www.tvfreak.cz
>
>

Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo

Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
, , aktualita
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
K oblíbeným
reklama
Zdá se, že 4K laserové projektory se brzy konečně dostanou do běžných obýváků. Postupně totiž klesá jejich cena. K cenově dostupnějším patří i připravovaný model Bomaker Polaris, který je aktuálně dostupný prostřednictvím crowdfundingové platformy Indiegogo. Zatímco některé projekty se na Indiegogo objevují ještě ve stádiu konceptu nebo prototypu, tento projektor lze označit za již hotový produkt, který by se k prvním zákazníkům měl dostat do konce letošního roku.
 
 
Aktuálně nejnižší cena činí 1 999 dolarů, v přepočtu asi 44 000 Kč. Pro české zákazníky se ovšem nejedná o zrovna nejvýhodnější nabídku, neboť k ceně je nutné připočíst astronomických 180 dolarů za poštovné, tedy skoro 4 000 Kč. Vzhledem k odeslání ze země mimo EU se potom zákazník nevyhne ještě platbě DPH. Tím se dostáváme na částku, která už není tolik atraktivní jako původních dva tisíce dolarů. Běžná cena na trhu po skončení kampaně na Indiegogo bude nejspíš ještě vyšší. Aktuálně výrobce vybral 380 tisíc dolarů a do konce předobjednávek zbývá týden.
 
 
Bomaker Polaris se může pochlubit nativním rozlišením 3840 x 2160 pixelů neboli 4K. Projektor lze umístit pouze pár desítek centimetrů od stěny, kde zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 100 až 200 palců. Vysoký jas 2 500 ANSI lumenů umožní pohodlné sledování bez nutnosti zatahovat závěsy. Projektor využívá trojici světelných zdrojů s červeným, zeleným a modrým světlem, proto podle výrobce zvládne projektor pokrýt 193 % barevného prostoru NTSC. S výměnou lampy jako u běžných projektorů si navíc nemusíte lámat hlavu vzhledem k vysoké životnosti světelného zdroje 30 tisíc hodin provozu.
Oficiální parametry vyzdvihují také podporu HDR10, technologii MEMC pro vyhlazení pohybu, integrované reproduktory s formáty od Dolby a DTS nebo nízkou hlučnost 25 dB. Zdá se, že proti konkurenci chybí vlastní operační systém, který by umožnil do projektoru stahovat aplikace. Nevýhodou by mohla být absence digitální korekce lichoběžníkového zkreslení, takže divák bude muset projektor „vyladit“ jeho pohybem. Stejně tak chybí automatické ostření.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik