Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů

24.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
Na trhu s drobnými zařízeními pro streamování obsahu začíná být pořádně husto. Zatímco Google představí dlouho očekávaný Chromecast s Android TV až 30. září, Amazon se svými novinkami pochlubil již dnes. I tentokrát se jedná o malá zařízení připomínající svým tvarem USB flash disk, která se prostřednictvím HDMI připojí k televizoru. Vrcholem nabídky zůstává Fire TV Stick 4K, který se dnes nedočkal žádného upgradu. Amazon ovšem představil nový standardní Fire TV Stick, který získal hardware poskytující o 50 % vyšší výkon než předchozí generace.
 
 
Za 40 dolarů (930 Kč bez DPH) toto zařízení nabídne podporu videa ve Full HD (1080p) a HDR, nechybí dokonce ani podpora prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro připojení k internetu slouží dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac. Součástí je také dálkový ovladač Alexa, který umožňuje zařízení ovládat pomocí tlačítek nebo hlasových povelů. Pokud byste ovšem požadovali ještě levnější řešení, připravil si Amazon svou dosud nejlevnější „tyčinku“ pro streamování obsahu. Fire TV Stick totiž vyjde na pouhých 30 dolarů, tedy přibližně 700 Kč bez DPH.
 
„Odlehčená“ verze přitom nabídne stejně výkonný hardware včetně podpory Full HD, HDR a Dolby Atmos. Jediným rozdílem, díky kterému můžeme zákazník ušetřit 10 dolarů, je jednodšší verze dálkového ovladače. Ten sice obsahuje mikrofon pro hlasovou asistentku Alexa, ale postrádá některá klíčová tlačítka, jako napájení nebo změna hlasitosti. Jinak řečeno se jedná o řešení pro uživatele, kteří plánují zařízení ovládat především hlasem.
 
 
Amazon chystá také novinky týkající se uživatelského rozhraní Fire TV. Oznámen byl kompletní redesign, který by měl uživatelům usnadnit nalezení relevantního obsahu. Třeba domovská obrazovka bude obsahovat nové hlavní menu, kde budou k dispozici používané služby předplatného s náhledem obsahu. Pomocí nové funkce Find by mělo být snadné najít správný obsah pro danou příležitost. K dispozici budou také personalizované profily pro až šest osob na jednom zařízení včetně dětských profilů.