Creative SXFI Carrier: kompaktní soundbar s Dolby Atmos a Super X-Fi

Creative SXFI Carrier: kompaktní soundbar s Dolby Atmos a Super X-Fi
, , aktualita
Více rok po prvním představení se na trh dostane soundbar Creative SXFI Carrier, který jako první podporuje funkci Super X-Fi. Ve svém kompaktním těle ovšem skrývá také komponenty pro kvalitní zvuk a Dolby Atmpos.
K oblíbeným
reklama
Již začátkem loňského roku na veletrhu CES 2020 byl poprvé ukázán světu inovativní soundbar Creative SXFI Carrier. Na trh se nakonec dostává s velkým zpožděním až letos na jaře. Výrobce tvrdí, že i přes poměrně malé rozměry (na šířku měří jen 88 cm), se tento soundbar může pochlubit velmi solidním zvukem. Dokonce získal i certifikaci pro formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který je častější ve velkých soundbarech.
 
 
Novinka využívá vlastní zesilovače řízené DSP a technologii SuperWide pro rozptyl zvuku. Součástí balení je navíc 10palcový externí subwoofer, který se připojuje bezdrátově, proto jej snadno umístíte kamkoliv v obýváku. Oficiální údaje slibují celkový výkon 450 W RMS, z čehož 250 W zajišťuje soundbar. Creative dokonce tvrdí, že kvalitu zvuku je srovnatelná s jeho starším modelem X-Fi Sonic Carrier, který je dvakrát větší a obsahuje 15 měničů.
 
Zatímco Dolby Atmos se chlubí řada smartphonů, SXFI Carrier přidává jedno prvenství. Jako první soundbar na světě totiž podporuje technologii Super X-Fi Headphone Holography, kterou společnost Creative vyvinula pro svá sluchátka. Jedná se o prostorový zvuk, který je optimalizován pomocí umělé inteligence. Výrobce počítá s tím, že v některých situacích budete chtít hudbu poslouchat ze sluchátek, abyste nerušili okolí.
Pomocí 3,5mm audio jacku lze připojit jakákoliv sluchátka, i když nejlepšího efektu dosáhnete s modely Creative certifikovanými pro Super X-Fi. Vůbec nejlepšího výsledku by měla údajně dosáhnout bezdrátová sluchátka Creative SXFI Theater. Co se týče konektivity, soundbar je vybaven Bluetooth, USB-A, USB-C a HDMI eARC. Pomocí dvou portů HDMI 2.1 lze zajistit průchod signálu v 8K rozlišení a v Dolby Vision. Problém tedy nebudou mít ani majitelé nových herních konzolí.
 

Creative SXFI Carrier se prodává na vybraných trzích. Třeba ve Velké Británii novinka vyjde na 900 liber, v přepočtu bezmála 27 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář