Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D

, , aktualita
AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D
Společnost Sound United vydala aktualizaci firmwaru pro vybrané produkty domácího kina značek Denon a Marantz, která přidává podporu pokročilého zvukového systému MPEG-H 3D. Jeho význam poroste v budoucnu.
AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D
MPEG-H 3D Audio je relativně nový standard, který vyvinula německá výzkumná organizace Fraunhofer IIS společně se svými partnery. Mezi první zařízení, která se mohou pochlubit jeho podporou, patří vybrané produkty domácího kina od značek Denon a Marantz. Jejich výrobce, společnost Sound United, oznámila aktualizaci firmwaru pro vybrané modely AV přijímačů. Její distribuce již údajně začala, pokud tedy vlastníte některé ze zařízení Denon nebo Marantz uvedené na konci článku, můžete si ověřit dostupnost updatu.
 
 
Denon AVC-X4700H
 
MPEG-H 3D patří spolu s Dolby AC-4 k nejpokročilejším audio systémům nové generace. Podporuje nejen stereofonní a běžný prostorový zvuk, ale také „pohlcující trojrozměrný“ zvuk s možností uživatele přizpůsobit zvukové prvky svým potřebám. Kromě přizpůsobitelnosti se vyznačuje také univerzálností, proto by měl nabídnout nejlepší zvukový zážitek na televizorech, smartphonech, VR brýlích i jiných zařízeních. Existuje pět úrovní hlavního profilu MPEG-H 3D, z nichž nejvyšší podporuje až 64 reproduktorových kanálů a 128 hlavních kanálů.
MPEG-H 3D se stal součástí vysílacího standardu ATSC 3.0, který se používá v USA, Kanadě, Mexiku a Jižní Koreji. Využit bude také pro nový vysílací standardy v Číně nebo Brazílii. Na systému MPEG-H 3D je založena také technologie 360 Reality Audio, které ve svých produktech používá Sony. Kompatibilní AV přijímače Denon a Marantz budou nyní testovány tak, aby zajistily interoperabilitu s produkty jiných značek, které jsou rovněž opatřeny logem MPEG-H Audio.
 

AV přijímače kompatibilní s MPEG-H Audio (aktualizace firmwaru)

  • Denon: AVC-A110, AVC-X8500H, AVC-X6700H, AVC-X4700H
  • Marantz: AV8805, AV7706, SR8015, SR7015