Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Cenově dostupná řada Philips OLED705 se začala prodávat. Kolik stojí?

27.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Philips oznámil zahájení prodeje nejlevnějších OLED TV ze své letošní nabídky. Série OLED705 existuje ve dvou úhlopříčkách a nabídne širokou podporu formátů HDR, podsvícení Ambilight nebo Android TV.
Vedle sérií OLED806 a OLED856 oznámil začátkem roku Philips, respektive společnost TP Vision, také cenově dostupnější OLED TV z řady OLED705. Jak dává tušit číselné označení, jedná se o zapomenuté modely z roku 2020. Pokud ovšem zákazníci překonají pár drobných nedostatků, mohou získat OLED TV s výbornou kvalitou obrazu za velmi rozumnou cenu. Televizory se již začaly prodávat na evropských trzích a najdeme je také v nabídce českých obchodníků.
 
 
Menší model s úhlopříčkou 55 palců měl stát 29 990 Kč, ale prakticky okamžitě po zahájení prodeje cena klesla na aktuálních 24 990 Kč. Jedná se tedy o jednu z nejlevnějších OLED TV na tuzemském trhu. Větší 65palový model se prodává za 39 990 Kč, což je opět o pár tisíc méně než byla původní cena. Obě novinky využívají rozlišení 4K a podporují širokou škálu formátů vysokého dynamického rozsahu zahrnující HDR10,HLG, HDR10+ a Dolby Vision. O zpracování obrazu se stará procesor P5.
 
 
Technologie OLED je oceňována především pro vysoký kontrast a temnou černou, stejně jako pro přesné barvy. Pro dotvoření správné atmosféry při sledování televize nechybí ani dynamické podsvícení Ambilight, které je dostupné v třístranné variantě. Pokud se jedná o zvukovou výbavu, série OLED705 překvapí systémem reproduktorů 2.1 s celkovým výkonem 50 W. Televizory jsou také kompatibilní s prostorovým zvukem Dolby Atmos a bezdrátovým systémem DTS Play-Fi pro připojení dalších domácích reproduktorů.
 
 
Vzhledem k tomu, že se jedná o sérii navrženou pro loňský rok, chybí ještě rozhraní HDMI 2.1. Majitelé herních konzolí by tedy měli počkat na řadu OLED706, která se začne prodávat později případně se poohlédnout ke konkurenci. Také operační systém Android TV je přítomný ve starší verzi 9, ale nepostrádá zabudovaný Chromecast, hlasového asistenta ani podporu oblíbených aplikací včetně Netflixu. Philips OLED705 tedy budou zajímavou volbou pro zájemce o cenově dostupné OLED TV. Navíc lze předpokládat, že v následujících měsících cena ještě klesne.
 
Konkurencí pro OLED705 bude mimo jiné nová série LG A1 (s 50/60Hz panelem místo 100/120Hz), kterou jihokorejský výrobce také cílí na šetřivé zákazníky. Prozatím se ovšem cenově drží výrazně výše, proto se lze za hlavního konkurenta považovat spíše loňskou řadu LG BX, která aktuálně začíná na 24 tisících korun.