www.tvfreak.cz
>
>

Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo

Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
, , aktualita
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
K oblíbeným
reklama
Zdá se, že 4K laserové projektory se brzy konečně dostanou do běžných obýváků. Postupně totiž klesá jejich cena. K cenově dostupnějším patří i připravovaný model Bomaker Polaris, který je aktuálně dostupný prostřednictvím crowdfundingové platformy Indiegogo. Zatímco některé projekty se na Indiegogo objevují ještě ve stádiu konceptu nebo prototypu, tento projektor lze označit za již hotový produkt, který by se k prvním zákazníkům měl dostat do konce letošního roku.
 
 
Aktuálně nejnižší cena činí 1 999 dolarů, v přepočtu asi 44 000 Kč. Pro české zákazníky se ovšem nejedná o zrovna nejvýhodnější nabídku, neboť k ceně je nutné připočíst astronomických 180 dolarů za poštovné, tedy skoro 4 000 Kč. Vzhledem k odeslání ze země mimo EU se potom zákazník nevyhne ještě platbě DPH. Tím se dostáváme na částku, která už není tolik atraktivní jako původních dva tisíce dolarů. Běžná cena na trhu po skončení kampaně na Indiegogo bude nejspíš ještě vyšší. Aktuálně výrobce vybral 380 tisíc dolarů a do konce předobjednávek zbývá týden.
 
 
Bomaker Polaris se může pochlubit nativním rozlišením 3840 x 2160 pixelů neboli 4K. Projektor lze umístit pouze pár desítek centimetrů od stěny, kde zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 100 až 200 palců. Vysoký jas 2 500 ANSI lumenů umožní pohodlné sledování bez nutnosti zatahovat závěsy. Projektor využívá trojici světelných zdrojů s červeným, zeleným a modrým světlem, proto podle výrobce zvládne projektor pokrýt 193 % barevného prostoru NTSC. S výměnou lampy jako u běžných projektorů si navíc nemusíte lámat hlavu vzhledem k vysoké životnosti světelného zdroje 30 tisíc hodin provozu.
Oficiální parametry vyzdvihují také podporu HDR10, technologii MEMC pro vyhlazení pohybu, integrované reproduktory s formáty od Dolby a DTS nebo nízkou hlučnost 25 dB. Zdá se, že proti konkurenci chybí vlastní operační systém, který by umožnil do projektoru stahovat aplikace. Nevýhodou by mohla být absence digitální korekce lichoběžníkového zkreslení, takže divák bude muset projektor „vyladit“ jeho pohybem. Stejně tak chybí automatické ostření.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik