Creative SXFI Carrier: kompaktní soundbar s Dolby Atmos a Super X-Fi

Creative SXFI Carrier: kompaktní soundbar s Dolby Atmos a Super X-Fi
, , aktualita
Více rok po prvním představení se na trh dostane soundbar Creative SXFI Carrier, který jako první podporuje funkci Super X-Fi. Ve svém kompaktním těle ovšem skrývá také komponenty pro kvalitní zvuk a Dolby Atmpos.
K oblíbeným
reklama
Již začátkem loňského roku na veletrhu CES 2020 byl poprvé ukázán světu inovativní soundbar Creative SXFI Carrier. Na trh se nakonec dostává s velkým zpožděním až letos na jaře. Výrobce tvrdí, že i přes poměrně malé rozměry (na šířku měří jen 88 cm), se tento soundbar může pochlubit velmi solidním zvukem. Dokonce získal i certifikaci pro formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který je častější ve velkých soundbarech.
 
 
Novinka využívá vlastní zesilovače řízené DSP a technologii SuperWide pro rozptyl zvuku. Součástí balení je navíc 10palcový externí subwoofer, který se připojuje bezdrátově, proto jej snadno umístíte kamkoliv v obýváku. Oficiální údaje slibují celkový výkon 450 W RMS, z čehož 250 W zajišťuje soundbar. Creative dokonce tvrdí, že kvalitu zvuku je srovnatelná s jeho starším modelem X-Fi Sonic Carrier, který je dvakrát větší a obsahuje 15 měničů.
 
Zatímco Dolby Atmos se chlubí řada smartphonů, SXFI Carrier přidává jedno prvenství. Jako první soundbar na světě totiž podporuje technologii Super X-Fi Headphone Holography, kterou společnost Creative vyvinula pro svá sluchátka. Jedná se o prostorový zvuk, který je optimalizován pomocí umělé inteligence. Výrobce počítá s tím, že v některých situacích budete chtít hudbu poslouchat ze sluchátek, abyste nerušili okolí.
Pomocí 3,5mm audio jacku lze připojit jakákoliv sluchátka, i když nejlepšího efektu dosáhnete s modely Creative certifikovanými pro Super X-Fi. Vůbec nejlepšího výsledku by měla údajně dosáhnout bezdrátová sluchátka Creative SXFI Theater. Co se týče konektivity, soundbar je vybaven Bluetooth, USB-A, USB-C a HDMI eARC. Pomocí dvou portů HDMI 2.1 lze zajistit průchod signálu v 8K rozlišení a v Dolby Vision. Problém tedy nebudou mít ani majitelé nových herních konzolí.
 

Creative SXFI Carrier se prodává na vybraných trzích. Třeba ve Velké Británii novinka vyjde na 900 liber, v přepočtu bezmála 27 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik