www.tvfreak.cz
>
>

Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo

Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
, , aktualita
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
K oblíbeným
reklama
Zdá se, že 4K laserové projektory se brzy konečně dostanou do běžných obýváků. Postupně totiž klesá jejich cena. K cenově dostupnějším patří i připravovaný model Bomaker Polaris, který je aktuálně dostupný prostřednictvím crowdfundingové platformy Indiegogo. Zatímco některé projekty se na Indiegogo objevují ještě ve stádiu konceptu nebo prototypu, tento projektor lze označit za již hotový produkt, který by se k prvním zákazníkům měl dostat do konce letošního roku.
 
 
Aktuálně nejnižší cena činí 1 999 dolarů, v přepočtu asi 44 000 Kč. Pro české zákazníky se ovšem nejedná o zrovna nejvýhodnější nabídku, neboť k ceně je nutné připočíst astronomických 180 dolarů za poštovné, tedy skoro 4 000 Kč. Vzhledem k odeslání ze země mimo EU se potom zákazník nevyhne ještě platbě DPH. Tím se dostáváme na částku, která už není tolik atraktivní jako původních dva tisíce dolarů. Běžná cena na trhu po skončení kampaně na Indiegogo bude nejspíš ještě vyšší. Aktuálně výrobce vybral 380 tisíc dolarů a do konce předobjednávek zbývá týden.
 
 
Bomaker Polaris se může pochlubit nativním rozlišením 3840 x 2160 pixelů neboli 4K. Projektor lze umístit pouze pár desítek centimetrů od stěny, kde zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 100 až 200 palců. Vysoký jas 2 500 ANSI lumenů umožní pohodlné sledování bez nutnosti zatahovat závěsy. Projektor využívá trojici světelných zdrojů s červeným, zeleným a modrým světlem, proto podle výrobce zvládne projektor pokrýt 193 % barevného prostoru NTSC. S výměnou lampy jako u běžných projektorů si navíc nemusíte lámat hlavu vzhledem k vysoké životnosti světelného zdroje 30 tisíc hodin provozu.
Oficiální parametry vyzdvihují také podporu HDR10, technologii MEMC pro vyhlazení pohybu, integrované reproduktory s formáty od Dolby a DTS nebo nízkou hlučnost 25 dB. Zdá se, že proti konkurenci chybí vlastní operační systém, který by umožnil do projektoru stahovat aplikace. Nevýhodou by mohla být absence digitální korekce lichoběžníkového zkreslení, takže divák bude muset projektor „vyladit“ jeho pohybem. Stejně tak chybí automatické ostření.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik