www.tvfreak.cz
>
>

Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA

Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
, , aktualita
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
K oblíbeným
reklama
Obchodní vztahy mezi USA a Čínou se v uplynulých dnech pořádně přiostřily. Své o tom ví Huawei, který kvůli zákazu prezidenta Donalda Trumpa ztratí přístup ke službám od Googlu i komponentům dodávaným jinými americkými firmami jako Qualcomm či Intel. Problémy se ovšem objevují i v jiných oblastech, kde bychom je vůbec nečekali. Přesvědčili se o tom čínští diváci, kteří čekali na premiéru závěrečného dílu osmé řady i celého seriálu Game of Thrones (Hra o trůny). Práva na její distribucí v Číně vlastní tamní služba pro streamování Tencent Video, která na sociální síti Weibo oznámila, že poslední epizoda nebude odvysílána včas z důvodů problémů s přenosem.
 
 
Kabelová televize HBO, která je tvůrcem Game of Thrones, se ovšem ohradila, že žádné problémy s přenosem nezaznamenala. Deníku The Wall Street Journal potom zástupce společnosti sdělil, že důvodem nedostupnosti tohoto dílu mělo být obchodní napětí. Platforma Tencent Video údajně dostala od čínské vlády příkaz, aby dlouho očekávanou epizodu zablokovala. Tuto informaci zástupci streamovací platformy neokomentovali, ale čínští diváci se prý včas dozví nové datum zpřístupnění. Řada předplatitelů zahrnula společnost Tencent Video kritikou, někteří dokonce požadují vrácení části peněz za předplatné. Mezitím se poslední díl seriálu dostal mezi čínské fanoušky alespoň neoficiální cestou prostřednictvím torrentových webů.
I přes určité překážky Game of Thrones získal na čínském trhu obrovskou popularitu. Úvodní díl osmé série měl na platformě Tencent Video zaznamenat během prvního dne na 20 milionů zhlédnutí. Čínské cenzuře se ovšem nelíbily některé scény, především kvůli násilí, a tak musely být ze seriálu vystřiženy. První díl závěrečné série je tedy v Číně o šest minut kratší než ve zbytku světa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala