www.tvfreak.cz
>
>

Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA

Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
, , aktualita
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
K oblíbeným
reklama
Obchodní vztahy mezi USA a Čínou se v uplynulých dnech pořádně přiostřily. Své o tom ví Huawei, který kvůli zákazu prezidenta Donalda Trumpa ztratí přístup ke službám od Googlu i komponentům dodávaným jinými americkými firmami jako Qualcomm či Intel. Problémy se ovšem objevují i v jiných oblastech, kde bychom je vůbec nečekali. Přesvědčili se o tom čínští diváci, kteří čekali na premiéru závěrečného dílu osmé řady i celého seriálu Game of Thrones (Hra o trůny). Práva na její distribucí v Číně vlastní tamní služba pro streamování Tencent Video, která na sociální síti Weibo oznámila, že poslední epizoda nebude odvysílána včas z důvodů problémů s přenosem.
 
 
Kabelová televize HBO, která je tvůrcem Game of Thrones, se ovšem ohradila, že žádné problémy s přenosem nezaznamenala. Deníku The Wall Street Journal potom zástupce společnosti sdělil, že důvodem nedostupnosti tohoto dílu mělo být obchodní napětí. Platforma Tencent Video údajně dostala od čínské vlády příkaz, aby dlouho očekávanou epizodu zablokovala. Tuto informaci zástupci streamovací platformy neokomentovali, ale čínští diváci se prý včas dozví nové datum zpřístupnění. Řada předplatitelů zahrnula společnost Tencent Video kritikou, někteří dokonce požadují vrácení části peněz za předplatné. Mezitím se poslední díl seriálu dostal mezi čínské fanoušky alespoň neoficiální cestou prostřednictvím torrentových webů.
I přes určité překážky Game of Thrones získal na čínském trhu obrovskou popularitu. Úvodní díl osmé série měl na platformě Tencent Video zaznamenat během prvního dne na 20 milionů zhlédnutí. Čínské cenzuře se ovšem nelíbily některé scény, především kvůli násilí, a tak musely být ze seriálu vystřiženy. První díl závěrečné série je tedy v Číně o šest minut kratší než ve zbytku světa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář