Další update pro Chromecast. Přináší rozšířené nastavení HDR

Další update pro Chromecast. Přináší rozšířené nastavení HDR
, , aktualita
Koncem dubna vyšla nová aktualizace QTS1.210311.005 pro Chromecast s Google TV. K dispozici je detailnější nastavení výstupu v HDR či SDR, což ocení hlavně majitelé levnějších LCD TV. Došlo také k jiným vylepšením a opravám.
K oblíbeným
reklama
Chromecast vloni dospěl, když Google představil nový model s plnohodnotným operačním systémem, který umožňuje např. instalaci aplikací. Americký gigant se o své streamovací zařízení vzorně stará prostřednictvím aktualizací. V únoru třeba vylepšil přehrávání obsahu ve 4K a Dolby Atmos. Koncem dubna vyšel další zásadní update, který nese označení QTS1.210311.005. Android zůstává ve verzi 10, ale došlo k nasazení dubnových bezpečnostních záplat (dosud byla využívána verze z prosince 2020).
 
 
Mnohem zásadnější je ovšem pokročilé nastavení videa, které se týká formátů HDR/SDR, rozlišení, obnovovací frekvenci a barev. Na první pohled se může jednat o detailu, ale jak vysvětluje web FlatpanelshHD, nové nastavení umožní řadě uživatelů zlepšit kvalitu obrazu. Třeba v případě, kdy Chromecast vynucuje výstup v HDR na kompatibilních televizích. Na levnějších modelech LCD TV, které nemají dostatek výkonu pro zpracování obsahu, mohlo toto nastavení způsobit naopak snížení kvality obrazu.

To se nyní mění, neboť v menu Pokročilé nastavení videa lze nastavit jako výchozí možnost SDR (tj. běžný dynamický rozsah). Tuto možnost doporučujeme zvážit, pokud máte HDR televizor nižší až střední třídy. Google také vylepšil funkci HDMI hotplug, která zvládne detekovat ideální nastavení obrazu podle televizoru. Funkci HDMI-CEC lze nyní nakonfigurovat tak, aby byla používána jen pro zapnutí či vypnutí televizoru (nikoliv jiných zařízení). Došlo také k dalším opravám a vylepšením, které se týkají Wi-Fi při používání 5GHz sítí a Mesh sítí. Minulostí by mělo být zadrhávání zvuku přes Bluetooth v některých aplikacích.
 
Firmware QTS1.210311.005 má velikost 116 MB a jeho dostupnost si můžete ověřit v nastavení, pokud ještě nebyl stažen a nainstalován automaticky. K dispozici je také doprovodná aktualizace pro hlasové ovládání.
 

Novinky v aktualizaci pro Chromecast s Google TV (duben 2021)

  • Pokročilé nastavení videa pro formáty HDR, rozlišení/obnovovací frekvenci a barevné formáty
  • Vylepšení HDMI hotplug, které vašemu Chromecastu pomáhá detekovat nejlepší dostupné nastavení TV
  • Vylepšení Wi-Fi pro sítě 5 GHz a Mesh
  • Vylepšení zadrhávajícího se zvuku Bluetooth v některých aplikacích
  • HDMI-CEC lze nyní nakonfigurovat tak, aby v nastavení zapnul/vypnul pouze TV
  • Aktualizace zabezpečená systému Android z dubna 2021


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala