www.tvfreak.cz
>
>

Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více

Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
, , aktualita
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
K oblíbeným
reklama
Společnost Disney byla výrazně zasažena koronavirovou pandemií. Problémy byly s uváděním filmů do kin (ta se zavírala v podstatě po celém světě), zavřely se také zabávní parky, které jsou pro firmu velmi důležité. Na druhou stranu se o to více rozjela streamovací služba Disney+, která už za minulé čtvrtletí dosáhla téměř na 100 milionů lidí (šlo o 94,9 milionu). Za poslední čtvrtletí sice počet předplatitelů dále rostl a tuto kulatou hranici překonal, s hodnotou 103,6 milionu lidí ale až tak moc nadšení nevyvolal, protože se čekalo o něco vyšší číslo.
 
Disney+ logo
 
Každopádně za první čtvrtletí minulého roku to bylo jen 33,5 milionu, takže za pouhý rok se počet lidí více než ztrojnásobil. Průměrná částka z jednoho předplatitele ale klesla z 5,63 na 3,99 USD, za což může uvedení Disney+ Hotstar. Radost ale dělalo i EPSN+ (ze 7,9 na 13,8 mil. lidí) a Hulu (ze 32,1 na 41,6 mil. lidí). V případě EPSN+ to dělaly zejména jednorázové platby na konkrétní zápasy UFC.
 
Polevující koronavirová pandemie konečně pomáhá Disney vylepšovat situaci (příjmy) v zábavních parcích. Hodnoty jsou pochopitelně výrazně nižší oproti minulému roku, kdy pandemie teprve začínala, ale proti konci roku 2020 jde už o nárůst. Pro zajímavost, koncem roku 2019 parky přinesly 5,89 mld. USD, koncem roku 2020 to bylo už jen 1,87 mld. USD, letos by to bez 3 milionů dosáhlo na 2 mld. USD. Merchandise produkty a herní licence činí 1,18 mld. USD, což je meziroční nárůst o 13 %. Úspěchem byl např. Marvel's Spider-Man: Miles Morales, naopak moc nepotěšily klesající příjmy ze Star Wars Jedi: Fallen Order. Zatímco však filmy a streamování přinesly Disney zisk 2,87 mld. USD, zábavní parky a produkty znamenaly ztrátu 0,41 mld. USD (koncem roku 2019 to bylo 2,52 mld. USD).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik