www.tvfreak.cz
>
>
>

Další zkratka do sbírky. Realme oznámilo první SLED TV

Další zkratka do sbírky. Realme oznámilo první SLED TV
, , aktualita
Čínská značka Realme se pochlubila prvním televizorem s vlastní technologií SLED. Bude se jednat o první prémiový model v nabídce. Nejedná se ovšem pouze o přejmenované či mírně vylepšené podsvícení RGB LED?
K oblíbeným
reklama
Realme je čínský výrobce elektroniky, který se svými cenově dostupnými smartphony slaví úspěch i v Česku. Letos značka vstoupila také na trh s televizory, kde by ráda následovala kroky svého konkurenta Xiaomi. První dva modely Realme Smart TV nebyly nijak zvlášť zajímavé a navíc se prodávají pouze v Indii. Teď se ovšem Realme rozhodlo zkusit štěstí i na trhu s dražšími televizemi. Před pár dny oznámilo novinku s úhlopříčkou 55 palců, o které sice nezveřejnilo mnoho podrobností, ale dozvěděli jsme se jednu podstatnou informaci – televizor bude používat panel s technologií SLED.
 
 
Ano, ke stávajícím zkratkám jako OLED, QLED, mini LED nebo micro LED můžeme přidat další. Jakým způsobem ovšem SLED funguje a hlavně – jaké výhody by měl přinést nám divákům? Hned na úvod musíme říct, že Realme si SLED registrovalo jako ochranou známku, takže není příliš pravděpodobné, že se v budoucnu objeví i v televizorech jiných značek. Jedná se zkrátka o proprietární technologii, kterou Realme vyvinulo společně s vědcem Johnem Rooymansem, autorem řady vylepšení týkající se aplikace LED a hlavním výzkumníkem ve společnosti SPD Technology (zkratka SPD v tomto případě značí Spectral Power Distribution, v překladu spektrální rozdělení energie).
 
 
Hlavní výhodou technologie SLED by měl být širší barevný gamut a nižší záření modrého světla, které má škodlivý vliv na člověka. SLED vytváří bílé světlo pro podsvícení obrazovky kombinací RGB diod. To znamená, že používá červené, zelené i modré diody. To je rozdíl proti QLED, kde jsou využívány modré diody a kvantové tečky, které absorbují modré světlo a vyzařují modré nebo zelené světlo. Zdaleka nejvíce tedy připomíná technologii podsvícení RGB LED, která v televizorech není žádnou novinkou.
 
Vzhledem k tomu, že Realme nezveřejnilo žádné podrobnosti, není zcela jasné, v čem konkrétně se SLED odlišuje od RGB LED. Můžeme se prý ovšem těšit na širší barevný gamut – konkrétně 108% pokrytí prostoru NTSC. Ochranu očí před modrým světlem potom potvrzuje certifikace od TÜV Rheinland.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik