Další update pro Chromecast. Přináší rozšířené nastavení HDR

Další update pro Chromecast. Přináší rozšířené nastavení HDR
, , aktualita
Koncem dubna vyšla nová aktualizace QTS1.210311.005 pro Chromecast s Google TV. K dispozici je detailnější nastavení výstupu v HDR či SDR, což ocení hlavně majitelé levnějších LCD TV. Došlo také k jiným vylepšením a opravám.
K oblíbeným
reklama
Chromecast vloni dospěl, když Google představil nový model s plnohodnotným operačním systémem, který umožňuje např. instalaci aplikací. Americký gigant se o své streamovací zařízení vzorně stará prostřednictvím aktualizací. V únoru třeba vylepšil přehrávání obsahu ve 4K a Dolby Atmos. Koncem dubna vyšel další zásadní update, který nese označení QTS1.210311.005. Android zůstává ve verzi 10, ale došlo k nasazení dubnových bezpečnostních záplat (dosud byla využívána verze z prosince 2020).
 
 
Mnohem zásadnější je ovšem pokročilé nastavení videa, které se týká formátů HDR/SDR, rozlišení, obnovovací frekvenci a barev. Na první pohled se může jednat o detailu, ale jak vysvětluje web FlatpanelshHD, nové nastavení umožní řadě uživatelů zlepšit kvalitu obrazu. Třeba v případě, kdy Chromecast vynucuje výstup v HDR na kompatibilních televizích. Na levnějších modelech LCD TV, které nemají dostatek výkonu pro zpracování obsahu, mohlo toto nastavení způsobit naopak snížení kvality obrazu.

To se nyní mění, neboť v menu Pokročilé nastavení videa lze nastavit jako výchozí možnost SDR (tj. běžný dynamický rozsah). Tuto možnost doporučujeme zvážit, pokud máte HDR televizor nižší až střední třídy. Google také vylepšil funkci HDMI hotplug, která zvládne detekovat ideální nastavení obrazu podle televizoru. Funkci HDMI-CEC lze nyní nakonfigurovat tak, aby byla používána jen pro zapnutí či vypnutí televizoru (nikoliv jiných zařízení). Došlo také k dalším opravám a vylepšením, které se týkají Wi-Fi při používání 5GHz sítí a Mesh sítí. Minulostí by mělo být zadrhávání zvuku přes Bluetooth v některých aplikacích.
 
Firmware QTS1.210311.005 má velikost 116 MB a jeho dostupnost si můžete ověřit v nastavení, pokud ještě nebyl stažen a nainstalován automaticky. K dispozici je také doprovodná aktualizace pro hlasové ovládání.
 

Novinky v aktualizaci pro Chromecast s Google TV (duben 2021)

  • Pokročilé nastavení videa pro formáty HDR, rozlišení/obnovovací frekvenci a barevné formáty
  • Vylepšení HDMI hotplug, které vašemu Chromecastu pomáhá detekovat nejlepší dostupné nastavení TV
  • Vylepšení Wi-Fi pro sítě 5 GHz a Mesh
  • Vylepšení zadrhávajícího se zvuku Bluetooth v některých aplikacích
  • HDMI-CEC lze nyní nakonfigurovat tak, aby v nastavení zapnul/vypnul pouze TV
  • Aktualizace zabezpečená systému Android z dubna 2021


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik