Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aplikace Apple TV dorazila na všechna zařízení s Android TV

2.6.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Majitelé televizorů a streamovacích zařízení s Android TV si nyní mohou stáhnout aplikaci Apple TV. Stačí mít operační systém alespoň ve verzi 8 nebo novější. Potom si můžete aplikaci stáhnout standardně z Obchodu Play.
Ačkoliv jsme si zvykli, že ekosystém Applu je poměrně uzavřený a velká část služeb je přístupná pouze uživatelům, kteří vlastní hardware s nakousnutým jablkem, v případě aplikace Apple TV to neplatí. V minulosti vyšla pro chytré televizory od LG, Sony nebo Samsungu, streamovací zařízení Amazon Fire TV, Chromecast a Roku nebo herní konzole PlayStation a Xbox. Tento týden byla oznámena pro Nvidia Shield TV, televize Philips i všechna ostatní zařízení na platformě Android TV.
 
Donedávna byla kompatibilita zaručena jen pro vybraná zařízení s Android TV, ale to se nyní změnilo. Všichni, kdo mají operační systém ve verzi 8 (Oreo) nebo novější, si mohou aplikaci stáhnout z Obchodu Play. Android TV využívají také některé certifikované TV boxy od Xiaomi a dalších výrobců, stejně jako televizory Philips (TP Vision), TCL, Metz, JVC nebo Thomson. Pomocí aplikace Apple TV mohou uživatel nakupovat a sledovat filmy v iTunes, získají také přístup k již zakoupeným pořadům.
 
 
Větší počet uživatelů by ovšem mohl zajímat přístup ke službě pro streamování videa Apple TV+, kde jsou k dispozici především filmy, seriály a další pořady z originální produkce Applu, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show. V budoucnu chce ovšem přidávat i obsah třetích stran. V minulosti to byla světová premiéra válečného filmu Greyhound s Tomem Hanksem. V následujících měsících nabídne také dlouho očekávané sci-fi Finch, jehož premiéra byla odsunuta v kinech kvůli koronaviru. Diváci mohou očekávat také hororovou minisérii Lisey's Story podle Stephena Kinga.
 
Předplatné Apple TV+ stojí 139 Kč měsíčně, k dispozici je také 7denní zkušební lhůta. Velká část diváků ovšem sleduje Apple TV+ zdarma, protože získala roční přístup k nákupu zařízení od Applu. Bezplatný přístup je zahrnut také ve studentském tarifu Apple Music. Předplatné Apple TV+ lze sdílet s až pěti členy domácnosti. Co se týče obrazové a zvukové kvality, nabízí platforma obsah až ve 4K Ultra HD. Podporováno je také HDR včetně Dolby Vision a prostorový zvuk Dolby Atmos.