Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ má úspěch, předplácí si jej 28,6 milionu uživatelů

6.2.2020, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služba Disney+ má velký úspěch. Za pouhé tři měsíce byla schopna nabrat 28,6 milionů uživatelů, což překonávalo i ty nejoptimističtější odhady společnosti. Přitom je k dispozici jen v pěti zemích na světě.
Streamovací služba Disney+ přináší jeho majitelům velkou radost. Představena byla teprve v listopadu loňského roku, a už stihla dosáhnout na 28,6 milionu předplatitelů. Pro srovnání, celosvětově přístupný Netflix má 167 milionů předplatitelů. To je pro Disney velmi úspěšný výsledek, uvážíme-li, že je na trhu pouhé tři měsíce a služba je dostupná pouze na pěti trzích (např. v USA, Kanadě nebo Nizozemí) a šíření do dalších zemích se teprve plánuje. Např. do Evropy se dostane 24. března, ale týkat se to má jen 8 dalších zemí. V březnu se dostane také do Indie.
 
Disney+ logo
 
Zajímavostí, že jen o trochu vyšší počet uživatelů má streamovací služba Hulu, kterou Disney provozuje už několik let. Majitelé služby byli sami překvapeni úspěchem a přičítají ho nízké ceně $6,99 měsíčně při docela rozsáhlé nabídce filmů a seriálů. Zdaleka nejde totiž jen o produkci Disney, ale i jeho studií 20th Century Studios (původně 20th Century Fox), National Geographic, Pixar, Marvel a je zde i celá sága Star Wars. Radost ale firmě kazí koronavirus 2019-nCov, kvůli kterému jsou minimálně na dva měsíce zavřené Disneyho parky v Číně (v Šanghaji a Hongkongu), přičemž se kvůli tomu předpokládá ztráta zhruba 300 milionů USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.