www.tvfreak.cz
>
>
>

Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy

Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy
, , aktualita
Značka Bose oznámila evropskou cenu pro svůj Smart Soundbar 300, který oznámila před pár týdny, ale původně pouze pro USA. Novinka nabízí více funkcí než stávající Bose TV Speaker, po stránce designu i zvuku se ovšem oba modely shodují.
K oblíbeným
reklama
Začátkem září byl představen Bose Smart Soundbar 300, který se na americkém trhu stane levnější alternativou k modelům Smart Soundbar 500 a 700. Tento týden výrobce potvrdil  že se novinka dostane i do evropských obchodů. Na první pohled bude konkurovat především již prodávanému modelu Bose TV Speaker, se kterým sdílí design a dokonce i zvukovou výbavu. Jak ovšem naznačuje název, Smart Soundbar 300 by měl být „chytřejší“. Novinka totiž obsahuje integrované duální mikrofony a rozumí si s digitálními asistenty jako Amazon Alexa a Google Assistant.
 
 
Kromě toho nechybí schopnost bezdrátově streamovat hudbu přes rozhraní Apple AirPlay 2 nebo si díky Wi-Fi pouštět hudbu přes Spotify Connect, Amazon Music, Deezer a podobné služby. K dálkovému ovládání lze využít také mobilní aplikaci Bose Music, která je dostupná pro Android a iOS. Bose Smart Soundbar 300 využívá nenápadný design, a také se jedná o velmi malý (5,6 x 69,5 x 10,3 cm) a lehký (3,6 kg) model vhodný pro použití s menšími úhlopříčkami televizorů. Kromě umístění na televizní stolek lze využít i možnost instalace na stěnu, i když potřebné vybavení si budete muset dokoupit.
 
Uvnitř soundbaru se nachází čtyři širokopásmové reproduktory po stranách a uprostřed jim sekunduje výškový reproduktor pro zřetelnější dialogy. Pokud by se vám zachtělo prostorový zvuk 5.1, můžete připojit bezdrátový subwoofer a zadní reproduktory. Vybrané reproduktory a sluchátka lze připojit přes funkci SimpleSync využívající Bluetooth a nabízí se také možnost integrovat soundbar do domácího multiroom systému. Další možnosti připojení přináší konektor HDMI (s podporou ARC) a optický vstup. V základním balení najdou zákazníci také dálkové ovládání.
 
Náročnější zákazníci by mohli postrádat pokročilé technologie prostorového zvuku jako Dolby Atmos a DTS:X, případně HDMI eARC. Evropská cena byla stanovena na 440 eur (v přepočtu asi 11 800 Kč), zatímco v mnoha ohledech totožný Bose TV Speaker se prodává za 270 eur (na českém trhu aktuálně za 7 690 Kč). Zda se výrazně vyšší cena vzhledem k několika přidaným funkcím vyplatí, záleží na potřebách konkrétního zákazníka. Česká cena ani dostupnost zatím upřesněna nebyla.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus
Na trhu se streamovacími službami je už teď hodně plno, ale to nebrání dalším zkoušet své štěstí. Brzy by se měla rozšířit další služba nazvaná Discovery Plus. Stát se tak má už na začátku příštího roku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály
HBO GO v prosinci nadělí předplatitelům všech 26 bondovek, Jokera i Ježka Sonica. Nabídka nových seriálů je tentokrát slabší. K nejočekávanější novince patří seriálová adaptace filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik