www.tvfreak.cz
>
>

Arcam a JBL Synthesis umožní přidat HDMI 2.1 na stávající AV přijímače

Arcam a JBL Synthesis umožní přidat HDMI 2.1 na stávající AV přijímače
, , aktualita
Místo nových modelů představily značky Arcam a JBL Synthesis jiné řešení, které umožní přechod na HDMI 2.1. Stávajícím AV receiverům a předzesilovačům bude možné vyměnit desku, což pochopitelně nebude zdarma.
K oblíbeným
reklama
Výrobci mají konečně k dispozici funkční čipy pro HDMI 2.1, čehož někteří využívají k opravě AV přijímačů představených v loňském roce. Značky Arcam a JBL Synthesis, které patří společnosti Harman Luxury Audio, v poslední době nepředstavily žádné nové modely. Poslední z nich pocházejí ještě z roku 2019, kdy HDMI 2.1 nebylo v kategorii AV přijímačů aktuálním tématem. Místo zcela nových modelů se ovšem výrobci rozhodli upgradovat stávající, a to ještě jen volitelně. Pokud tedy máte doma některý z AV přijímačů nebo předzesilovačů, dostanete v budoucnu možnost přidat podporu HDMI 2.1. Tato nabídka by mohla být zajímavá hlavně pro majitele herních konzolí.
 
 
V posledním čtvrtletí 2021 bude otevřena možnost upgradu stávajících zařízení Arcam a JBL Synthesis na HDMI 2.1, k čemuž bude potřeba výměna nebo přidání příslušných komponentů. Tyto úpravy nebude možné provést doma, ale pouze v autorizovaném servisním středisku. zatím není jasné, kolik bude tento upgrade stát ani další podrobnosti. Víme ovšem, že bude dostupný pro modely Arcam AVR10, AVR20, AVR30 a AV40 AV, respektive JBL Sythesis SDR-35 a SDP-55. Pokud se cena upgradu nebude blížit pořizovací ceně nového AV receiveru nebo předzesilovače, půjde o zajímavou možnost, kterou jistě řada zákazníků ocení. Proč totiž vyměňovat celé zařízení, když chcete přidat pouze jednu funkci?

 

Problém s vadnými čipy HDMI 2.1 se blíží vyřešení

 
Konkurenční značky Denon a Marantz ze skupiny Sound United mezitím řeší vadné čipy na již prodávaných AV přijímačích. Místo výměny komponentů ovšem přidají adaptér, který bude opravovat signál před odesláním do receiveru. Toto řešení bude nabídnuto od května zákazníkům, kteří o něj požádají. Kusy prodávané od dubna již mají bezproblémový čip HDMI 2.1. Yamaha nedávno znovu potvrdila, že pracuje na řešení tohoto problému ve svých AV přijímačích. Stále ovšem nevydala finální stanovisko, proto není jasné, zda dojde k opravě zařízení nebo distribuci adaptérů. Kvůli chybě nefungují přijímače se signálem 4K120.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik