www.tvfreak.cz
>
>

Arcam a JBL Synthesis umožní přidat HDMI 2.1 na stávající AV přijímače

Arcam a JBL Synthesis umožní přidat HDMI 2.1 na stávající AV přijímače
, , aktualita
Místo nových modelů představily značky Arcam a JBL Synthesis jiné řešení, které umožní přechod na HDMI 2.1. Stávajícím AV receiverům a předzesilovačům bude možné vyměnit desku, což pochopitelně nebude zdarma.
K oblíbeným
reklama
Výrobci mají konečně k dispozici funkční čipy pro HDMI 2.1, čehož někteří využívají k opravě AV přijímačů představených v loňském roce. Značky Arcam a JBL Synthesis, které patří společnosti Harman Luxury Audio, v poslední době nepředstavily žádné nové modely. Poslední z nich pocházejí ještě z roku 2019, kdy HDMI 2.1 nebylo v kategorii AV přijímačů aktuálním tématem. Místo zcela nových modelů se ovšem výrobci rozhodli upgradovat stávající, a to ještě jen volitelně. Pokud tedy máte doma některý z AV přijímačů nebo předzesilovačů, dostanete v budoucnu možnost přidat podporu HDMI 2.1. Tato nabídka by mohla být zajímavá hlavně pro majitele herních konzolí.
 
 
V posledním čtvrtletí 2021 bude otevřena možnost upgradu stávajících zařízení Arcam a JBL Synthesis na HDMI 2.1, k čemuž bude potřeba výměna nebo přidání příslušných komponentů. Tyto úpravy nebude možné provést doma, ale pouze v autorizovaném servisním středisku. zatím není jasné, kolik bude tento upgrade stát ani další podrobnosti. Víme ovšem, že bude dostupný pro modely Arcam AVR10, AVR20, AVR30 a AV40 AV, respektive JBL Sythesis SDR-35 a SDP-55. Pokud se cena upgradu nebude blížit pořizovací ceně nového AV receiveru nebo předzesilovače, půjde o zajímavou možnost, kterou jistě řada zákazníků ocení. Proč totiž vyměňovat celé zařízení, když chcete přidat pouze jednu funkci?

 

Problém s vadnými čipy HDMI 2.1 se blíží vyřešení

 
Konkurenční značky Denon a Marantz ze skupiny Sound United mezitím řeší vadné čipy na již prodávaných AV přijímačích. Místo výměny komponentů ovšem přidají adaptér, který bude opravovat signál před odesláním do receiveru. Toto řešení bude nabídnuto od května zákazníkům, kteří o něj požádají. Kusy prodávané od dubna již mají bezproblémový čip HDMI 2.1. Yamaha nedávno znovu potvrdila, že pracuje na řešení tohoto problému ve svých AV přijímačích. Stále ovšem nevydala finální stanovisko, proto není jasné, zda dojde k opravě zařízení nebo distribuci adaptérů. Kvůli chybě nefungují přijímače se signálem 4K120.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář