www.tvfreak.cz
>
>
>

Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh

Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh
, , aktualita
Na český trh tento měsíc zamíří nový soundbar od Bose, který zákazníky zaujme i cenou. V obchodech totiž nahradí současný model Solo 5, oproti kterému nabídne hned tři reproduktory včetně prostředního pro vylepšení dialogů.
K oblíbeným
reklama
Bose představil nový soundbar, který je určen pro vylepšení zvuku z televizoru. Cena se udržela na rozumné úrovni, ale přesto by měla novinka nabídnout solidní kvalitu zvuku. Bose TV Speaker v nabídce nahradí model Bose Solo 5, který je nejlevnějším a nejprodávanějším soundbarem této značky. Oproti předchozímu soundbaru došlo ke zvýšení počtu reproduktorů na tři. Dva boční měniče s plným rozsahem pásma dokážou vytvořit stereo zvuk při sledování filmu či poslechu hudby. Uprostřed se potom nachází ještě výškový reproduktor, který byl vyladěn pro zřetelné dialogy. Soundbar je vyroben z matně černého plastu (jiná barevná varianta v nabídce není) a kovové mřížky, která zakrývá reproduktory.
 
 
Vzhledem ke kompaktním rozměrům – 60 x 10 x 5,6 cm – se jedná o vhodné řešení pro televizory s malou úhlopříčkou. Soundbar lze umístit na nábytek, případně upevnit na stěnu pomocí dodávané sady (není součástí základního balení). Pomocí jednoduchého dálkového ovladače může uživatel ovládat základní funkce, kromě jiného aktivovat zesílené basy nebo režim pro zvýraznění dialogů, který se může hodit při sledování televizních pořadů nebo zpravodajství. Pokud si ovšem obývák nechcete zaplnit ovladači, můžete využít i ten od svého televizoru (díky podpoře standardu HDMI CEC). Světelná dioda na těle soundbaru potom změnou barvy nebo blikáním indikuje aktivaci funkcí, změnu hlasitosti apod.
 
 
Pro připojení k televizoru lze využít HDMI, a to včetně funkce ARC. Kromě toho je k dispozici také digitální optický vstup (potřebný kabel najdete v balení) nebo stereo analogový výstup. Portem USB se nenechte zmást, slouží totiž pouze pro potřeby servisu nebo aktualizace firmwaru. Potěší ovšem přítomnost Bluetooth, která umožňuje bezdrátově přehrávat hudbu třeba ze smartphonu. Pro zvýšení kvality zvuku nechybí možnost propojení soundbaru se subwooferem Bose Bass Module 500 nebo Module 700, ale potřebný kabel si budete muset pořídit samostatně.
 
Bose TV Speaker se na českém trhu začne prodávat v červnu a zákazníky vyjde na 7 690 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik