Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Apple TV+ přinese premiéru dalšího filmu s Tomem Hanksem

6.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Apple pokračuje v boji o zákazníky streamovacích služeb. Letos patrně přinese další velkou premiéru filmu, který byl původně určen pro kina. Jedná se o připravované sci-fi Finch, kde si titulní roli zahraje Tom Hanks.
Apple sice nezveřejnil počet předplatitelů své služby TV+, ale zajisté bude daleko za Netflixem nebo Disney+. To se americký gigant snaží napravit velkými investicemi do originálního obsahu a v současné době nabízí několik desítek seriálů, filmů nebo dokumentů, z nichž některé dosahují velmi solidní kvality. Další cestou je potom obsah třetích stran, za který Apple rovněž neváhá utratit astronomické sumy. Vloni si tak předplatitelé Apple TV+ mohli pustit válečné drama Greyhound, které se kvůli pandemii koronaviru nedostalo do kin, jak původně zamýšleli tvůrci.
 
Greyhound (2020) s Tomem Hanksem
 
Nyní měl Apple získat exkluzivní práva na další připravovaný snímek s Tomem Hanksem. Podle webu Deadline.com měl Apple zvítězit v aukci s dalšími provozovateli portálů streamovaného videa o sci-fi Finch. Pokud budou jednání úspěšně dokončena, bude mít snímek premiéru pravděpodobně koncem letošního roku. Kvůli možnosti nominace na filmové ceny se počítá i s omezeným uvedením do kin, ale hlavním distribučním kanálem bude služba Apple TV+. Měsíčně stojí 139 Kč, což je méně než jeden lístek do kina. Skoro dvě třetiny diváků navíc službu využívají bezplatně, protože získali přístup při nákupu zařízení od Applu.
 
Není jasné, kolik Apple zaplatit za práva ke streamování filmu ani jací soupeři se mu během aukce postavili. Za Greyhound měla firma z Cupertina vloni zaplatit 70 milionů dolarů, ale za poslední bondovku Není čas zemřít údajně nabízela až 400 milionů dolarů. Finch (původně natáčený pod názvem Bios) je postapokalyptické sci-fi drama o posledním člověku na planetě – vynálezci, který sobě a svému psovi postaví společníka v podobě robota. Režisérem snímku je Miguel Sapochnik, který se podílel na Hře o trůny. Vedle Toma Hankse se ve filmu představí Caleb Landry Jones, Samira Wiley, Laura Harrier a Skeet Ulrich.
 
Film, jehož producentem je společnost Universal Pictures, měl mít původně premiéru v amerických kinech v říjnu 2020. Odsunuta byla kvůli koronaviru.
 


reklama
reklama