Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více

, , aktualita
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Společnost Disney byla výrazně zasažena koronavirovou pandemií. Problémy byly s uváděním filmů do kin (ta se zavírala v podstatě po celém světě), zavřely se také zabávní parky, které jsou pro firmu velmi důležité. Na druhou stranu se o to více rozjela streamovací služba Disney+, která už za minulé čtvrtletí dosáhla téměř na 100 milionů lidí (šlo o 94,9 milionu). Za poslední čtvrtletí sice počet předplatitelů dále rostl a tuto kulatou hranici překonal, s hodnotou 103,6 milionu lidí ale až tak moc nadšení nevyvolal, protože se čekalo o něco vyšší číslo.
 
Disney+ logo
 
Každopádně za první čtvrtletí minulého roku to bylo jen 33,5 milionu, takže za pouhý rok se počet lidí více než ztrojnásobil. Průměrná částka z jednoho předplatitele ale klesla z 5,63 na 3,99 USD, za což může uvedení Disney+ Hotstar. Radost ale dělalo i EPSN+ (ze 7,9 na 13,8 mil. lidí) a Hulu (ze 32,1 na 41,6 mil. lidí). V případě EPSN+ to dělaly zejména jednorázové platby na konkrétní zápasy UFC.
 
Polevující koronavirová pandemie konečně pomáhá Disney vylepšovat situaci (příjmy) v zábavních parcích. Hodnoty jsou pochopitelně výrazně nižší oproti minulému roku, kdy pandemie teprve začínala, ale proti konci roku 2020 jde už o nárůst. Pro zajímavost, koncem roku 2019 parky přinesly 5,89 mld. USD, koncem roku 2020 to bylo už jen 1,87 mld. USD, letos by to bez 3 milionů dosáhlo na 2 mld. USD. Merchandise produkty a herní licence činí 1,18 mld. USD, což je meziroční nárůst o 13 %. Úspěchem byl např. Marvel's Spider-Man: Miles Morales, naopak moc nepotěšily klesající příjmy ze Star Wars Jedi: Fallen Order. Zatímco však filmy a streamování přinesly Disney zisk 2,87 mld. USD, zábavní parky a produkty znamenaly ztrátu 0,41 mld. USD (koncem roku 2019 to bylo 2,52 mld. USD).