Další update pro Chromecast. Přináší rozšířené nastavení HDR

Další update pro Chromecast. Přináší rozšířené nastavení HDR
, , aktualita
Koncem dubna vyšla nová aktualizace QTS1.210311.005 pro Chromecast s Google TV. K dispozici je detailnější nastavení výstupu v HDR či SDR, což ocení hlavně majitelé levnějších LCD TV. Došlo také k jiným vylepšením a opravám.
K oblíbeným
reklama
Chromecast vloni dospěl, když Google představil nový model s plnohodnotným operačním systémem, který umožňuje např. instalaci aplikací. Americký gigant se o své streamovací zařízení vzorně stará prostřednictvím aktualizací. V únoru třeba vylepšil přehrávání obsahu ve 4K a Dolby Atmos. Koncem dubna vyšel další zásadní update, který nese označení QTS1.210311.005. Android zůstává ve verzi 10, ale došlo k nasazení dubnových bezpečnostních záplat (dosud byla využívána verze z prosince 2020).
 
 
Mnohem zásadnější je ovšem pokročilé nastavení videa, které se týká formátů HDR/SDR, rozlišení, obnovovací frekvenci a barev. Na první pohled se může jednat o detailu, ale jak vysvětluje web FlatpanelshHD, nové nastavení umožní řadě uživatelů zlepšit kvalitu obrazu. Třeba v případě, kdy Chromecast vynucuje výstup v HDR na kompatibilních televizích. Na levnějších modelech LCD TV, které nemají dostatek výkonu pro zpracování obsahu, mohlo toto nastavení způsobit naopak snížení kvality obrazu.

To se nyní mění, neboť v menu Pokročilé nastavení videa lze nastavit jako výchozí možnost SDR (tj. běžný dynamický rozsah). Tuto možnost doporučujeme zvážit, pokud máte HDR televizor nižší až střední třídy. Google také vylepšil funkci HDMI hotplug, která zvládne detekovat ideální nastavení obrazu podle televizoru. Funkci HDMI-CEC lze nyní nakonfigurovat tak, aby byla používána jen pro zapnutí či vypnutí televizoru (nikoliv jiných zařízení). Došlo také k dalším opravám a vylepšením, které se týkají Wi-Fi při používání 5GHz sítí a Mesh sítí. Minulostí by mělo být zadrhávání zvuku přes Bluetooth v některých aplikacích.
 
Firmware QTS1.210311.005 má velikost 116 MB a jeho dostupnost si můžete ověřit v nastavení, pokud ještě nebyl stažen a nainstalován automaticky. K dispozici je také doprovodná aktualizace pro hlasové ovládání.
 

Novinky v aktualizaci pro Chromecast s Google TV (duben 2021)

  • Pokročilé nastavení videa pro formáty HDR, rozlišení/obnovovací frekvenci a barevné formáty
  • Vylepšení HDMI hotplug, které vašemu Chromecastu pomáhá detekovat nejlepší dostupné nastavení TV
  • Vylepšení Wi-Fi pro sítě 5 GHz a Mesh
  • Vylepšení zadrhávajícího se zvuku Bluetooth v některých aplikacích
  • HDMI-CEC lze nyní nakonfigurovat tak, aby v nastavení zapnul/vypnul pouze TV
  • Aktualizace zabezpečená systému Android z dubna 2021


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik