corel DVD Copy 6 dostal certifikaci DivX Ultra. Ta značí, že tento program dokáže převést DVD video do DivX formátu včetně menu disku a lze ho přehrát na dalších zařízeních, které nesou logo DivX Ultra....
17.12.2007, Aktualita, Radek Jahoda
Nová verze DivX s optimalizací pro více jader

Nová verze DivX s optimalizací pro více jader

DivX se dočkal nové verze kodeku 6.8, která přináší optimalizaci dekodéru pro více vláken a tím i použití více jader procesorů. Přehrávání by tak mělo být lepší především u videa s vyšším rozlišením. Konkrétní data ale nejsou k dispozici....
6.12.2007, Aktualita, Radek Jahoda
DivX kupuje MainConcept

DivX kupuje MainConcept

Časy se mění a to dokazuje i transakce, která se právě chystá. Z hacknutého kodeku MPEG-4 od Microsoftu vzniklá firma DivX kupuje již dávno zavedenou a prosperující firmu MainConcept, kterou lze považovat za leadra v oblasti kódování videa....
16.11.2007, Aktualita, Radek Jahoda
PlayStation 3 dostane přehrávání DivX

PlayStation 3 dostane přehrávání DivX

Kdo by to byl řekl, že velký Sony se rozhodne pro takový krok a oficiálně zahrne podporu přehrávání jiného formátu, než za kterým sám stojí. Inu, stalo se tak, a jeho herní a multimediální konzole PlayStation 3 bude přehrávat DivX. "Jsme...
15.11.2007, aktualita, Radek Jahoda1 komentář
DivX 6.7 je finální

DivX 6.7 je finální

Po vydání beta verze přichází konečně již kompletní finální instalátor verze 6.7, nepřináší oproti beta verzi nic nového, v balíku je kromě kodeku ještě DivX Player 6.6, DivX Web Player 1.3.1 a trial verze DivX Converter 6.5 a DivX Pro kodeku...
25.9.2007, Aktualita, Radek Jahoda

Nový DivX Author 1.5

DivX Networks mají novou verzi jejich enkodéru DivX Author, který je určen pro tvorbu nového kontejneru divx s podporou menu, více titulů, stop zvuku a titulků, což již ale dávno víte. Nyní je zde nová verze, která přidá německou, francouzskou...
18.9.2007, Aktualita, Radek Jahoda

DivX kodek 6.7 Beta

DivX Networks vypustil beta verzi DivX kodeku, která zvládá kódování v novém profilu 1080HD (která ale funguje již od verze 6.4 jako 1080) s podporou 1080i i 1080p a novými funkcemi. Tou je především povolení kódování B-framů u tohoto profilu,...
28.8.2007, Aktualita, Radek Jahoda

Již prodáno 100 miliónů DivX certifikovaných přístrojů

Od počátku certifikačního programu pro kodek DivX v roce 2003 bylo dodáno do spotřební sítě již 100 miliónů zařízení, které podporují DivX kodek. Celkem jde o 2500 modelů od různých výrobců, jako je LG, Philips, Samsung, Sony, Thomson a...
17.8.2007, aktualita, Radek Jahoda1 komentář