www.tvfreak.cz
>
>

Come Over: sledujte jakákoliv videa společně s přáteli přes WebTorrent

Come Over: sledujte jakákoliv videa společně s přáteli přes WebTorrent
, , aktualita
I díky omezením spojeným s koronavirovou krizí vznikla jednoduchá služba Come Over, která umožňuje streamovat videa z jednoho počítače na druhý a sledovat třeba filmy společně s přáteli. Stránka využívá klienta WebTorrent.
K oblíbeným
reklama
Vzhledem k řadě restrikcí, které vlády zavedly v reakci na pandemii koronaviru, lidem po celém světě ubyly možnosti sociální interakce. Internet je sice plný filmů a seriálů, ale řada lidí upřednostňuje jejich sledování s rodinou či přáteli. Některé služby jako Netflix, YouTube nebo Facebook nabízejí možnost společného sledování videí, ale pokud se jedná o obsah z jiných zdrojů, příliš mnoho možností nezbývá. Podobný problém řešil i autor projektu Come Over, který umožňuje streamovat mezi dvěma uživateli. Nemusí přitom stahovat žádné programy ani se nikam registrovat.
 
 
Come Over je internetová stránka, která využívá otevřený framework WebRTC, který umožňuje přímou komunikaci mezi prohlížeči. Ke streamování videa je potom používán P2P klient WebTorrent založený na JavaScriptu. Uživatel jen vybere soubor ve svém počítači a získá odkaz, který může sdílet s přáteli. Následně mohou společně sledovat video a společně o něm diskutovat v přidaném chatu, který posiluje sociální interakci. Video tedy není ukládáno na žádný vzdálený server, ale rovnou posíláno z počítače na počítač. To samozřejmě znamená minimální náklady pro provozovatele webu, ale zároveň vysoké nároky na rychlost a stabilitu internetového připojení pro oba uživatele. Právě tato překážka by mohla zabránit většímu rozšíření služby.
Come Over funguje zcela zdarma a bez reklam, ale vývojáře autora lze podpořit pomocí dobrovolného daru. Stránka nijak neomezuje, co spolu mohou uživatelé sdílet, takže se může jednat o rodinná videa, ale také filmy a seriály chráněné autorskými právy. V takovém případě už se totiž totiž minimálně odesílatel souboru může dostat do křížku se zákonem i podle české legislativy, neboť snímek v takovém případě i distribuují. Ovšem pravděpodobnost, že by uživatelům hrozil reálný postih za sledování filmů s přáteli, je velmi nízká. A protože se zatím jedná jen o službu s malým dosahem, pravděpodobně nebude příliš zajímat ani filmová studia či organizace pro ochranu pro autorských práv.
  
Zdroj: Torrentfreak.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik