Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO vymazalo ze Hry o trůny zapomenutý kelímek s kávou

7.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Pozorní fanoušci si v posledním díle seriálu Hra o trůny všimli, že Daenerys Targaryen měla na stole kelímek s kávou. HBO ovšem tuto nepochopitelnou chybu rychle opravilo, takže v aktuálně dostupné verzi už kelímek nenajdete.
O různé chybky není ve filmech a seriálech nouze a dokonce existují stránky, které se touto problematikou zabývají. Obvykle ovšem vyžadují velkou pozornost, aby si jich divák dokázal všimnout. Ve čtvrtém díle seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) se ovšem nejednalo o jiný odraz ve skle ani zázračně vyléčené zranění, které měla postava ještě v předchozí scéně na ruce. Během jedné scény epizody s názvem The Last of the Starks se totiž na stole kelímek s kávou, který by v sérii zasazené do fiktivního středověku pochopitelně neměl co dělat. Reakce fanoušků na sebe nenechala dlouho čekat a na internetu se začaly objevovat vtipné obrázky, které si z této školácké chyby utahují.
 
 
Kde v Západozemí prodávají nejlepší „latte“? To vám prozradí asi jen Daenerys Targaryen
 
Zdá se skoro až neuvěřitelné, že si odloženého kelímku nikdo z tvůrců ani v dalších fázích tvorby seriálu nevšiml a museli na něj upozornit až fanoušci po odvysílání této epizody. Podle některých spekulací se dokonce jedná o chytrý způsob, jak do pořadu propašovat reklamu a vzbudit kolem ní dostatečnou pozornost. To se ovšem zdá jako dost nepravděpodobné, a to už jen z toho důvodu, že na záběrech nelze pořádně rozpoznat ani logo na kelímku. HBO se rozhodlo chybu napravit alespoň dodatečně a využilo přitom dnešní možnosti počítačové techniky. Pokud si tedy nyní seriál pustíte na streamovací službě jako HBO Go, kelímek s kávou, který měla na stole herečka Emilia Clarke, už byste tam hledali marně. Museli byste tak mimo oficiální zdroje sehnat verzi, která byla původně vysílána v televizi.
 
Na oficiálním twitterovém účtu Game of Thrones se potom objevila humorně laděná zpráva, že se opravdu jednalo o omyl. Daenerys si totiž neměla objednat kávu, ale bylinkový čaj.