Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ už má 50 milionů uživatelů, téměř třetinu počtu Netflixu

9.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací službě Disney+ se hodně daří. Objevila se jen na pár trzích, přesto už slaví dosažení 50 milionů uživatelů, což je téměř třetina toho, co má Netflix. Přitom ten je na trhu už roky a v mnoha více zemích.
Disney to se svou streamovací službou Disney+ pořádně rozjelo. Zatím je k dispozici jen na několika málo trzích, přičemž se teprve v březnu dostala do několika málo zemí Evropy (nepočítáme-li Nizozemí, kde byla k dispozici od začátku). I to však stačilo k tomu, aby během pár měsíců, kdy se objevila na streamovací scéně, nasbírala 50 milionů uživatelů. Pro představu, Netflix, který je tu už pěknou řádku let a je k dispozici takřka celosvětově, má okolo 167 milionů předplatitelů.
 
Disney+ logo
 
Velkou vzpruhu z únorových 28 milionů má na svědomí např. Indie, kde si službu předplatilo hned okolo 8 milionů lidí. V průběhu tohoto roku by se měla služba objevit ještě v Japonsku nebo Jižní Americe, celosvětový start je pak plánován na počátek roku 2021. Úspěch se připisuje koronavirové pandemii a zvýšenému zájmu o streamovací služby, což umocnilo i rychlejší uvedení filmů, jako je Frozen 2 nebo Onward. Bohužel pandemie změnila plány i negativně a několik připravovaných titulů bylo odloženo. Film Artemis Fowl se pak kvůli ní neobjeví nejprve v kinech, jak bylo původně plánováno, ale zamíří si to rovnou na Disney+.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.