www.tvfreak.cz
>
>
>

Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh

Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh
, , aktualita
Na český trh tento měsíc zamíří nový soundbar od Bose, který zákazníky zaujme i cenou. V obchodech totiž nahradí současný model Solo 5, oproti kterému nabídne hned tři reproduktory včetně prostředního pro vylepšení dialogů.
K oblíbeným
reklama
Bose představil nový soundbar, který je určen pro vylepšení zvuku z televizoru. Cena se udržela na rozumné úrovni, ale přesto by měla novinka nabídnout solidní kvalitu zvuku. Bose TV Speaker v nabídce nahradí model Bose Solo 5, který je nejlevnějším a nejprodávanějším soundbarem této značky. Oproti předchozímu soundbaru došlo ke zvýšení počtu reproduktorů na tři. Dva boční měniče s plným rozsahem pásma dokážou vytvořit stereo zvuk při sledování filmu či poslechu hudby. Uprostřed se potom nachází ještě výškový reproduktor, který byl vyladěn pro zřetelné dialogy. Soundbar je vyroben z matně černého plastu (jiná barevná varianta v nabídce není) a kovové mřížky, která zakrývá reproduktory.
 
 
Vzhledem ke kompaktním rozměrům – 60 x 10 x 5,6 cm – se jedná o vhodné řešení pro televizory s malou úhlopříčkou. Soundbar lze umístit na nábytek, případně upevnit na stěnu pomocí dodávané sady (není součástí základního balení). Pomocí jednoduchého dálkového ovladače může uživatel ovládat základní funkce, kromě jiného aktivovat zesílené basy nebo režim pro zvýraznění dialogů, který se může hodit při sledování televizních pořadů nebo zpravodajství. Pokud si ovšem obývák nechcete zaplnit ovladači, můžete využít i ten od svého televizoru (díky podpoře standardu HDMI CEC). Světelná dioda na těle soundbaru potom změnou barvy nebo blikáním indikuje aktivaci funkcí, změnu hlasitosti apod.
 
 
Pro připojení k televizoru lze využít HDMI, a to včetně funkce ARC. Kromě toho je k dispozici také digitální optický vstup (potřebný kabel najdete v balení) nebo stereo analogový výstup. Portem USB se nenechte zmást, slouží totiž pouze pro potřeby servisu nebo aktualizace firmwaru. Potěší ovšem přítomnost Bluetooth, která umožňuje bezdrátově přehrávat hudbu třeba ze smartphonu. Pro zvýšení kvality zvuku nechybí možnost propojení soundbaru se subwooferem Bose Bass Module 500 nebo Module 700, ale potřebný kabel si budete muset pořídit samostatně.
 
Bose TV Speaker se na českém trhu začne prodávat v červnu a zákazníky vyjde na 7 690 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik