Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Creative Stage V2: vylepšená verze levného soundbaru je tady

15.11.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Jeden z nejprodávanějších soundbarů na trhu se dočkal vylepšení. Na trh se dostane model Creative Stage V2, který ve větším těle nabídne silnější zvuk včetně několika nových technologií. Cena se udržela na velmi příjemné úrovni.
Creative Stage sice není první soundbar, který by většině zákazníků vytanul na mysli v této kategorii produktů, ale rozhodně patří mezi nejprodávanější. Dva největší české srovnávače cen v internetových obchodech řadí tento soundbar mezi desítku nejoblíbenějších, podle jednoho z nich je dokonce na druhé pozici hned za modelem HW-Q60T od Samsungu. Není těžké uhodnout, co je důvodem této popularity. Creative Stage se totiž vyznačuje velmi atraktivním poměrem ceny a výbavy. Míří tedy hlavně do domácností, které chtějí za malou cenu vylepšit zvuk z televizoru. Nyní přišel čas na nástupce, který do obchodů vstoupí pod označením Creative Stage V2.
 
 
Soundbar o něco vyrostl, místo 55 cm nyní na šířku měří 68 cm. Nebylo to ovšem bezdůvodně, neboť toto zvýšení rozměrů by měl nástupce obhájit vylepšenou výbavou. Od divize Sound Blaster, která patří pod společnost Creative, si vypůjčil hned dvě technologie. Clear Dialog pomůže zlepšit zřetelnost dialogů při sledování filmů nebo televizních pořadů, zatímco Surround dodává standardní konfiguraci 2.1 efekt prostorového zvuku a funguje s jakýmkoliv obsahem včetně streamovaného videa např. z Netflixu. Papírové parametry zůstaly stejné, takže výkon sestavy zůstal na 80 W (RMS), ale dosáhnout opět může až dvojnásobku. Jak ovšem víme, kvalitu reproduktorů neudává zdaleka jen údaj o výkonu.
 
 
Uvnitř zvukové lišty se nachází dva středopásmové měniče, které doplňuje 40W externí subwoofer s úzkým designem. Nechybí široké možnosti v oblasti konektivity včetně HDMI (ARC), optického konektoru, 3,5mm audio jacku nebo USB pro přehrávání skladeb z externího úložiště. Pomocí Bluetooth 5.0 potom lze potom hudbu snadno streamovat z mobilního zařízení. Podle výrobce se soundbar hodí nejen k televizoru, ale také jako herní příslušenství k počítači. Kromě položení na televizní stolek lze soundbar také instalovat na stěnu. V základním balení se nachází dálkový ovladač. Creative Stage V2 se začíná prodávat za 110 eur, v přepočtu 2 900 Kč.