Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Apple ukázal trailer k seriálu podle Isaaca Asimova, rozšíří podporu aplikace TV

23.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Jeden z nejočekávanějších seriálů pro Apple TV+ získal alespoň první trailer. Apple také prozradil, že jeho aplikace TV je dostupná na 1 miliardě obrazovek. Brzy se kompatibilita rozšíří o televizory Sony a Vizio.
Na konferenci WWDC 2020 se Apple zmínil také o aplikaci TV a své platformě streamovaného videa TV+, i když k oznámení žádné revoluční novinky nedošlo. V případě aplikace TV dojde během letošního léta k rozšíření na dvě nové platformy: chytré televizory Sony a Vizio. Apple se také pochlubil, že aplikace TV je v tuto chvíli dostupná na více než miliardě obrazovek a zařízení. To ovšem není zase tak překvapivé, neboť na světě je okolo 900 milionů aktivních iPhonů a většina z nich obsahuje předinstalovanou aplikaci TV. Kromě toho je služba dostupná třeba také na Apple TV, streamovacích zařízení od Amazonu a Roku nebo novějších televizích Samsung a LG.
 
 
Včerejší keynote se také krátce dotkla nového obsahu pro TV+. Konkrétně byl zveřejněn trailer pro dlouho očekávaný seriál, který vzniká podle populární knižní sci-fi série Foundation (v českém překladu vyšla jako Nadace) od Isaaca Asimova. Apple sice seriál oznámil již v roce 2018. letos byla zahájena produkce v Irsku, ale kvůli pandemii COVID-19 musela být hned v březnu pozastavena. Apple na tvorbě spolupracuje s americkou produkční společností Skydance Media. V seriálu si zahrají Jared Harris a Lee Pace, mezi producenty patří David S. Goyer a Josh Friedman. Foundation bude mít na Apple TV+ premiéru někdy v příštím roce. Podle původních informací by měla první řada zahrnovat deset epizod.
 
 
Apple TV+ se zatím nestala žádným hitem a můžeme předpokládat, že na konkurenci počtem předplatitelů výrazně ztrácí. Na jedné straně je sice nízká cena předplatného a dokonce spousta možností získat TV+ na rok zdarma, pokud si pořídíte hardware od Applu, ale na straně druhé malé množství dostupného obsahu. Pokud bychom tak vypočítali cenu předplatného vzhledem k počtu pořadů, patrně by Apple TV+ byla jednou z nejdražších služeb. Firma z Cupertina se to snaží změnit zařazením obsahu třetích stran a dokonce pro celosvětovou premiéru získala válečný film Greyhound s Tomem Hanksem, který měl původně zamířit do kin.
 
Apple na rozdíl od Netflixu či Disney+ nezveřejňuje počet předplatitelů TV+, ale podle analytiků by služba mohla dosáhnout milníku 100 milionů uživatelů v roce 2025.