AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D

AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D
, , aktualita
Společnost Sound United vydala aktualizaci firmwaru pro vybrané produkty domácího kina značek Denon a Marantz, která přidává podporu pokročilého zvukového systému MPEG-H 3D. Jeho význam poroste v budoucnu.
K oblíbeným
reklama
MPEG-H 3D Audio je relativně nový standard, který vyvinula německá výzkumná organizace Fraunhofer IIS společně se svými partnery. Mezi první zařízení, která se mohou pochlubit jeho podporou, patří vybrané produkty domácího kina od značek Denon a Marantz. Jejich výrobce, společnost Sound United, oznámila aktualizaci firmwaru pro vybrané modely AV přijímačů. Její distribuce již údajně začala, pokud tedy vlastníte některé ze zařízení Denon nebo Marantz uvedené na konci článku, můžete si ověřit dostupnost updatu.
 
 
Denon AVC-X4700H
 
MPEG-H 3D patří spolu s Dolby AC-4 k nejpokročilejším audio systémům nové generace. Podporuje nejen stereofonní a běžný prostorový zvuk, ale také „pohlcující trojrozměrný“ zvuk s možností uživatele přizpůsobit zvukové prvky svým potřebám. Kromě přizpůsobitelnosti se vyznačuje také univerzálností, proto by měl nabídnout nejlepší zvukový zážitek na televizorech, smartphonech, VR brýlích i jiných zařízeních. Existuje pět úrovní hlavního profilu MPEG-H 3D, z nichž nejvyšší podporuje až 64 reproduktorových kanálů a 128 hlavních kanálů.
MPEG-H 3D se stal součástí vysílacího standardu ATSC 3.0, který se používá v USA, Kanadě, Mexiku a Jižní Koreji. Využit bude také pro nový vysílací standardy v Číně nebo Brazílii. Na systému MPEG-H 3D je založena také technologie 360 Reality Audio, které ve svých produktech používá Sony. Kompatibilní AV přijímače Denon a Marantz budou nyní testovány tak, aby zajistily interoperabilitu s produkty jiných značek, které jsou rovněž opatřeny logem MPEG-H Audio.
 

AV přijímače kompatibilní s MPEG-H Audio (aktualizace firmwaru)

  • Denon: AVC-A110, AVC-X8500H, AVC-X6700H, AVC-X4700H
  • Marantz: AV8805, AV7706, SR8015, SR7015


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik