Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo

21.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
Streamovací služba Disney+ byla spuštěna v první polovině listopadu a přináší např. oblíbené marvelovky, filmy od Pixaru, dokumenty National Geographic a Star Wars (Hvězdné války). V Evropě je ale služba víceméně nedostupná, což by se mělo brzy změnit. Původní datum 31. března bylo posunuto o týden, a tak se streamovací služby v Evropě dočkáme 24. března (pokud nepočítáme Nizozemí, které bylo podporováno od počátku). Pochopitelně, nedostane se na všechny evropské země.
 
Disney+ logo
 
Prozatím tak půjde jen o Velkou Británii, Irsko, Francii, Německo, Itálii, Španělsko, Rakousko a Švýcarsko. Cena byla stanovena na 5,99 liber nebo 6,99 EUR měsíčně, případně při ročním předplacení půjde o 59,99 liber, resp. 69,99 EUR. Celkem tu bude k dispozici zhruba 500 filmů a 7500 epizod seriálů. V létě letošního roku by měla být služba rozšířena na Belgii, Skandinávii a Portugalsko. Česká republika je bohužel zatím v nedohlednu, postupné rozšiřování ale napovídá, že by se na nás nemuselo v budoucnu zapomenout.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.