Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Boj proti sdílení hesel na Disney+ začne letos v červnu

5.4.2024, Milan Šurkala, aktualita
Boj proti sdílení hesel na Disney+ začne letos v červnu
Streamovací služba Netflix měla se svým bojem proti sdílení hesel velký úspěch. Něco podobného plánuje i Disney Plus a služba spustí svůj boj proti tomuto nešvaru už brzy. Zahájení je naplánováno na červen.
Streamovací služby mají obvykle v podmínkách klauzuli, že větší počet zařízení, na kterých lze přistupovat ke službě, se týká jedné domácnosti. Lidé to ale často zneužívají tím, že se domluví přátelé mimo jednu společnou domácnost a platí jedno společné předplatné, což je ve výsledku pro každého z nich levnější. V některých případech to také znamená i vyšší kvalitu služby (např. lepší rozlišení, zvuk, někdy i více obsahu). Netflix s tímto nešvarem v minulosti už zatočil a ačkoli mu skoro všichni předpovídali neúspěch a výrazný odliv uživatelů, opak se stal pravdou. Po prvotním poklesu se totiž spousta lidí vrátila, služba získala i nové uživatele a jen za posledního půl roku se jeho uživatelská základna zvýšila o 22 milionů uživatelů. V letošním únoru podobný záměr oznámila i služba Disney+. Nyní už i víme, kdy to začne.
 
Bob Iger, který se do vedení společnosti Disney vrátil koncem roku 2022, oznámil, že první země pocítí novou strategii už v červnu letošního roku, tedy za dva měsíce. Zatím ale není jasné, ve kterých zemích se začne. Faktem nicméně je, že je to vcelku jedno, protože ty ostatní si klidu o moc déle neužijí. Celosvětový zásah je pak plánován na letošní září, tedy jen o čtvrt roku později. Disney věří, že zopakuje úspěch Netflixu, který Iger považuje za vzor. Stejně jako u Netflixu, i Disney+ bude nabízet další uživatele mimo domácnost za příplatek.
 
Společnost tímto chce zlepšit své hospodaření, které poslední dobou nebylo nejlepší. V době nástupu Igera do funkce CEO Disney měla firma ztrátu 4 mld. USD ročně, staronovému CEO firmy se toto ale povedlo poměrně rychle snížit na pouhých cca 130 mil. USD. Nicméně i to je ztráta a firma chce být zisková. Boj proti neoprávněnému sdílení hesel by v tomto firmě mohl pomoci.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.