www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Apple TV dorazila na všechna zařízení s Android TV

Aplikace Apple TV dorazila na všechna zařízení s Android TV
, , aktualita
Majitelé televizorů a streamovacích zařízení s Android TV si nyní mohou stáhnout aplikaci Apple TV. Stačí mít operační systém alespoň ve verzi 8 nebo novější. Potom si můžete aplikaci stáhnout standardně z Obchodu Play.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv jsme si zvykli, že ekosystém Applu je poměrně uzavřený a velká část služeb je přístupná pouze uživatelům, kteří vlastní hardware s nakousnutým jablkem, v případě aplikace Apple TV to neplatí. V minulosti vyšla pro chytré televizory od LG, Sony nebo Samsungu, streamovací zařízení Amazon Fire TV, Chromecast a Roku nebo herní konzole PlayStation a Xbox. Tento týden byla oznámena pro Nvidia Shield TV, televize Philips i všechna ostatní zařízení na platformě Android TV.
 
Donedávna byla kompatibilita zaručena jen pro vybraná zařízení s Android TV, ale to se nyní změnilo. Všichni, kdo mají operační systém ve verzi 8 (Oreo) nebo novější, si mohou aplikaci stáhnout z Obchodu Play. Android TV využívají také některé certifikované TV boxy od Xiaomi a dalších výrobců, stejně jako televizory Philips (TP Vision), TCL, Metz, JVC nebo Thomson. Pomocí aplikace Apple TV mohou uživatel nakupovat a sledovat filmy v iTunes, získají také přístup k již zakoupeným pořadům.
 
 
Větší počet uživatelů by ovšem mohl zajímat přístup ke službě pro streamování videa Apple TV+, kde jsou k dispozici především filmy, seriály a další pořady z originální produkce Applu, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show. V budoucnu chce ovšem přidávat i obsah třetích stran. V minulosti to byla světová premiéra válečného filmu Greyhound s Tomem Hanksem. V následujících měsících nabídne také dlouho očekávané sci-fi Finch, jehož premiéra byla odsunuta v kinech kvůli koronaviru. Diváci mohou očekávat také hororovou minisérii Lisey's Story podle Stephena Kinga.
 
Předplatné Apple TV+ stojí 139 Kč měsíčně, k dispozici je také 7denní zkušební lhůta. Velká část diváků ovšem sleduje Apple TV+ zdarma, protože získala roční přístup k nákupu zařízení od Applu. Bezplatný přístup je zahrnut také ve studentském tarifu Apple Music. Předplatné Apple TV+ lze sdílet s až pěti členy domácnosti. Co se týče obrazové a zvukové kvality, nabízí platforma obsah až ve 4K Ultra HD. Podporováno je také HDR včetně Dolby Vision a prostorový zvuk Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala