Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avengers: Endgame vydělali 2 mld. USD, útočí na Avatara

7.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
Avengers: Endgame možná budou nejúspěšnějším filmem všech dob. Tento velkofilm má totiž na účtě už 2 miliardy dolarů a blíží se překonání i historického rekordu nejvýdělečnějšího filmu všech dob.
Velkofilm Avengers: Endgame (recenze) do světových kin vtrhl opravdu ve velkém a trhá jeden rekord za druhým. Za první víkend v USA utržil 350 milionů USD a překonal také celosvětový rekord ve výši 1,2 miliardy USD. Tady se ale snímek ani zdaleka nezastavil a stal se filmem, který nejrychleji vydělal nejen první, ale i druhou miliardy dolarů. Tak moc už totiž film dokázal nasbírat, a to je v kinech teprve dva týdny.
 
Avengers: Endgame
 
A za těchto pár dní už dokázal překonat i takové pecky, jako jsou Avengers: Infinity War, Star Wars: The Force Awakens a Titanic. Už mu zbývá překonat jen jediný film, a to Avatar. Ten si vydělal 2,7 miliardy USD a při tomto tempu to asi poslednímu dílu Avengerů nebude dlouho trvat a urve si první příčku i tady.
 
Marvel ale s komiksovými filmy rozhodně nekončí. Skončila teď sice velká sága více než 20 filmů rozdělených do tří fází, ale už se připravuje sága nová. Čtvrtá fáze má začít snímkem Spider-man: Far From Home, který se má objevit v kinech už v tomto létě (2. července 2019) a nastartuje další ságu čítající přes 20 filmů. Objeví se tu např. sólo film Black Widow, Doctor Strange 2, Black Panter 2 nebo Guardians of the Galaxy 3.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.