AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D

AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D
, , aktualita
Společnost Sound United vydala aktualizaci firmwaru pro vybrané produkty domácího kina značek Denon a Marantz, která přidává podporu pokročilého zvukového systému MPEG-H 3D. Jeho význam poroste v budoucnu.
K oblíbeným
reklama
MPEG-H 3D Audio je relativně nový standard, který vyvinula německá výzkumná organizace Fraunhofer IIS společně se svými partnery. Mezi první zařízení, která se mohou pochlubit jeho podporou, patří vybrané produkty domácího kina od značek Denon a Marantz. Jejich výrobce, společnost Sound United, oznámila aktualizaci firmwaru pro vybrané modely AV přijímačů. Její distribuce již údajně začala, pokud tedy vlastníte některé ze zařízení Denon nebo Marantz uvedené na konci článku, můžete si ověřit dostupnost updatu.
 
 
Denon AVC-X4700H
 
MPEG-H 3D patří spolu s Dolby AC-4 k nejpokročilejším audio systémům nové generace. Podporuje nejen stereofonní a běžný prostorový zvuk, ale také „pohlcující trojrozměrný“ zvuk s možností uživatele přizpůsobit zvukové prvky svým potřebám. Kromě přizpůsobitelnosti se vyznačuje také univerzálností, proto by měl nabídnout nejlepší zvukový zážitek na televizorech, smartphonech, VR brýlích i jiných zařízeních. Existuje pět úrovní hlavního profilu MPEG-H 3D, z nichž nejvyšší podporuje až 64 reproduktorových kanálů a 128 hlavních kanálů.
MPEG-H 3D se stal součástí vysílacího standardu ATSC 3.0, který se používá v USA, Kanadě, Mexiku a Jižní Koreji. Využit bude také pro nový vysílací standardy v Číně nebo Brazílii. Na systému MPEG-H 3D je založena také technologie 360 Reality Audio, které ve svých produktech používá Sony. Kompatibilní AV přijímače Denon a Marantz budou nyní testovány tak, aby zajistily interoperabilitu s produkty jiných značek, které jsou rovněž opatřeny logem MPEG-H Audio.
 

AV přijímače kompatibilní s MPEG-H Audio (aktualizace firmwaru)

  • Denon: AVC-A110, AVC-X8500H, AVC-X6700H, AVC-X4700H
  • Marantz: AV8805, AV7706, SR8015, SR7015


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1 OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1
LG přidalo do své nabídky novou sérii A1, která by měla obsahovat nejlevnější OLED TV na trhu v úhlopříčkách 48" až 77". To se pochopitelně neobejde bez ústupků. K dispozici bude také série B1.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV
TCL představilo technologií OD Zero, která vylepší podsvícení v letošních televizích. Výrobce také informoval, že nasadí operační systém Google TV. Konkrétní modelové řady zatím byly představeny pouze pro USA.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik