Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ začne v dubnu natáčet seriál Obi-Wan Kenobi

30.3.2021, Kateřina Hoferková, aktualita
Fanoušci Star Wars se mohou těšit na nový seriál patřící do tohoto univerza z produkce platformy Disney+. Obi-Wan Kenobi by se měl začít natáčet po několika zpožděních letos v dubnu, slibně vypadá také herecké obsazení.
Seriál Obi-Wan Kenobi z prostředí Star Wars se chystá už delší dobu. Podle původních plánů se mělo začít natáčet v roce 2020, ale celá akce se kvůli problémům zpozdila a filmování se přesunulo až na rok 2021. Nyní to vypadá, že vše má vypuknout v dubnu, což je ještě o měsíc později, než dříve tvrdil herec Ewan McGregor, který ztvární hlavní postavu Obi-Wana Kenobiho. 
 
Chybět nebude ani Hayden Christensen jako Anakin Skywalker/Darth Vader nebo Bonnie Piesse a Joel Edgerton jako dvojice Beru a Owen Lars. V seriálu se ale ukáže i spousta nováčků ve světě Star Wars, jako je Indira Varma známá z Hry o trůny, Rupert Friend (Ve jménu vlasti) nebo Kumail Nanjiani a další. 
 
Herecké obsazení seriálu Obi-Wan Kenobi 
 
Na režii seriálu se bude podílet také Deborah Chow, která se osvědčila jako režisérka v úspěšném seriálu Mandalorian. Děj se bude odehrávat deset let po Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, kdy se z Anakina Skywalkera stal Darth Vader a Palpatine nechal vyvraždit rytíře Jedi. 
 
Seriál Obi-Wan Kenobi nejspíše nebude mít mnoho dílů, Disney ale chce udělat příběh se silnými vedlejšími postavami. Právě úspěch tohoto seriálu by mohl být pro růst streamovací platformy Disney+ důležitý, protože seznam originální produkce je stále poměrně malý.  
 
Zdroj: engadget.com