AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D

AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D
, , aktualita
Společnost Sound United vydala aktualizaci firmwaru pro vybrané produkty domácího kina značek Denon a Marantz, která přidává podporu pokročilého zvukového systému MPEG-H 3D. Jeho význam poroste v budoucnu.
K oblíbeným
reklama
MPEG-H 3D Audio je relativně nový standard, který vyvinula německá výzkumná organizace Fraunhofer IIS společně se svými partnery. Mezi první zařízení, která se mohou pochlubit jeho podporou, patří vybrané produkty domácího kina od značek Denon a Marantz. Jejich výrobce, společnost Sound United, oznámila aktualizaci firmwaru pro vybrané modely AV přijímačů. Její distribuce již údajně začala, pokud tedy vlastníte některé ze zařízení Denon nebo Marantz uvedené na konci článku, můžete si ověřit dostupnost updatu.
 
 
Denon AVC-X4700H
 
MPEG-H 3D patří spolu s Dolby AC-4 k nejpokročilejším audio systémům nové generace. Podporuje nejen stereofonní a běžný prostorový zvuk, ale také „pohlcující trojrozměrný“ zvuk s možností uživatele přizpůsobit zvukové prvky svým potřebám. Kromě přizpůsobitelnosti se vyznačuje také univerzálností, proto by měl nabídnout nejlepší zvukový zážitek na televizorech, smartphonech, VR brýlích i jiných zařízeních. Existuje pět úrovní hlavního profilu MPEG-H 3D, z nichž nejvyšší podporuje až 64 reproduktorových kanálů a 128 hlavních kanálů.
MPEG-H 3D se stal součástí vysílacího standardu ATSC 3.0, který se používá v USA, Kanadě, Mexiku a Jižní Koreji. Využit bude také pro nový vysílací standardy v Číně nebo Brazílii. Na systému MPEG-H 3D je založena také technologie 360 Reality Audio, které ve svých produktech používá Sony. Kompatibilní AV přijímače Denon a Marantz budou nyní testovány tak, aby zajistily interoperabilitu s produkty jiných značek, které jsou rovněž opatřeny logem MPEG-H Audio.
 

AV přijímače kompatibilní s MPEG-H Audio (aktualizace firmwaru)

  • Denon: AVC-A110, AVC-X8500H, AVC-X6700H, AVC-X4700H
  • Marantz: AV8805, AV7706, SR8015, SR7015


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů
Po několika letech od představení se začíná čip Amlogic S805X2 dostávat do prvních zařízení. Odtud máme také technické detaily o tomto nástupci pro S805X a S805Y. Kromě vyššího výkonu nabídne i nový kodek AV1.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik