Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Discovery+ přinese dokument o zázračném nárůstu ceny akcií GameStop

23.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Na příběh akcií skomírajícího prodejce her GameStop, jejichž cena závratně vyrostla díky drobným investorům z Redditu, se zaměří nový dokumentární film pro platformu Discovery+. Pořadem bude provázet skutečný „Vlk z Wall Street“.
Letos v lednu došlo k zázraku na akciových trzích, který ukázal sílu drobných investorů. Akcie amerického prodejce her GameStop během krátké doby vyrostly z necelých 20 dolarů na téměř 500 dolarů, což nepříjemně překvapilo velké investiční fondy sázející na pokles ceny. Za pohybem akcií stáli převážně drobní investoři, kteří svůj společný postup koordinovali prostřednictvím internetového fóra WalldreetBets na platformě Reddit. Kvůli vysoké volatilitě potom investiční aplikace jako Robinhood pozastavili obchodování s akciemi prodejce GameStop i dalších firem, s jejichž cenou drobní investoři podobně hýbali. Hlavní aktéři dokonce teď čelí žalobě.
 
 
Jakembradford, CC BY-SA 4.0, prostřednictvím Wikimedia Commons
 
O tomto dosud nevídaném případu, který ukázal sílu komunity proti velkým hráčům na akciovém trhu, toho byla napsána spousta textů. Nyní se ovšem vzniká také dokumentární film, který se objeví ve službě pro streamování videa Discovery+. Film s pracovním názvem „GameStop: The Wall Street Hijack“ bude mít premiéru již 8. dubna 2021 ve Velké Británii a později také na dalších trzích. Prozatím není jasné, zda bude dokument dostupný i mimo Discovery+. neboť tato platforma zatím funguje pouze ve vybraných zemích světa. Podle dostupných informací se v budoucnu rozšíří také na český trh, a to nejspíš díky partnerství s operátorem Vodafone.
 
Ve filmu se objeví bývalý burzovní makléř Jordan Belfort, který byl v minulosti odsouzen za prodej podvodných akcií. Jeho autobiografie „Vlk z Wall Street“ se potom stala předlohou stejnojmenného filmu režiséra Martina Scorseseho. „Našel jsem pár velmi kreativních způsobů, jak vydělat peníze na Wall Street, ale musím osobně říci, že se mi líbí skutečnost, že každý má nyní schopnost se zorganizovat a zkomplikovat hráčům z Wall Street jejich výdělky," prohlásil Jordan Belfor ke kauze GameStop. Dokument pro Discovery+ natáčí britská produkční společnost ITN Productions. Výkonným producentem je Jeremy Phillips (Discovery) spolu s Brucem Kennedym a Ianem Russell (ITN).