www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Apple TV dorazila na všechna zařízení s Android TV

Aplikace Apple TV dorazila na všechna zařízení s Android TV
, , aktualita
Majitelé televizorů a streamovacích zařízení s Android TV si nyní mohou stáhnout aplikaci Apple TV. Stačí mít operační systém alespoň ve verzi 8 nebo novější. Potom si můžete aplikaci stáhnout standardně z Obchodu Play.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv jsme si zvykli, že ekosystém Applu je poměrně uzavřený a velká část služeb je přístupná pouze uživatelům, kteří vlastní hardware s nakousnutým jablkem, v případě aplikace Apple TV to neplatí. V minulosti vyšla pro chytré televizory od LG, Sony nebo Samsungu, streamovací zařízení Amazon Fire TV, Chromecast a Roku nebo herní konzole PlayStation a Xbox. Tento týden byla oznámena pro Nvidia Shield TV, televize Philips i všechna ostatní zařízení na platformě Android TV.
 
Donedávna byla kompatibilita zaručena jen pro vybraná zařízení s Android TV, ale to se nyní změnilo. Všichni, kdo mají operační systém ve verzi 8 (Oreo) nebo novější, si mohou aplikaci stáhnout z Obchodu Play. Android TV využívají také některé certifikované TV boxy od Xiaomi a dalších výrobců, stejně jako televizory Philips (TP Vision), TCL, Metz, JVC nebo Thomson. Pomocí aplikace Apple TV mohou uživatel nakupovat a sledovat filmy v iTunes, získají také přístup k již zakoupeným pořadům.
 
 
Větší počet uživatelů by ovšem mohl zajímat přístup ke službě pro streamování videa Apple TV+, kde jsou k dispozici především filmy, seriály a další pořady z originální produkce Applu, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show. V budoucnu chce ovšem přidávat i obsah třetích stran. V minulosti to byla světová premiéra válečného filmu Greyhound s Tomem Hanksem. V následujících měsících nabídne také dlouho očekávané sci-fi Finch, jehož premiéra byla odsunuta v kinech kvůli koronaviru. Diváci mohou očekávat také hororovou minisérii Lisey's Story podle Stephena Kinga.
 
Předplatné Apple TV+ stojí 139 Kč měsíčně, k dispozici je také 7denní zkušební lhůta. Velká část diváků ovšem sleduje Apple TV+ zdarma, protože získala roční přístup k nákupu zařízení od Applu. Bezplatný přístup je zahrnut také ve studentském tarifu Apple Music. Předplatné Apple TV+ lze sdílet s až pěti členy domácnosti. Co se týče obrazové a zvukové kvality, nabízí platforma obsah až ve 4K Ultra HD. Podporováno je také HDR včetně Dolby Vision a prostorový zvuk Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik