www.tvfreak.cz
>
>
>

Čínská OLED TV, kterou můžeme jen závidět. Skyworth W92 vypadá úchvatně

Čínská OLED TV, kterou můžeme jen závidět. Skyworth W92 vypadá úchvatně
, , aktualita
Čínský výrobce Skyworth představil 8K OLED TV, která může směle rovnat síly i s nejlepšími modely od LG nebo Sony. Používá 120HZ panel, který zároveň nahrazuje reproduktory. K tomu přidává mimořádně tenký design.
K oblíbeným
reklama
O čínském výrobci Skyworth možná slyšíte poprvé, ale přesto můžete mít doma některý z jeho produktů. Evropským zákazníkům dodává televizory nebo set-top boxy Strong, Metz a dalších značek. Televizory Skyworth ovšem nabízí především na domácím trhu, což je docela škoda. Především špičkové modely totiž vypadají opravdu zajímavě. Před nedávnem jsme psali modelu Skyworth W82, jehož zakřivení si změníte podle potřeby stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači. Další představená novinka – Skyworth W92 – sice používá rovný panel, ale zaujme především svým designem a výbavou.
 
 
Podle výrobce se jedná o teprve druhou sériově vyráběnou 8K OLED TV na trhu. První začalo vloni prodávat LG. Nástupce byl sice již představen, ale zatím se neprodává. Tady stojí za připomenutí, že Skyworth samozřejmě odebírá panely od LG Display, stejně jako všichni ostatní výrobci OLED TV. Skyworth W92 kombinuje rozlišení 8K s úhlopříčkou 88 palců, takýe obraz sestává ze 130 milionů světlo emitujících pixelů. Výrobce nasadil svou technologii AI Picture Quality Engine, která optimalizuje kvalitu obrazu s využitím umělé inteligence, K dispozici jsou dva také čipy MEMC pro hladší obraz a upscaling z 2K/4K do 8K.
 
 
Audio Glass Sound je technologie, kterou využívá celou plochu obrazovky jako reproduktor. Připomíná obdobný systém v televizorech Sony, ale Skyworth tvrdí, že je v něčem nová. „Vůbec poprvé v oboru se jako membrána používá celá skleněná tabule se čtyřmi 30jádrovými elektromagnetickými měniči umístěnými rovnoměrně napříč. To umožňuje, aby by byly zvukové vlny vytvářeny celým povrchem skla než v jednotlivých bodech,“ popisuje technologii Audio Glass Sound samotný výrobce. Rádi bychom zvukové schopnosti této televize někdy vyzkoušeli na vlastní uši, ale vzhledem k omezené dostupnosti nejspíš nebudeme mít možnost.
 
Skyworth W92 se vyznačuje velmi tenkým designem s možností instalace na stěnu. Ve výbavě nechybí vysouvací webkamera, Wi-Fi 6 nebo HDMI 2.1. Na čínském trhu se televizor prodává za 200 tisíc juanů, v přepočtu skoro 670 tisíc korun bez daně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář