www.tvfreak.cz
>
>

Come Over: sledujte jakákoliv videa společně s přáteli přes WebTorrent

Come Over: sledujte jakákoliv videa společně s přáteli přes WebTorrent
, , aktualita
I díky omezením spojeným s koronavirovou krizí vznikla jednoduchá služba Come Over, která umožňuje streamovat videa z jednoho počítače na druhý a sledovat třeba filmy společně s přáteli. Stránka využívá klienta WebTorrent.
K oblíbeným
reklama
Vzhledem k řadě restrikcí, které vlády zavedly v reakci na pandemii koronaviru, lidem po celém světě ubyly možnosti sociální interakce. Internet je sice plný filmů a seriálů, ale řada lidí upřednostňuje jejich sledování s rodinou či přáteli. Některé služby jako Netflix, YouTube nebo Facebook nabízejí možnost společného sledování videí, ale pokud se jedná o obsah z jiných zdrojů, příliš mnoho možností nezbývá. Podobný problém řešil i autor projektu Come Over, který umožňuje streamovat mezi dvěma uživateli. Nemusí přitom stahovat žádné programy ani se nikam registrovat.
 
 
Come Over je internetová stránka, která využívá otevřený framework WebRTC, který umožňuje přímou komunikaci mezi prohlížeči. Ke streamování videa je potom používán P2P klient WebTorrent založený na JavaScriptu. Uživatel jen vybere soubor ve svém počítači a získá odkaz, který může sdílet s přáteli. Následně mohou společně sledovat video a společně o něm diskutovat v přidaném chatu, který posiluje sociální interakci. Video tedy není ukládáno na žádný vzdálený server, ale rovnou posíláno z počítače na počítač. To samozřejmě znamená minimální náklady pro provozovatele webu, ale zároveň vysoké nároky na rychlost a stabilitu internetového připojení pro oba uživatele. Právě tato překážka by mohla zabránit většímu rozšíření služby.
Come Over funguje zcela zdarma a bez reklam, ale vývojáře autora lze podpořit pomocí dobrovolného daru. Stránka nijak neomezuje, co spolu mohou uživatelé sdílet, takže se může jednat o rodinná videa, ale také filmy a seriály chráněné autorskými právy. V takovém případě už se totiž totiž minimálně odesílatel souboru může dostat do křížku se zákonem i podle české legislativy, neboť snímek v takovém případě i distribuují. Ovšem pravděpodobnost, že by uživatelům hrozil reálný postih za sledování filmů s přáteli, je velmi nízká. A protože se zatím jedná jen o službu s malým dosahem, pravděpodobně nebude příliš zajímat ani filmová studia či organizace pro ochranu pro autorských práv.
  
Zdroj: Torrentfreak.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik