Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů

Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
, , aktualita
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s drobnými zařízeními pro streamování obsahu začíná být pořádně husto. Zatímco Google představí dlouho očekávaný Chromecast s Android TV až 30. září, Amazon se svými novinkami pochlubil již dnes. I tentokrát se jedná o malá zařízení připomínající svým tvarem USB flash disk, která se prostřednictvím HDMI připojí k televizoru. Vrcholem nabídky zůstává Fire TV Stick 4K, který se dnes nedočkal žádného upgradu. Amazon ovšem představil nový standardní Fire TV Stick, který získal hardware poskytující o 50 % vyšší výkon než předchozí generace.
 
 
Za 40 dolarů (930 Kč bez DPH) toto zařízení nabídne podporu videa ve Full HD (1080p) a HDR, nechybí dokonce ani podpora prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro připojení k internetu slouží dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac. Součástí je také dálkový ovladač Alexa, který umožňuje zařízení ovládat pomocí tlačítek nebo hlasových povelů. Pokud byste ovšem požadovali ještě levnější řešení, připravil si Amazon svou dosud nejlevnější „tyčinku“ pro streamování obsahu. Fire TV Stick totiž vyjde na pouhých 30 dolarů, tedy přibližně 700 Kč bez DPH.
 
„Odlehčená“ verze přitom nabídne stejně výkonný hardware včetně podpory Full HD, HDR a Dolby Atmos. Jediným rozdílem, díky kterému můžeme zákazník ušetřit 10 dolarů, je jednodšší verze dálkového ovladače. Ten sice obsahuje mikrofon pro hlasovou asistentku Alexa, ale postrádá některá klíčová tlačítka, jako napájení nebo změna hlasitosti. Jinak řečeno se jedná o řešení pro uživatele, kteří plánují zařízení ovládat především hlasem.
 
 
Amazon chystá také novinky týkající se uživatelského rozhraní Fire TV. Oznámen byl kompletní redesign, který by měl uživatelům usnadnit nalezení relevantního obsahu. Třeba domovská obrazovka bude obsahovat nové hlavní menu, kde budou k dispozici používané služby předplatného s náhledem obsahu. Pomocí nové funkce Find by mělo být snadné najít správný obsah pro danou příležitost. K dispozici budou také personalizované profily pro až šest osob na jednom zařízení včetně dětských profilů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik