Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od dejvidek
Ahoj,
Nejnovější je 4.40.23, který je novější je poznat dle čísla verze. To že někteří výrobci upouští od zveřejňování firmwaru na webu je přirozené, stačí si pročíst byť i tuto diskusi co všechno jsou schopni lidé při aktualizaci fw dělat ­(resp. při pokusu aktualizace pomocí USB flashky­). Nedovedu si představit kolik lidí pak musí výrobce s tímto kontaktovat....
Externí reciever nepoužívám, používám od koupě vestavěný S2 tuner, bez problémů.
dejv
Odpovědět0  0
Zdravím, rozdíl je jednak jak píšete v absenci Magic ovladače, dále v designu a 660S má jak to nazývá LG ­"optimalizátor kontrastu­". Na rovinu, 640S vypadá hnusně. Ale než 640S nebo 660S koupil byl letošní model, např. 690S, je mnohem rychlejší co se týká internetu. To že zatím neumí třídit programy na DVB­-S tuneru je věc druhá....
dejv
Odpovědět0  0
Zdravím, nezobrazovala se nikdy, nebo dříve ano? Co obnova továrního nastavení?
dejv
Odpovědět0  0
Ano pochopil sem, že u tebe se jedná o problém s DVB­-T tunerem, bohužel ­(bohudík­) nejsem takový masochista, abych si na té televizi DVB­-T paskvil pouštěl, nicméně natáhnout kabel můžu a vyzkouším, nicméně nevím zda mám doma ještě tak dlouhej koax. Obecně ale píšeš, že televize s tím fw nefunguje a já říkám není to pravda, mě televize funguje bez problémů. Infolinku a případně LG servisáky neberu moc vážně, co servisák to názor, jeden řekne, že funguje X, druhej že funguje Y.
dejv
Odpovědět0  0
Mám v televizi fw. 4.40.19 a televize mi funguje naprosto bez problémů. Spíš by se to chtělo uklidnit, protože tvrdit, že TV si stáhne neoficiální firmware je už fakt přitažené za vlasy, kde je napsáno, že každý fw musí být na webu? K čemu tam je? Dávají snad výrobci na web firmware mobilů? Do pondělí to dělal poslední výrobce a to Nokia. Jedu přes DVB­-S ani jeden kanál mi nezmizel. dejv
Odpovědět0  0
Dobrý den,
Vypadávají zvuk by mohl značit špatnou kvalitu signálu, kdy nejdříve vynechává zvuk a při ještě horším signálu obraz ­"kostičkuje­".
dejv
Odpovědět0  0
Ahoj, donutit výrobce vydávat veřejně changelog je vesměs zbytečný boj, jsou výrobci, kteří toto neuvádí u spousty výrobků ­- telefony, atd. To že není k dispozici na webu může mít spoustu důvodů, když tu občas čtu co za lidi je schopno se pokoušet upgradovat firmware u televize a jaké pak mají promiň mi ten výraz ­"debilní­" otázky, tak se možná ani výrobci nedivím, že preferuje update přímo v televizi, tam možnost kolapsu je mnohem menší.
dejv
Odpovědět0  0
Aktuálně stahuju verzi 4.40.19, problém s TV nemám, takže netuším co případně řeší.
dejv
Odpovědět0  0
Jak už napsal P.O.B v menu vstupy NIKDY nebyla a ani dosud není položka CI modul. Možnost jak vstoupit do menu týkající se CI modulu je Nastavení ­-> Informace CI, je to tak od začátku a je to ve všech modelech LG, i v novém modelu např. LA690S. Žádnou chybu tedy ve fw týkající se modulu nemám, říkáte nesmysly, alespoň si občas TV zapněte a zjistíte, že ve vstupech nic takového není.
dejv
Odpovědět0  0
Dobrý den, v menu vstupy se nikdy položka CI Modul neobjevil, pouze Satelit, jaký máte problém s CI modulem? dejv
Odpovědět0  0
Zdravím, ať už firmware instaluješ ručně ­(z USB­) nebo automaticky, vždy dojde k samovolnému restartu TV, sám to tedy dělat nemusíš.
dejv
Odpovědět0  0
Teď sem zkusil toto na mojí 47LM660S a aplikace včetně internetu fungují, fw. 4.20.53.
dejv
Odpovědět0  0
Ahoj,
Předpokládám, že neumíte ani číst, toto je téma o *LM660S, nikoliv o 2 roky starém modelu. Nicméně k dotazu, model 42LW570S nahrávat ze satelitu neumí, uměl to model LW570T, který se ovšem u nás neprodával, alespoň tak si to vybavuji.
dejv
Odpovědět0  0
Zdravím,
Možné to není.
dejv
Odpovědět0  0
Ano, mělo by to být stejné. Modely se od sebe výrazně neliší.
dejv
Odpovědět0  0
PIP televize neumí, pominu­-li možnost při spuštěném prohlížeči mít vpravo nebo vlevo dole spuštěný obraz.
dejv
Odpovědět0  0
Ne, neumí, nějak ani nevidím důvod proč kopírovat z jednoho média na druhý. Si na disk nakopíruj 60 filmů a nemusíš k počítači běhat několik dnů.
dejv
Odpovědět0  0
A to jako řešíš spotřebu toho počítače či co? dejv
Odpovědět0  0
Zdravím, stav kdy máš připojený k televizi disk a pomocí televize data z něj nakopíruješ do počítače přes síť je nemožná. Běhat s diskem od PC k televizi je nesmysl, řešením je nasdílet si data přes síť a filmy přehrávat přímo z počítače, ano v tom případě bude zapnutý i počítač.
Argumentuješ tím, že při sdílení je nutné mít počítač zapnutý, jenže to musíš mít zapnuté i při hypotetickém kopírování....
dejv
Odpovědět0  0
Disk MUSÍ být připojen do USB s označením HDD IN, pak se dá sformátovat přes MYAPPS ­-> digitální vydeorekordér. Viz. návod přímo v televizi a nebo na webu LG na straně 161.
A ještě jednou to zopakuji. Disk pokud se sformátuje v televizi a bude se na něj nahrávat, tak data NELZE nakopírovat do počítače!
dejv
Odpovědět0  0
Heureka je odpad, tam možná sedí název televize, ale nic víc. A jen o ceně to fakt není.
dejv
Odpovědět0  0
Zdravím, nevím odkud berete informaci, že model LM6x0S nemá HbbTV, pochopitelně jí má a je to divné, ale potvrzuje to i web výrobce. http:­/­/www.lg.com­/cz­/televizory­/lg­-42LM660S­-3d­-tv
dejv
Odpovědět0  0
Zdravím, tak to je změna, dříve to nešlo. Díky za info.
dejv
Odpovědět0  0
Zdravím, televize neumožňuje cokoliv stahovat z netu, tedy nelze uložit obrázek ­(a vložit ho třeba do emailu a poslat­), nelze uložit muziku, natož tahat z uloz.to. V televizi je cca 300MB místa na aplikace, nic víc.
Naučte se česky, pak se ptejte srozumitelněji. Podle toho jak se vyjadřujete, tak je vlastně úplně jeho jakou TV máte....
dejv
Odpovědět0  0
Taky zdravím, pravděpodobně si pátral přes Seznam nebo věštecké vybavení. Složka LG_DTV se na externím médiu vytváří jen a pouze proto, aby se do ní nakopíroval firmware, televize si pak ­"sáhne­" do složky LG_DTV a firmware aktualizuje.
Nahrávat lze jen na disk, který je naformátovaný televizí, takto nahraný záznam nelze nakopírovat do počítače ­- počítač disk nevidí a bude vyžadovat jeho formát. Tedy pokud máš disk klidně 4TB a na něm filmy, tak lze z něj přehrávat, ale ne nahrávat, televize prostě nevidí médium na nahrávání.
dejv
Odpovědět0  0
Ahoj,
Televizi ­"krm­" satelitním vysíláním, nebo pokud máš v dosahu kvalitní kabelovku, případně IPTV. DVB­-T je fakt zoufalství.
dejv
Odpovědět0  0
Ahoj,
Již je k dispozici verze 4.20.23, aktualizace možná přes televizi ­(nabízí ji­) a nebo z webu ­-> http:­/­/www.lg.com­/cz­/podpora­-vyrobek­/lg­-42LM660S
dejv
Odpovědět0  0
Problém televize to není, mám LM660S od loňského června a od té doby mi nezmizel jediný kanál, naopak je spousta lidí co reportují problémy s mizením kanálů, zamrzáním celé TV, hláškám, že je kanál zakódovaný a podobně, vždy je to kombinace s nějakým ­"no name­" modulem. Nejlépe fungují moduly od Mascomu a nebo Smith ­(tyto jsou neofiko doporučovány centrálou LG­). Pokud by byl problém v sw televize, asi by se procento ­"problémových tv­" blížil 100%.... Největší problémy má každopádně řada LM615S.
Řešením samosebou může být i update sw modulu.
dejv
Odpovědět0  0
Bude se dát na to dívat, ale bude to asi jako koupit si Gallardo a používat ho jen na cesty do Kauflandu, taky tě tam doveze, ale jaksi to asi nebude ono....
Jinak řečeno, člověk co si koupí takovou televizi a pustí do ní DVB­-T tak vyhodil prachy oknem.
dejv
Odpovědět0  0
Nevím proč je to v diskusi o řadě LM660S ale budiž. Problém bude s největší pravděpodobností v dekódovacím modulu, jaký používáš si ale nesdělil. Vyměnil bych tedy modul za Mascom, nebo Smith.
dejv
Odpovědět0  0
Taky zdravím, obávám se že pokud zvuk půjde z TV vytáhnout při přehrávání z USB, tak to bude stereo. Mám zkušenosti v tomto ohledu se základním modelem XXLS3400, kde při přehrávání multimédií z USB, tak nelze dostat zvuk vem z TV. Pokusím se to vyzkoušet a dám vědět.
dejv
Odpovědět0  0
Sice pozdě, ale píšu, jak psal Pavel Kovač, jedná se o podsvícení panelu.
dejv
Odpovědět0  0
Jak už psal kolega výše, problém je ve flashi, televize má v sobě verzi 10.1 jestli se nepletu a archív Primy vyžaduje vyšší. Aktualizace se konat nebude né proto, že byl LG chtělo nasrat všechny zákazníky, ale protože výrobce flashe ­(Adobe­) ukončilo vývoj jeho mobilní verze ­- tedy verze pro telefony, televize, tablety, atd. Zůstala jen desktop verze, otázkou je jak dlouho ještě ta bude.
Řešení jsou dvě ­- Prima předělá svůj archív do nečeho jiného ­(např. iVysílání u ČT jde, byť nejde fullscreen, ČT připravuje předělání archívu ještě letos a pojede přes HbbTv­) a nebo vydá pro TV aplikaci ­(jako Nova aktuálně vydala pro Voyo.cz ­- update 4.20.23 již aplikaci Voyo.cz obsahuje­). Flash je zastaralý a nemá budoucnost. Prima je v tomto 100 let za opicema.
U Microsoft Silverlight je to ještě horší, to je de facto proprietální řešení Microsoftu.
dejv
Odpovědět0  0
Astra1 ­(19,2­) parametry vysílání ORF 12692, Horizontál, 22000 5­/6. Opakuji, že toto funguje jen u modulů Mascom, přijde že píšu do větru....
dejv
Odpovědět0  0
Jak sem uvedl, lze takto aktualizovat moduly od Mascomu a to na kanálu ORF ­(nikde jinde!­). V TV je to v menu Nastaveni ­-> informace CI ­-> nastavení ­-> stahování softwaru.
Pokud máte tedy jiný modul, je nutné zjistit, zda to u něj jde přes satelit, pokud ne, nezbývá než ho aktulizovat například přes externí sat. reciever a nebo ho poslat do servisu.
dejv
Odpovědět0  0
Já se taky nerejpu v autě a pak nevolám do servisu ­"že to podle návodu nejde­"...... Když něco nevím, tak se zeptám, když něco nejde, popíšu CO přesně nejde a nebo povolám někoho kdo tomu rozumí.
dejv
Odpovědět0  0
Ahoj,
Jak už napsal brutulus, tak aktualizace na verzi 4.10.43 je v tuto chvíli možná jen přes flashku. Přes wifi se mi také zatím nenabízí.
dejv
Odpovědět0  0
2Marcel Klein: Nevím zda žádáš nějakou pomoc, nebo jen suše konstatuješ, že jsi někde udělal chybu. Bohužel vysvětlení ­"nic se nestalo­" je tak říkající, že ani není síla někomu radit, když se ani neobtěžuje popsat případný problém.
Návod je naprosto triviální. Z webu LG se stáhne balík firmwaru ve formátu verze_firmwaru.zip. Na externím disku nebo flashce je nutné vytvořit adresář ­"LG_DTV­" ­(bez uvozovek, ale s podtržítkem­) a do ní firmware rozbalit. Na externím zařízení pak bude soubor z koncovkou epk ­(např. GP4_DVB_EU_BB_MP_mtk5369_A1_RevNo66676_V04.01.63_usb_V2_SECURED.epk­). Pak stačí vypnout TV, vložit USB a TV zapnout, následně už zbývá jen potvrdit aktualizaci, po automatickém restartu TV je aktulizace hotova.
Pokud toto je pro vás problém, vraťte se do základní školy.
Pěkný večer.
dejv
Odpovědět0  0
Ahoj,
Sílu a kvalitu mám 70­/100%, resp. 75%­/69% na druhé družici. V té souvislosti mě napadlo vypnout automatickou aktualizaci programů, cesta Nastavení ­-> Akt. seznamu programů ­-> vypnout.
dejv
Odpovědět0  0
Co si představit pod pojmem, že si ­"neví rady­" nevím, každopádně musíš mít nějaké jejich vyjádření. Na Skylink se vyprdni, LG a Skylink spolu spolupracují asi jako ty s korejským ministerstvem zemědělství.
Kdysi sem podobný problém viděl na LCDéčku od Sony, servis to řešil opakovaným přehráním softwaru až nakonec televize letěla zpátky výrobci ­(=dobropis­).
Aktualizuj software, jde to přes wifi v TV, nebo přes flashku, soft má cca 400MB a je k dispozici na webu LG. Aktuální verze je 4.10.43. Dobré bude také aktualizovat software modulu, nevím od koho ho máš, Mascom modul lze aktualizovat přes satelit.
dejv
Odpovědět0  0
Kdysi sem něco podobného viděl na nějakém Samsungu, jestli se nepletu byl tu model D7000, byl vadný panel, ale tam to jasně viděl každý a pruh byl jen jeden.
Každopádně věštecké schopnosti jsou na začátku roku mizerné a tomu bude odpovídat asi i rada. Buď je opravdu vada v televizi, pruhy nejsou normální jev, nicméně pokud to vidíš jen ty, doporučuji zajít k očnímu :­-­). Nezmínil si se o tom o jaký zdroj signálu to dělá, zkus tedy zkusit více zdrojů ­- např. na flashku nahraj bílej obrázek, nebo záznam fotbalu a uvidíš, pokud to bude zřetelné ­(pro více lidí­), tak bych reklamoval, LG jezdí domů ­(alespoň tady v ČR­).
dejv
Odpovědět0  0
Pokud mizí programy naladěné přes DVB­-T tuner, je to vada televize, doma uděláš maximálně to, že do telky nahraješ nejnovější firmware.
dejv
Odpovědět0  0
Ano, karta se musí s televizí ­"spárovat­", na tom není nic divného.
dejv
Odpovědět0  0
Používám modul od Mascomu a spokojenost, spokojenost mám reportovanou i s modely Smith.
dejv
Odpovědět0  0
Dobrý den,
Není to možné.
dejv
Odpovědět0  0
A k čemu je to dobré, aby televize měla místo 80W třeba 60W? To si každej den zapisuješ stav elektroměru? Tvoje starosti mít....
dejv
Odpovědět0  0
Ahoj,
Nikdy mi stanice nemizely, upgraduj software televize.
dejv
Odpovědět0  0
Nevím proč sem taháte do diskuse o modelu LG jakýsi model od SHARPu, to nás chceš uchvátit tím, že si kamarád koupil 60­" model? ­(65­" model Sharp nedělá­). Zcela mimo mísu, pište k věci, nebo vůbec.
dejv
Odpovědět0  0
Omlouvám se, ale pozemní digitál sem sice po koupi naladil, ale následně se nevydržel na to dívat, mám tedy natažené kabely jen z paraboly.
dejv
Odpovědět0  0
Jirko vem si nějaké léky na uklidnění. Situace není tak beznadějná jak možná vypadá. Situace u satelitního tuneru je následující.
Televize naladí kanály od pozice 200 ­-> výše. Na pozice 1­-200 je možné si naskládat programy dle vlastní vůle, ano prvotní naskládání je pracné ­- prostě si např. z pozice 1652 hodím ČT1 na pozici 1, ČT2 z 1659 na 2 a tak dále.
Je tedy možné mít své oblíbené stanice seřazené tak, jak je libo, omezení je na 200 stanic. Ano nelze pak smazat kanál XYZ na pozici 200 a výše, ty tam zůstanou. Je možné je ­"zamknout­" tedy při přelaďování je televize přeskočí, ale v přehledu jsou stále.
Myslím si, že to není nic co by vadilo až tak moc, aby bylo nutné z toho dělat komedii v diskusi, zvlášť když si tu televizi viděl maximálně na obrázku.
dejv
Odpovědět0  0
Ahoj,
Zatím je mazat nejde, ale pracuje se na aktualizaci, která by to měla napravit.
dejv
Odpovědět0  0
Já se vůbec nezlobím, jsem realista a pokud sám Adobe loni na začátku listopadu oznámil, že končí s vývojem mobilního flashe, tak je prostě realitou to, že další výrobci suplovat lajdáctví Adobe nebudou, výsledkem bude jen a jen nasraný zákazník a to se netýká jen televizí, ale např. mobilů a tak dále.
Tedy vycházím z toho co sám prezentuje Adobe. Řešením je, že změnu udělá Prima, ať už formou aplikace, nebo pomocí HbbTv ­(asi u Primy nereálné­). Flash prostě budoucnost nemá.
dejv
Odpovědět0  0
Já ale nevím čemu se divíte, flash je dramaticky na ústupu z mobilních zařízení a nedá se čekat, že LG bude dávat prachy do implementace novější verze technologie co nemá budoucnost, flash zmizel ze spousty zařízení. To není vina LG, ale totální neschopnost Adobe udělat použitelný produkt za ty léta.
dejv
Odpovědět0  0
Můžeš zkusit neofiko verze firmwaru od rusáků, nicméně jak už sem psal výše, už jen čekáme až se flashe zbavíme úplně, protože to je na webu nejproblémovější věc za poslední léta.
dejv
Odpovědět0  0
Bez problémů to bude až se flashe na netu zbavíme kompletně, mobilní flash se už nevyvíjí, takže nelze čekat, že v televizi to poběží v pohodě. Youtube už nemá video jen ve flashi a ­"poněkud­" lépe udělané, než nějakej balast na super.cz.
dejv
Odpovědět0  0
Dynamický kontrast této televize je 8000:1 nikoliv 5000:1 ­- takový má řada LC55.
dejv
Odpovědět0  0