Creative SXFI Carrier: kompaktní soundbar s Dolby Atmos a Super X-Fi

Creative SXFI Carrier: kompaktní soundbar s Dolby Atmos a Super X-Fi
, , aktualita
Více rok po prvním představení se na trh dostane soundbar Creative SXFI Carrier, který jako první podporuje funkci Super X-Fi. Ve svém kompaktním těle ovšem skrývá také komponenty pro kvalitní zvuk a Dolby Atmpos.
K oblíbeným
reklama
Již začátkem loňského roku na veletrhu CES 2020 byl poprvé ukázán světu inovativní soundbar Creative SXFI Carrier. Na trh se nakonec dostává s velkým zpožděním až letos na jaře. Výrobce tvrdí, že i přes poměrně malé rozměry (na šířku měří jen 88 cm), se tento soundbar může pochlubit velmi solidním zvukem. Dokonce získal i certifikaci pro formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který je častější ve velkých soundbarech.
 
 
Novinka využívá vlastní zesilovače řízené DSP a technologii SuperWide pro rozptyl zvuku. Součástí balení je navíc 10palcový externí subwoofer, který se připojuje bezdrátově, proto jej snadno umístíte kamkoliv v obýváku. Oficiální údaje slibují celkový výkon 450 W RMS, z čehož 250 W zajišťuje soundbar. Creative dokonce tvrdí, že kvalitu zvuku je srovnatelná s jeho starším modelem X-Fi Sonic Carrier, který je dvakrát větší a obsahuje 15 měničů.
 
Zatímco Dolby Atmos se chlubí řada smartphonů, SXFI Carrier přidává jedno prvenství. Jako první soundbar na světě totiž podporuje technologii Super X-Fi Headphone Holography, kterou společnost Creative vyvinula pro svá sluchátka. Jedná se o prostorový zvuk, který je optimalizován pomocí umělé inteligence. Výrobce počítá s tím, že v některých situacích budete chtít hudbu poslouchat ze sluchátek, abyste nerušili okolí.
Pomocí 3,5mm audio jacku lze připojit jakákoliv sluchátka, i když nejlepšího efektu dosáhnete s modely Creative certifikovanými pro Super X-Fi. Vůbec nejlepšího výsledku by měla údajně dosáhnout bezdrátová sluchátka Creative SXFI Theater. Co se týče konektivity, soundbar je vybaven Bluetooth, USB-A, USB-C a HDMI eARC. Pomocí dvou portů HDMI 2.1 lze zajistit průchod signálu v 8K rozlišení a v Dolby Vision. Problém tedy nebudou mít ani majitelé nových herních konzolí.
 

Creative SXFI Carrier se prodává na vybraných trzích. Třeba ve Velké Británii novinka vyjde na 900 liber, v přepočtu bezmála 27 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
13.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí
Finanční výsledky amerického výrobce televizí Vizio ukazují, že příjmy z prodeje reklamy a uživatelských dat dosahují skoro stejné hodnoty jako příjmy z prodeje samotných chytrých televizí. 
13.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox
Tento týden vyšla první aktualizace pro Kodi 19 Matrix, která hlavně opravuje chyby. Součástí jsou ovšem také některá vylepšení a nové funkce. Spolu s tím přichází Kodi 19 Matrix vůbec poprvé na herní konzole Xbox.
12.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
11.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik