www.tvfreak.cz
>
>

Tip: Kde sledovat filmy zdarma a legálně na internetu?

Tip: Kde sledovat filmy zdarma a legálně na internetu?
, , aktualita
Na internetu existuje hned několik způsobů, jak sledovat zdarma a bez registrace české i zahraniční filmy. Možná vás překvapí, že kromě samostatných platforem najdete spoustu snímků i přímo na YouTube.
K oblíbeným
reklama
Máte pocit, že jste zhlédli snad celou databázi Netflixu a HBO GO? Ačkoliv většina z nás si asi pod spojením „film zdarma“ představí různé pirátské weby, kde lze snímek shlédnout nebo stáhnout do počítače, existují také možnosti, jak film zhlédnout bez výčitek, ale přitom nezaplatit ani korunu. Úkolem následujících řádků není diskuze o tom, zda je stahování filmů pro osobní potřebu legální (a etické) či nikoliv, ale zaměříme se výhradně na zdroje, kde jsou filmy dostupné se svolením distributora.

 

YouTube

 
Pro někoho může být překvapením, že řadu filmů najde zdarma a legálně na YouTube, kam je nahrávají samotní distributoři. K nejpopulárnějším patří kanál Filmy česky a zadarmo, který provozuje společnost Magic Box. Databáze filmů je často aktualizována a zahrnuje české kousky (Občanský průkaz, Kájínek), ale také zahraniční klasiku (Motýlek, Amy, Číslo 5 žije). Na své si přijdou také děti, pro které jsou připraveny pohádky i večerníčky. Pokud hledáte spíše československou tvorbu, tak velmi zajímavý průřez (i méně známými klenoty) nabízí kanál Česká filmová klasika, na kterém se podílí Národní filmový archiv.
 
 
Spoustu starších zahraničních kousků s českým dabingem přináší kanál Filmy v češtině od společnosti BlueSky. Videotéka sice není v poslední době doplňována, ale přesto nabízí přes stovku titulů ke zhlédnutí. Zajímavá může být také obsáhlá nabídka kanálu společnosti Vapet a pár desítek snímků najdete také na kanálu KoukeYTe. Donedávna fungoval také oblíbený kanál Bonton Kids, ale ten byl odstraněn kvůli autorským právům.
 
 

Mall.tv

 
 
Projekt Mall.tv je známý především svou původní tvorbou včetně několika úspěšných seriálů. V její databázi ovšem najdeme také několik filmů, a to mnohdy jen pár let starých snímků jako Mládí od Paollo Sorrentina nebo komedie Pěkně blbě.
 
 

Televize Seznam

 
 
Také online databáze Televize Seznam, kam se překlopil i obsah ze Streamu, vsází hlavně na vlastní produkci. K dispozici je pár desítek titulů ve stálé nabídce jako Divoké historky, Líná zátoka a Lovci hlav. K tomu se přidává Film týdne, který se každý týden mění.
 
 

DAFilms

 
Na portálu DAFilms najdete obsáhlý katalog českých i zahraničních dokumentů, které jsou ke shlédnutí za jendorázový poplatek nebo měsíční předplatné. U některého obsahu je ovšem pro registrované uživatele dostupná možnost „Sdílej a sleduj zdarma“, která vám odemkne jeden vybraný film za sdílení na Facebooku.
reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik