www.tvfreak.cz
>
>

Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA

Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
, , aktualita
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
K oblíbeným
reklama
Obchodní vztahy mezi USA a Čínou se v uplynulých dnech pořádně přiostřily. Své o tom ví Huawei, který kvůli zákazu prezidenta Donalda Trumpa ztratí přístup ke službám od Googlu i komponentům dodávaným jinými americkými firmami jako Qualcomm či Intel. Problémy se ovšem objevují i v jiných oblastech, kde bychom je vůbec nečekali. Přesvědčili se o tom čínští diváci, kteří čekali na premiéru závěrečného dílu osmé řady i celého seriálu Game of Thrones (Hra o trůny). Práva na její distribucí v Číně vlastní tamní služba pro streamování Tencent Video, která na sociální síti Weibo oznámila, že poslední epizoda nebude odvysílána včas z důvodů problémů s přenosem.
 
 
Kabelová televize HBO, která je tvůrcem Game of Thrones, se ovšem ohradila, že žádné problémy s přenosem nezaznamenala. Deníku The Wall Street Journal potom zástupce společnosti sdělil, že důvodem nedostupnosti tohoto dílu mělo být obchodní napětí. Platforma Tencent Video údajně dostala od čínské vlády příkaz, aby dlouho očekávanou epizodu zablokovala. Tuto informaci zástupci streamovací platformy neokomentovali, ale čínští diváci se prý včas dozví nové datum zpřístupnění. Řada předplatitelů zahrnula společnost Tencent Video kritikou, někteří dokonce požadují vrácení části peněz za předplatné. Mezitím se poslední díl seriálu dostal mezi čínské fanoušky alespoň neoficiální cestou prostřednictvím torrentových webů.
I přes určité překážky Game of Thrones získal na čínském trhu obrovskou popularitu. Úvodní díl osmé série měl na platformě Tencent Video zaznamenat během prvního dne na 20 milionů zhlédnutí. Čínské cenzuře se ovšem nelíbily některé scény, především kvůli násilí, a tak musely být ze seriálu vystřiženy. První díl závěrečné série je tedy v Číně o šest minut kratší než ve zbytku světa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik