Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ následuje Netflix, od léta začne bojovat proti sdílení hesel mimo domácnost

9.2.2024, Milan Šurkala, aktualita
Disney+ následuje Netflix, od léta začne bojovat proti sdílení hesel mimo domácnost
Netflix to se svým bojem proti sdílení hesel s lidmi mimo domácnost nakonec vyhrál. Streamovací služba Disney+ se o to pokusí také, a to už od léta. I v jejím případě se bude snažit detekovat uživatele, kteří porušují podmínky služby.
Streamovací služby obvykle dovolují sdílení hesel mezi omezeným počtem uživatelů v domácnosti (závisí i na zvoleném předplatném), což ale mnoho lidí zneužívá a sdílí je např. i s přáteli a podobně. Netflix proti tomu už vytáhl do boje a ačkoli mnozí předpokládali, že mu to uškodí a lidé utečou, opak se stal pravdou a streamovací službě se podařilo docela velkou část těchto uživatelů přidat k placeným plánům (buď vlastním nebo ve formě extra členů mimo domácnost za příplatek). Nyní se k tomuto kroku odhodlala i konkurenční služba Disney+.
 
Ta oznámila, že boj proti neoprávněnému sdílení začne v průběhu léta. Podmínky služby toto výslovně zakazují od 25. ledna pro nové uživatele, stávající uživatele to pak potká od 14. března. Stejně jako Netflix, i Disney+ chce umožnit přikupování extra členů mimo domácnost, zatím ale není jasné, kolik takový člen navíc bude stát. Ještě připomeňme, že nedávné zvyšování cen předplatného je jedním z důvodů, proč Disney+ v USA a Kanadě opustilo 1,3 milionu předplatitelů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.