Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Další velký úspěch. Disney+ se chlubí 100 miliony předplatiteli

10.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Streamovací služba Disney+ dokázala od loňského dubna skoro zdvojnásobit počet předplatitelů na 100 milionů. Zábavní gigant předpokládá, že se pp pandemii zkrátí doba, po kterou jsou filmy dostupné exkluzivně v kinech.
Na výročním zasedání akcionářů se společnost The Walt Disney Company pochlubila dalším významným milníkem. Platforma Disney+ údajně dosáhla 100 milionů předplatitelů. Minulý měsíc bylo oznámeno 94,9 milionů předplatitelů, proto dosažení kulatého čísla bylo jen otázkou času. Rychlý růst, ke kterému jistě přispěla také pandemie koronaviru, lze ještě lépe ilustrovat na datech z loňského roku. V dubnu 2020 mělo službu Disney+ předplaceno 57,5 milionu diváků. To znamená, že za necelý rok se číslo skoro zdvojnásobilo. O to větší úspěch je to vzhledem k tomu, že služba byla spuštěna teprve v listopadu 2019 a stále není dostupná po celém světě.
 
Raya a drak
 
„Obrovský úspěch Disney+ nás inspiroval k tomu, abychom byli ještě ambicióznější a významně zvýšili naše investice do vývoje vysoce kvalitního obsahu,“ uvedl CEO amerického zábavního gigantu Bob Chapek. Následně potvrdil záměr uvést každoročně více než stovku novinek včetně animáků a hraného obsahu Disney, Marvel, Star Wars a National Geographic. Připomeňme, že koncem loňského roku firma zveřejnila seznam plánovaných premiér v Disney+ od roku 2021, který zahrnuje i některé netrpělivě očekávané tituly. Právě kvalitní obsah by měl službě pomoci v dalším růstu. Podle plánů z prosince 2020 by mělo mít Disney+ 230 až 260 milionů předplatitelů do roku 2024.
 
Bob Chapek také v nedávném rozhovoru s investory uvedl, že ani po konci pandemie a znovuotevření kin se svět filmu nevrátí do starých kolejí. Podle jeho názoru si diváci zvykli na možnost zhlédnout snímek doma hned po premiéře a stali se více nedočkavými. V budoucnu bychom tedy měli očekávat zkrácení 90denního období, po které jsou nové filmy dostupné výhradně v kinech. Chapek zároveň ujistil, že neplánuje zrušení této exkluzivity pro stříbrná plátna. Jeho firma má ovšem zkušenosti s online premiérami během pandemie. Některé snímky měly dokonce souběžně premiéru v kinech a na Disney+.

Disney+ zatím není dostupné v Česku ani na Slovensku. Firma původně plánovala expanzi do východní Evropy koncem loňského roku, proto existuje docela vysoká pravděpodobnost, že se u nás služba konečně objeví během roku 2021.
 
Zdroj: Deadline.com (1, 2)