Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney Plus slaví úspěchy, má už 116 milionů předplatitelů

16.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služba Disney+ překonala očekávání analytiků a dokázala nasbírat ještě o trochu více předplatitelů, než se očekávalo. Číslo je nyní na 116 milionech, což je pozoruhodné s ohledem na to, o jak mladou službu jde.
Na trhu streamovacích služeb je dost těsno a mezi těmi úspěšnějšími je určitě Disney+ (Disney Plus). Ta vznikla na konci roku 2019 a už dnes se může chlubit 116 miliony předplatitelů, což překonává i minulé odhady (pro toto čtvrtletí se předpokládalo 112 až 115 milionů). Během třech měsíců od dubna do června se tak službě povedlo nasbírat dalších 12,4 milionů uživatelů. Pro zajímavost, před rokem mělo Disney+ jen 57,5 milionu předplatitelů.
 
Disney Plus logo
 
Taháků bylo v poslední době několik, máme tu film Luca od Pixaru, Cruellu i marvelovský seriál Loki. Úspěch měla i další marvelovka Black Widow. Ta běžela nejen v kinech, kde si za první víkend vydělala 158 mil. USD, ale právě také na Disney+ jako "Video on Demand", tedy za speciální příplatek. Přestože opravdu nešlo o vůbec levnou legraci, konkrétně to bylo 29,99 USD, film vydělal za první víkend 60 mil. USD. Disney také zveřejnilo data dalších služeb. Hulu má nyní 42,8 milionů uživatelů, sportovní kanál ESPN Plus pak 14,9 milionu. Pro zajímavost a kontext, Netflix má 209 milionů uživatelů a Disney předpokládá, že by do konce roku 2024 jeho služba mohla mít okolo 230 až 260 milionů uživatelů. Myslíte, že se to podaří?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.