www.tvfreak.cz
>
>

Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo

Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
, , aktualita
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
K oblíbeným
reklama
Zdá se, že 4K laserové projektory se brzy konečně dostanou do běžných obýváků. Postupně totiž klesá jejich cena. K cenově dostupnějším patří i připravovaný model Bomaker Polaris, který je aktuálně dostupný prostřednictvím crowdfundingové platformy Indiegogo. Zatímco některé projekty se na Indiegogo objevují ještě ve stádiu konceptu nebo prototypu, tento projektor lze označit za již hotový produkt, který by se k prvním zákazníkům měl dostat do konce letošního roku.
 
 
Aktuálně nejnižší cena činí 1 999 dolarů, v přepočtu asi 44 000 Kč. Pro české zákazníky se ovšem nejedná o zrovna nejvýhodnější nabídku, neboť k ceně je nutné připočíst astronomických 180 dolarů za poštovné, tedy skoro 4 000 Kč. Vzhledem k odeslání ze země mimo EU se potom zákazník nevyhne ještě platbě DPH. Tím se dostáváme na částku, která už není tolik atraktivní jako původních dva tisíce dolarů. Běžná cena na trhu po skončení kampaně na Indiegogo bude nejspíš ještě vyšší. Aktuálně výrobce vybral 380 tisíc dolarů a do konce předobjednávek zbývá týden.
 
 
Bomaker Polaris se může pochlubit nativním rozlišením 3840 x 2160 pixelů neboli 4K. Projektor lze umístit pouze pár desítek centimetrů od stěny, kde zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 100 až 200 palců. Vysoký jas 2 500 ANSI lumenů umožní pohodlné sledování bez nutnosti zatahovat závěsy. Projektor využívá trojici světelných zdrojů s červeným, zeleným a modrým světlem, proto podle výrobce zvládne projektor pokrýt 193 % barevného prostoru NTSC. S výměnou lampy jako u běžných projektorů si navíc nemusíte lámat hlavu vzhledem k vysoké životnosti světelného zdroje 30 tisíc hodin provozu.
Oficiální parametry vyzdvihují také podporu HDR10, technologii MEMC pro vyhlazení pohybu, integrované reproduktory s formáty od Dolby a DTS nebo nízkou hlučnost 25 dB. Zdá se, že proti konkurenci chybí vlastní operační systém, který by umožnil do projektoru stahovat aplikace. Nevýhodou by mohla být absence digitální korekce lichoběžníkového zkreslení, takže divák bude muset projektor „vyladit“ jeho pohybem. Stejně tak chybí automatické ostření.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala