www.tvfreak.cz
>
>
>

Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy

Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy
, , aktualita
Značka Bose oznámila evropskou cenu pro svůj Smart Soundbar 300, který oznámila před pár týdny, ale původně pouze pro USA. Novinka nabízí více funkcí než stávající Bose TV Speaker, po stránce designu i zvuku se ovšem oba modely shodují.
K oblíbeným
reklama
Začátkem září byl představen Bose Smart Soundbar 300, který se na americkém trhu stane levnější alternativou k modelům Smart Soundbar 500 a 700. Tento týden výrobce potvrdil  že se novinka dostane i do evropských obchodů. Na první pohled bude konkurovat především již prodávanému modelu Bose TV Speaker, se kterým sdílí design a dokonce i zvukovou výbavu. Jak ovšem naznačuje název, Smart Soundbar 300 by měl být „chytřejší“. Novinka totiž obsahuje integrované duální mikrofony a rozumí si s digitálními asistenty jako Amazon Alexa a Google Assistant.
 
 
Kromě toho nechybí schopnost bezdrátově streamovat hudbu přes rozhraní Apple AirPlay 2 nebo si díky Wi-Fi pouštět hudbu přes Spotify Connect, Amazon Music, Deezer a podobné služby. K dálkovému ovládání lze využít také mobilní aplikaci Bose Music, která je dostupná pro Android a iOS. Bose Smart Soundbar 300 využívá nenápadný design, a také se jedná o velmi malý (5,6 x 69,5 x 10,3 cm) a lehký (3,6 kg) model vhodný pro použití s menšími úhlopříčkami televizorů. Kromě umístění na televizní stolek lze využít i možnost instalace na stěnu, i když potřebné vybavení si budete muset dokoupit.
 
Uvnitř soundbaru se nachází čtyři širokopásmové reproduktory po stranách a uprostřed jim sekunduje výškový reproduktor pro zřetelnější dialogy. Pokud by se vám zachtělo prostorový zvuk 5.1, můžete připojit bezdrátový subwoofer a zadní reproduktory. Vybrané reproduktory a sluchátka lze připojit přes funkci SimpleSync využívající Bluetooth a nabízí se také možnost integrovat soundbar do domácího multiroom systému. Další možnosti připojení přináší konektor HDMI (s podporou ARC) a optický vstup. V základním balení najdou zákazníci také dálkové ovládání.
 
Náročnější zákazníci by mohli postrádat pokročilé technologie prostorového zvuku jako Dolby Atmos a DTS:X, případně HDMI eARC. Evropská cena byla stanovena na 440 eur (v přepočtu asi 11 800 Kč), zatímco v mnoha ohledech totožný Bose TV Speaker se prodává za 270 eur (na českém trhu aktuálně za 7 690 Kč). Zda se výrazně vyšší cena vzhledem k několika přidaným funkcím vyplatí, záleží na potřebách konkrétního zákazníka. Česká cena ani dostupnost zatím upřesněna nebyla.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik