www.tvfreak.cz
>
>

Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA

Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
, , aktualita
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
K oblíbeným
reklama
Obchodní vztahy mezi USA a Čínou se v uplynulých dnech pořádně přiostřily. Své o tom ví Huawei, který kvůli zákazu prezidenta Donalda Trumpa ztratí přístup ke službám od Googlu i komponentům dodávaným jinými americkými firmami jako Qualcomm či Intel. Problémy se ovšem objevují i v jiných oblastech, kde bychom je vůbec nečekali. Přesvědčili se o tom čínští diváci, kteří čekali na premiéru závěrečného dílu osmé řady i celého seriálu Game of Thrones (Hra o trůny). Práva na její distribucí v Číně vlastní tamní služba pro streamování Tencent Video, která na sociální síti Weibo oznámila, že poslední epizoda nebude odvysílána včas z důvodů problémů s přenosem.
 
 
Kabelová televize HBO, která je tvůrcem Game of Thrones, se ovšem ohradila, že žádné problémy s přenosem nezaznamenala. Deníku The Wall Street Journal potom zástupce společnosti sdělil, že důvodem nedostupnosti tohoto dílu mělo být obchodní napětí. Platforma Tencent Video údajně dostala od čínské vlády příkaz, aby dlouho očekávanou epizodu zablokovala. Tuto informaci zástupci streamovací platformy neokomentovali, ale čínští diváci se prý včas dozví nové datum zpřístupnění. Řada předplatitelů zahrnula společnost Tencent Video kritikou, někteří dokonce požadují vrácení části peněz za předplatné. Mezitím se poslední díl seriálu dostal mezi čínské fanoušky alespoň neoficiální cestou prostřednictvím torrentových webů.
I přes určité překážky Game of Thrones získal na čínském trhu obrovskou popularitu. Úvodní díl osmé série měl na platformě Tencent Video zaznamenat během prvního dne na 20 milionů zhlédnutí. Čínské cenzuře se ovšem nelíbily některé scény, především kvůli násilí, a tak musely být ze seriálu vystřiženy. První díl závěrečné série je tedy v Číně o šest minut kratší než ve zbytku světa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře