www.tvfreak.cz
>
>
>

Další zkratka do sbírky. Realme oznámilo první SLED TV

Další zkratka do sbírky. Realme oznámilo první SLED TV
, , aktualita
Čínská značka Realme se pochlubila prvním televizorem s vlastní technologií SLED. Bude se jednat o první prémiový model v nabídce. Nejedná se ovšem pouze o přejmenované či mírně vylepšené podsvícení RGB LED?
K oblíbeným
reklama
Realme je čínský výrobce elektroniky, který se svými cenově dostupnými smartphony slaví úspěch i v Česku. Letos značka vstoupila také na trh s televizory, kde by ráda následovala kroky svého konkurenta Xiaomi. První dva modely Realme Smart TV nebyly nijak zvlášť zajímavé a navíc se prodávají pouze v Indii. Teď se ovšem Realme rozhodlo zkusit štěstí i na trhu s dražšími televizemi. Před pár dny oznámilo novinku s úhlopříčkou 55 palců, o které sice nezveřejnilo mnoho podrobností, ale dozvěděli jsme se jednu podstatnou informaci – televizor bude používat panel s technologií SLED.
 
 
Ano, ke stávajícím zkratkám jako OLED, QLED, mini LED nebo micro LED můžeme přidat další. Jakým způsobem ovšem SLED funguje a hlavně – jaké výhody by měl přinést nám divákům? Hned na úvod musíme říct, že Realme si SLED registrovalo jako ochranou známku, takže není příliš pravděpodobné, že se v budoucnu objeví i v televizorech jiných značek. Jedná se zkrátka o proprietární technologii, kterou Realme vyvinulo společně s vědcem Johnem Rooymansem, autorem řady vylepšení týkající se aplikace LED a hlavním výzkumníkem ve společnosti SPD Technology (zkratka SPD v tomto případě značí Spectral Power Distribution, v překladu spektrální rozdělení energie).
 
 
Hlavní výhodou technologie SLED by měl být širší barevný gamut a nižší záření modrého světla, které má škodlivý vliv na člověka. SLED vytváří bílé světlo pro podsvícení obrazovky kombinací RGB diod. To znamená, že používá červené, zelené i modré diody. To je rozdíl proti QLED, kde jsou využívány modré diody a kvantové tečky, které absorbují modré světlo a vyzařují modré nebo zelené světlo. Zdaleka nejvíce tedy připomíná technologii podsvícení RGB LED, která v televizorech není žádnou novinkou.
 
Vzhledem k tomu, že Realme nezveřejnilo žádné podrobnosti, není zcela jasné, v čem konkrétně se SLED odlišuje od RGB LED. Můžeme se prý ovšem těšit na širší barevný gamut – konkrétně 108% pokrytí prostoru NTSC. Ochranu očí před modrým světlem potom potvrzuje certifikace od TÜV Rheinland.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik