Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy

19.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Značka Bose oznámila evropskou cenu pro svůj Smart Soundbar 300, který oznámila před pár týdny, ale původně pouze pro USA. Novinka nabízí více funkcí než stávající Bose TV Speaker, po stránce designu i zvuku se ovšem oba modely shodují.
Začátkem září byl představen Bose Smart Soundbar 300, který se na americkém trhu stane levnější alternativou k modelům Smart Soundbar 500 a 700. Tento týden výrobce potvrdil  že se novinka dostane i do evropských obchodů. Na první pohled bude konkurovat především již prodávanému modelu Bose TV Speaker, se kterým sdílí design a dokonce i zvukovou výbavu. Jak ovšem naznačuje název, Smart Soundbar 300 by měl být „chytřejší“. Novinka totiž obsahuje integrované duální mikrofony a rozumí si s digitálními asistenty jako Amazon Alexa a Google Assistant.
 
 
Kromě toho nechybí schopnost bezdrátově streamovat hudbu přes rozhraní Apple AirPlay 2 nebo si díky Wi-Fi pouštět hudbu přes Spotify Connect, Amazon Music, Deezer a podobné služby. K dálkovému ovládání lze využít také mobilní aplikaci Bose Music, která je dostupná pro Android a iOS. Bose Smart Soundbar 300 využívá nenápadný design, a také se jedná o velmi malý (5,6 x 69,5 x 10,3 cm) a lehký (3,6 kg) model vhodný pro použití s menšími úhlopříčkami televizorů. Kromě umístění na televizní stolek lze využít i možnost instalace na stěnu, i když potřebné vybavení si budete muset dokoupit.
 
Uvnitř soundbaru se nachází čtyři širokopásmové reproduktory po stranách a uprostřed jim sekunduje výškový reproduktor pro zřetelnější dialogy. Pokud by se vám zachtělo prostorový zvuk 5.1, můžete připojit bezdrátový subwoofer a zadní reproduktory. Vybrané reproduktory a sluchátka lze připojit přes funkci SimpleSync využívající Bluetooth a nabízí se také možnost integrovat soundbar do domácího multiroom systému. Další možnosti připojení přináší konektor HDMI (s podporou ARC) a optický vstup. V základním balení najdou zákazníci také dálkové ovládání.
 
Náročnější zákazníci by mohli postrádat pokročilé technologie prostorového zvuku jako Dolby Atmos a DTS:X, případně HDMI eARC. Evropská cena byla stanovena na 440 eur (v přepočtu asi 11 800 Kč), zatímco v mnoha ohledech totožný Bose TV Speaker se prodává za 270 eur (na českém trhu aktuálně za 7 690 Kč). Zda se výrazně vyšší cena vzhledem k několika přidaným funkcím vyplatí, záleží na potřebách konkrétního zákazníka. Česká cena ani dostupnost zatím upřesněna nebyla.
 
Zdroj: 4kfilme.de