www.tvfreak.cz
>
>

Další velký úspěch. Disney+ se chlubí 100 miliony předplatiteli

Další velký úspěch. Disney+ se chlubí 100 miliony předplatiteli
, , aktualita
Streamovací služba Disney+ dokázala od loňského dubna skoro zdvojnásobit počet předplatitelů na 100 milionů. Zábavní gigant předpokládá, že se pp pandemii zkrátí doba, po kterou jsou filmy dostupné exkluzivně v kinech.
K oblíbeným
reklama
Na výročním zasedání akcionářů se společnost The Walt Disney Company pochlubila dalším významným milníkem. Platforma Disney+ údajně dosáhla 100 milionů předplatitelů. Minulý měsíc bylo oznámeno 94,9 milionů předplatitelů, proto dosažení kulatého čísla bylo jen otázkou času. Rychlý růst, ke kterému jistě přispěla také pandemie koronaviru, lze ještě lépe ilustrovat na datech z loňského roku. V dubnu 2020 mělo službu Disney+ předplaceno 57,5 milionu diváků. To znamená, že za necelý rok se číslo skoro zdvojnásobilo. O to větší úspěch je to vzhledem k tomu, že služba byla spuštěna teprve v listopadu 2019 a stále není dostupná po celém světě.
 
Raya a drak
 
„Obrovský úspěch Disney+ nás inspiroval k tomu, abychom byli ještě ambicióznější a významně zvýšili naše investice do vývoje vysoce kvalitního obsahu,“ uvedl CEO amerického zábavního gigantu Bob Chapek. Následně potvrdil záměr uvést každoročně více než stovku novinek včetně animáků a hraného obsahu Disney, Marvel, Star Wars a National Geographic. Připomeňme, že koncem loňského roku firma zveřejnila seznam plánovaných premiér v Disney+ od roku 2021, který zahrnuje i některé netrpělivě očekávané tituly. Právě kvalitní obsah by měl službě pomoci v dalším růstu. Podle plánů z prosince 2020 by mělo mít Disney+ 230 až 260 milionů předplatitelů do roku 2024.
 
Bob Chapek také v nedávném rozhovoru s investory uvedl, že ani po konci pandemie a znovuotevření kin se svět filmu nevrátí do starých kolejí. Podle jeho názoru si diváci zvykli na možnost zhlédnout snímek doma hned po premiéře a stali se více nedočkavými. V budoucnu bychom tedy měli očekávat zkrácení 90denního období, po které jsou nové filmy dostupné výhradně v kinech. Chapek zároveň ujistil, že neplánuje zrušení této exkluzivity pro stříbrná plátna. Jeho firma má ovšem zkušenosti s online premiérami během pandemie. Některé snímky měly dokonce souběžně premiéru v kinech a na Disney+.

Disney+ zatím není dostupné v Česku ani na Slovensku. Firma původně plánovala expanzi do východní Evropy koncem loňského roku, proto existuje docela vysoká pravděpodobnost, že se u nás služba konečně objeví během roku 2021.
 
Zdroj: Deadline.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik