www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple ukázal trailer k seriálu podle Isaaca Asimova, rozšíří podporu aplikace TV

Apple ukázal trailer k seriálu podle Isaaca Asimova, rozšíří podporu aplikace TV
, , aktualita
Jeden z nejočekávanějších seriálů pro Apple TV+ získal alespoň první trailer. Apple také prozradil, že jeho aplikace TV je dostupná na 1 miliardě obrazovek. Brzy se kompatibilita rozšíří o televizory Sony a Vizio.
K oblíbeným
reklama
Na konferenci WWDC 2020 se Apple zmínil také o aplikaci TV a své platformě streamovaného videa TV+, i když k oznámení žádné revoluční novinky nedošlo. V případě aplikace TV dojde během letošního léta k rozšíření na dvě nové platformy: chytré televizory Sony a Vizio. Apple se také pochlubil, že aplikace TV je v tuto chvíli dostupná na více než miliardě obrazovek a zařízení. To ovšem není zase tak překvapivé, neboť na světě je okolo 900 milionů aktivních iPhonů a většina z nich obsahuje předinstalovanou aplikaci TV. Kromě toho je služba dostupná třeba také na Apple TV, streamovacích zařízení od Amazonu a Roku nebo novějších televizích Samsung a LG.
 
 
Včerejší keynote se také krátce dotkla nového obsahu pro TV+. Konkrétně byl zveřejněn trailer pro dlouho očekávaný seriál, který vzniká podle populární knižní sci-fi série Foundation (v českém překladu vyšla jako Nadace) od Isaaca Asimova. Apple sice seriál oznámil již v roce 2018. letos byla zahájena produkce v Irsku, ale kvůli pandemii COVID-19 musela být hned v březnu pozastavena. Apple na tvorbě spolupracuje s americkou produkční společností Skydance Media. V seriálu si zahrají Jared Harris a Lee Pace, mezi producenty patří David S. Goyer a Josh Friedman. Foundation bude mít na Apple TV+ premiéru někdy v příštím roce. Podle původních informací by měla první řada zahrnovat deset epizod.
 
 
Apple TV+ se zatím nestala žádným hitem a můžeme předpokládat, že na konkurenci počtem předplatitelů výrazně ztrácí. Na jedné straně je sice nízká cena předplatného a dokonce spousta možností získat TV+ na rok zdarma, pokud si pořídíte hardware od Applu, ale na straně druhé malé množství dostupného obsahu. Pokud bychom tak vypočítali cenu předplatného vzhledem k počtu pořadů, patrně by Apple TV+ byla jednou z nejdražších služeb. Firma z Cupertina se to snaží změnit zařazením obsahu třetích stran a dokonce pro celosvětovou premiéru získala válečný film Greyhound s Tomem Hanksem, který měl původně zamířit do kin.
 
Apple na rozdíl od Netflixu či Disney+ nezveřejňuje počet předplatitelů TV+, ale podle analytiků by služba mohla dosáhnout milníku 100 milionů uživatelů v roce 2025.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik