Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tip: Kde sledovat filmy zdarma a legálně na internetu?

11.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu existuje hned několik způsobů, jak sledovat zdarma a bez registrace české i zahraniční filmy. Možná vás překvapí, že kromě samostatných platforem najdete spoustu snímků i přímo na YouTube.
Máte pocit, že jste zhlédli snad celou databázi Netflixu a HBO GO? Ačkoliv většina z nás si asi pod spojením „film zdarma“ představí různé pirátské weby, kde lze snímek zhlédnout nebo stáhnout do počítače, existují také možnosti, jak film zhlédnout bez výčitek, ale přitom nezaplatit ani korunu. Úkolem následujících řádků není diskuze o tom, zda je stahování filmů pro osobní potřebu legální (a etické) či nikoliv, ale zaměříme se výhradně na zdroje, kde jsou filmy dostupné se svolením distributora.

 

YouTube

 
Pro někoho může být překvapením, že řadu filmů najde zdarma a legálně na YouTube, kam je nahrávají samotní distributoři. K nejpopulárnějším patří kanál Filmy česky a zadarmo, který provozuje společnost Magic Box. Databáze filmů je často aktualizována a zahrnuje české kousky (Občanský průkaz, Kájínek), ale také zahraniční klasiku (Motýlek, Amy, Číslo 5 žije). Na své si přijdou také děti, pro které jsou připraveny pohádky i večerníčky. Pokud hledáte spíše československou tvorbu, tak velmi zajímavý průřez (i méně známými klenoty) nabízí kanál Česká filmová klasika, na kterém se podílí Národní filmový archiv.
 
 
Spoustu starších zahraničních kousků s českým dabingem přináší kanál Filmy v češtině od společnosti BlueSky. Videotéka sice není v poslední době doplňována, ale přesto nabízí přes stovku titulů ke zhlédnutí. Zajímavá může být také obsáhlá nabídka kanálu společnosti Vapet a pár desítek snímků najdete také na kanálu KoukeYTe. Donedávna fungoval také oblíbený kanál Bonton Kids, ale ten byl odstraněn kvůli autorským právům.
 
 

Mall.tv

 
 
Projekt Mall.tv je známý především svou původní tvorbou včetně několika úspěšných seriálů. V její databázi ovšem najdeme také několik filmů, a to mnohdy jen pár let starých snímků jako Mládí od Paollo Sorrentina nebo komedie Pěkně blbě.
 
 

Televize Seznam

 
 
Také online databáze Televize Seznam, kam se překlopil i obsah ze Streamu, vsází hlavně na vlastní produkci. K dispozici je pár desítek titulů ve stálé nabídce jako Divoké historky, Líná zátoka a Lovci hlav. K tomu se přidává Film týdne, který se každý týden mění.
 
 

DAFilms

 
Na portálu DAFilms najdete obsáhlý katalog českých i zahraničních dokumentů, které jsou ke zhlédnutí za jendorázový poplatek nebo měsíční předplatné. U některého obsahu je ovšem pro registrované uživatele dostupná možnost „Sdílej a sleduj zdarma“, která vám odemkne jeden vybraný film za sdílení na Facebooku.


reklama
reklama