Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů

Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
, , aktualita
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s drobnými zařízeními pro streamování obsahu začíná být pořádně husto. Zatímco Google představí dlouho očekávaný Chromecast s Android TV až 30. září, Amazon se svými novinkami pochlubil již dnes. I tentokrát se jedná o malá zařízení připomínající svým tvarem USB flash disk, která se prostřednictvím HDMI připojí k televizoru. Vrcholem nabídky zůstává Fire TV Stick 4K, který se dnes nedočkal žádného upgradu. Amazon ovšem představil nový standardní Fire TV Stick, který získal hardware poskytující o 50 % vyšší výkon než předchozí generace.
 
 
Za 40 dolarů (930 Kč bez DPH) toto zařízení nabídne podporu videa ve Full HD (1080p) a HDR, nechybí dokonce ani podpora prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro připojení k internetu slouží dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac. Součástí je také dálkový ovladač Alexa, který umožňuje zařízení ovládat pomocí tlačítek nebo hlasových povelů. Pokud byste ovšem požadovali ještě levnější řešení, připravil si Amazon svou dosud nejlevnější „tyčinku“ pro streamování obsahu. Fire TV Stick totiž vyjde na pouhých 30 dolarů, tedy přibližně 700 Kč bez DPH.
 
„Odlehčená“ verze přitom nabídne stejně výkonný hardware včetně podpory Full HD, HDR a Dolby Atmos. Jediným rozdílem, díky kterému můžeme zákazník ušetřit 10 dolarů, je jednodšší verze dálkového ovladače. Ten sice obsahuje mikrofon pro hlasovou asistentku Alexa, ale postrádá některá klíčová tlačítka, jako napájení nebo změna hlasitosti. Jinak řečeno se jedná o řešení pro uživatele, kteří plánují zařízení ovládat především hlasem.
 
 
Amazon chystá také novinky týkající se uživatelského rozhraní Fire TV. Oznámen byl kompletní redesign, který by měl uživatelům usnadnit nalezení relevantního obsahu. Třeba domovská obrazovka bude obsahovat nové hlavní menu, kde budou k dispozici používané služby předplatného s náhledem obsahu. Pomocí nové funkce Find by mělo být snadné najít správný obsah pro danou příležitost. K dispozici budou také personalizované profily pro až šest osob na jednom zařízení včetně dětských profilů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala