www.tvfreak.cz
>
>
>

Čínská OLED TV, kterou můžeme jen závidět. Skyworth W92 vypadá úchvatně

Čínská OLED TV, kterou můžeme jen závidět. Skyworth W92 vypadá úchvatně
, , aktualita
Čínský výrobce Skyworth představil 8K OLED TV, která může směle rovnat síly i s nejlepšími modely od LG nebo Sony. Používá 120HZ panel, který zároveň nahrazuje reproduktory. K tomu přidává mimořádně tenký design.
K oblíbeným
reklama
O čínském výrobci Skyworth možná slyšíte poprvé, ale přesto můžete mít doma některý z jeho produktů. Evropským zákazníkům dodává televizory nebo set-top boxy Strong, Metz a dalších značek. Televizory Skyworth ovšem nabízí především na domácím trhu, což je docela škoda. Především špičkové modely totiž vypadají opravdu zajímavě. Před nedávnem jsme psali modelu Skyworth W82, jehož zakřivení si změníte podle potřeby stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači. Další představená novinka – Skyworth W92 – sice používá rovný panel, ale zaujme především svým designem a výbavou.
 
 
Podle výrobce se jedná o teprve druhou sériově vyráběnou 8K OLED TV na trhu. První začalo vloni prodávat LG. Nástupce byl sice již představen, ale zatím se neprodává. Tady stojí za připomenutí, že Skyworth samozřejmě odebírá panely od LG Display, stejně jako všichni ostatní výrobci OLED TV. Skyworth W92 kombinuje rozlišení 8K s úhlopříčkou 88 palců, takýe obraz sestává ze 130 milionů světlo emitujících pixelů. Výrobce nasadil svou technologii AI Picture Quality Engine, která optimalizuje kvalitu obrazu s využitím umělé inteligence, K dispozici jsou dva také čipy MEMC pro hladší obraz a upscaling z 2K/4K do 8K.
 
 
Audio Glass Sound je technologie, kterou využívá celou plochu obrazovky jako reproduktor. Připomíná obdobný systém v televizorech Sony, ale Skyworth tvrdí, že je v něčem nová. „Vůbec poprvé v oboru se jako membrána používá celá skleněná tabule se čtyřmi 30jádrovými elektromagnetickými měniči umístěnými rovnoměrně napříč. To umožňuje, aby by byly zvukové vlny vytvářeny celým povrchem skla než v jednotlivých bodech,“ popisuje technologii Audio Glass Sound samotný výrobce. Rádi bychom zvukové schopnosti této televize někdy vyzkoušeli na vlastní uši, ale vzhledem k omezené dostupnosti nejspíš nebudeme mít možnost.
 
Skyworth W92 se vyznačuje velmi tenkým designem s možností instalace na stěnu. Ve výbavě nechybí vysouvací webkamera, Wi-Fi 6 nebo HDMI 2.1. Na čínském trhu se televizor prodává za 200 tisíc juanů, v přepočtu skoro 670 tisíc korun bez daně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik