www.tvfreak.cz
>
>
>

Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh

Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh
, , aktualita
Na český trh tento měsíc zamíří nový soundbar od Bose, který zákazníky zaujme i cenou. V obchodech totiž nahradí současný model Solo 5, oproti kterému nabídne hned tři reproduktory včetně prostředního pro vylepšení dialogů.
K oblíbeným
reklama
Bose představil nový soundbar, který je určen pro vylepšení zvuku z televizoru. Cena se udržela na rozumné úrovni, ale přesto by měla novinka nabídnout solidní kvalitu zvuku. Bose TV Speaker v nabídce nahradí model Bose Solo 5, který je nejlevnějším a nejprodávanějším soundbarem této značky. Oproti předchozímu soundbaru došlo ke zvýšení počtu reproduktorů na tři. Dva boční měniče s plným rozsahem pásma dokážou vytvořit stereo zvuk při sledování filmu či poslechu hudby. Uprostřed se potom nachází ještě výškový reproduktor, který byl vyladěn pro zřetelné dialogy. Soundbar je vyroben z matně černého plastu (jiná barevná varianta v nabídce není) a kovové mřížky, která zakrývá reproduktory.
 
 
Vzhledem ke kompaktním rozměrům – 60 x 10 x 5,6 cm – se jedná o vhodné řešení pro televizory s malou úhlopříčkou. Soundbar lze umístit na nábytek, případně upevnit na stěnu pomocí dodávané sady (není součástí základního balení). Pomocí jednoduchého dálkového ovladače může uživatel ovládat základní funkce, kromě jiného aktivovat zesílené basy nebo režim pro zvýraznění dialogů, který se může hodit při sledování televizních pořadů nebo zpravodajství. Pokud si ovšem obývák nechcete zaplnit ovladači, můžete využít i ten od svého televizoru (díky podpoře standardu HDMI CEC). Světelná dioda na těle soundbaru potom změnou barvy nebo blikáním indikuje aktivaci funkcí, změnu hlasitosti apod.
 
 
Pro připojení k televizoru lze využít HDMI, a to včetně funkce ARC. Kromě toho je k dispozici také digitální optický vstup (potřebný kabel najdete v balení) nebo stereo analogový výstup. Portem USB se nenechte zmást, slouží totiž pouze pro potřeby servisu nebo aktualizace firmwaru. Potěší ovšem přítomnost Bluetooth, která umožňuje bezdrátově přehrávat hudbu třeba ze smartphonu. Pro zvýšení kvality zvuku nechybí možnost propojení soundbaru se subwooferem Bose Bass Module 500 nebo Module 700, ale potřebný kabel si budete muset pořídit samostatně.
 
Bose TV Speaker se na českém trhu začne prodávat v červnu a zákazníky vyjde na 7 690 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení
Sony vypustilo do světa podzimní aktualizaci svých televizorů s Android TV, která dorazila na modely z let 2018 až 2020. Kromě vylepšeného ovládání a oprav chyb přináší aplikaci Apple TV. Na modelu ZG9 také odemyká podporu 4K120 přes HDMI 2.1.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik