Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy

24.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
Minulý týden se rozjel další ročník nejvyšší české hokejové soutěže. Fanoušci letos získali novou možnost, jak mít přístup k čerstvým a podrobným informacím. Česká televize totiž vydala aplikaci Tipsport Extraliga, která je dostupná prostředním hybridního vysílání. Pro přístup tedy potřebujete chytrý televizor s připojením k internetu a podporou funkce HbbTV, která se uživatelům vžila pod označením „červené tlačítko“.
 
 
Aplikace podporuje dva režimy. První zobrazuje průběžné výsledky aktuálního kola v pravém dolním rohu obrazovky, zatímco sledujete živé televizní vysílání. Druhý režim potom překryje celou obrazovku a umožňuje přístup k podrobnějším informacím, a to o minulých i právě probíhajících utkáních. Fanoušci si mohou prohlédnout detailní statistiky jednotlivých utkání včetně počtu střel na branku, zablokovaných střel, vhazování a jeho úspěšnosti nebo trestných minutách.
 
 
Dále se v aplikaci nachází kompletní přehled všech kol nejvyšší hokejové soutěže a také celá řada dlouhodobých statistik, jako jsou soupisky týmů, kanadské bodování, pořadí střelců a nahrávačů nebo statistiky brankářů. Fanoušci si mohou otevřít také profily jednotlivých hráčů obsahující fotografie a statistiky související s jednotlivými zápasy.
Česká televize připomněla, že službu hybridního vysílání poskytuje od roku 2012 a měsíční počet uživatel překonal půl milionu. K nejoblíbenějším aplikacím patři archiv odvysílaných pořadů, předpovědi počasí nebo programový průvodce.
 
Zdroj: Tisková zpráva