www.tvfreak.cz
>
>

Discovery+ přinese dokument o zázračném nárůstu ceny akcií GameStop

Discovery+ přinese dokument o zázračném nárůstu ceny akcií GameStop
, , aktualita
Na příběh akcií skomírajícího prodejce her GameStop, jejichž cena závratně vyrostla díky drobným investorům z Redditu, se zaměří nový dokumentární film pro platformu Discovery+. Pořadem bude provázet skutečný „Vlk z Wall Street“.
K oblíbeným
reklama
Letos v lednu došlo k zázraku na akciových trzích, který ukázal sílu drobných investorů. Akcie amerického prodejce her GameStop během krátké doby vyrostly z necelých 20 dolarů na téměř 500 dolarů, což nepříjemně překvapilo velké investiční fondy sázející na pokles ceny. Za pohybem akcií stáli převážně drobní investoři, kteří svůj společný postup koordinovali prostřednictvím internetového fóra WalldreetBets na platformě Reddit. Kvůli vysoké volatilitě potom investiční aplikace jako Robinhood pozastavili obchodování s akciemi prodejce GameStop i dalších firem, s jejichž cenou drobní investoři podobně hýbali. Hlavní aktéři dokonce teď čelí žalobě.
 
 
Jakembradford, CC BY-SA 4.0, prostřednictvím Wikimedia Commons
 
O tomto dosud nevídaném případu, který ukázal sílu komunity proti velkým hráčům na akciovém trhu, toho byla napsána spousta textů. Nyní se ovšem vzniká také dokumentární film, který se objeví ve službě pro streamování videa Discovery+. Film s pracovním názvem „GameStop: The Wall Street Hijack“ bude mít premiéru již 8. dubna 2021 ve Velké Británii a později také na dalších trzích. Prozatím není jasné, zda bude dokument dostupný i mimo Discovery+. neboť tato platforma zatím funguje pouze ve vybraných zemích světa. Podle dostupných informací se v budoucnu rozšíří také na český trh, a to nejspíš díky partnerství s operátorem Vodafone.
 
Ve filmu se objeví bývalý burzovní makléř Jordan Belfort, který byl v minulosti odsouzen za prodej podvodných akcií. Jeho autobiografie „Vlk z Wall Street“ se potom stala předlohou stejnojmenného filmu režiséra Martina Scorseseho. „Našel jsem pár velmi kreativních způsobů, jak vydělat peníze na Wall Street, ale musím osobně říci, že se mi líbí skutečnost, že každý má nyní schopnost se zorganizovat a zkomplikovat hráčům z Wall Street jejich výdělky," prohlásil Jordan Belfor ke kauze GameStop. Dokument pro Discovery+ natáčí britská produkční společnost ITN Productions. Výkonným producentem je Jeremy Phillips (Discovery) spolu s Brucem Kennedym a Ianem Russell (ITN).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala