Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů

Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
, , aktualita
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s drobnými zařízeními pro streamování obsahu začíná být pořádně husto. Zatímco Google představí dlouho očekávaný Chromecast s Android TV až 30. září, Amazon se svými novinkami pochlubil již dnes. I tentokrát se jedná o malá zařízení připomínající svým tvarem USB flash disk, která se prostřednictvím HDMI připojí k televizoru. Vrcholem nabídky zůstává Fire TV Stick 4K, který se dnes nedočkal žádného upgradu. Amazon ovšem představil nový standardní Fire TV Stick, který získal hardware poskytující o 50 % vyšší výkon než předchozí generace.
 
 
Za 40 dolarů (930 Kč bez DPH) toto zařízení nabídne podporu videa ve Full HD (1080p) a HDR, nechybí dokonce ani podpora prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro připojení k internetu slouží dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac. Součástí je také dálkový ovladač Alexa, který umožňuje zařízení ovládat pomocí tlačítek nebo hlasových povelů. Pokud byste ovšem požadovali ještě levnější řešení, připravil si Amazon svou dosud nejlevnější „tyčinku“ pro streamování obsahu. Fire TV Stick totiž vyjde na pouhých 30 dolarů, tedy přibližně 700 Kč bez DPH.
 
„Odlehčená“ verze přitom nabídne stejně výkonný hardware včetně podpory Full HD, HDR a Dolby Atmos. Jediným rozdílem, díky kterému můžeme zákazník ušetřit 10 dolarů, je jednodšší verze dálkového ovladače. Ten sice obsahuje mikrofon pro hlasovou asistentku Alexa, ale postrádá některá klíčová tlačítka, jako napájení nebo změna hlasitosti. Jinak řečeno se jedná o řešení pro uživatele, kteří plánují zařízení ovládat především hlasem.
 
 
Amazon chystá také novinky týkající se uživatelského rozhraní Fire TV. Oznámen byl kompletní redesign, který by měl uživatelům usnadnit nalezení relevantního obsahu. Třeba domovská obrazovka bude obsahovat nové hlavní menu, kde budou k dispozici používané služby předplatného s náhledem obsahu. Pomocí nové funkce Find by mělo být snadné najít správný obsah pro danou příležitost. K dispozici budou také personalizované profily pro až šest osob na jednom zařízení včetně dětských profilů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus
Na trhu se streamovacími službami je už teď hodně plno, ale to nebrání dalším zkoušet své štěstí. Brzy by se měla rozšířit další služba nazvaná Discovery Plus. Stát se tak má už na začátku příštího roku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik