www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple TV+ přinese premiéru dalšího filmu s Tomem Hanksem

Apple TV+ přinese premiéru dalšího filmu s Tomem Hanksem
, , aktualita
Apple pokračuje v boji o zákazníky streamovacích služeb. Letos patrně přinese další velkou premiéru filmu, který byl původně určen pro kina. Jedná se o připravované sci-fi Finch, kde si titulní roli zahraje Tom Hanks.
K oblíbeným
reklama
Apple sice nezveřejnil počet předplatitelů své služby TV+, ale zajisté bude daleko za Netflixem nebo Disney+. To se americký gigant snaží napravit velkými investicemi do originálního obsahu a v současné době nabízí několik desítek seriálů, filmů nebo dokumentů, z nichž některé dosahují velmi solidní kvality. Další cestou je potom obsah třetích stran, za který Apple rovněž neváhá utratit astronomické sumy. Vloni si tak předplatitelé Apple TV+ mohli pustit válečné drama Greyhound, které se kvůli pandemii koronaviru nedostalo do kin, jak původně zamýšleli tvůrci.
 
Greyhound (2020) s Tomem Hanksem
 
Nyní měl Apple získat exkluzivní práva na další připravovaný snímek s Tomem Hanksem. Podle webu Deadline.com měl Apple zvítězit v aukci s dalšími provozovateli portálů streamovaného videa o sci-fi Finch. Pokud budou jednání úspěšně dokončena, bude mít snímek premiéru pravděpodobně koncem letošního roku. Kvůli možnosti nominace na filmové ceny se počítá i s omezeným uvedením do kin, ale hlavním distribučním kanálem bude služba Apple TV+. Měsíčně stojí 139 Kč, což je méně než jeden lístek do kina. Skoro dvě třetiny diváků navíc službu využívají bezplatně, protože získali přístup při nákupu zařízení od Applu.
 
Není jasné, kolik Apple zaplatit za práva ke streamování filmu ani jací soupeři se mu během aukce postavili. Za Greyhound měla firma z Cupertina vloni zaplatit 70 milionů dolarů, ale za poslední bondovku Není čas zemřít údajně nabízela až 400 milionů dolarů. Finch (původně natáčený pod názvem Bios) je postapokalyptické sci-fi drama o posledním člověku na planetě – vynálezci, který sobě a svému psovi postaví společníka v podobě robota. Režisérem snímku je Miguel Sapochnik, který se podílel na Hře o trůny. Vedle Toma Hankse se ve filmu představí Caleb Landry Jones, Samira Wiley, Laura Harrier a Skeet Ulrich.
 
Film, jehož producentem je společnost Universal Pictures, měl mít původně premiéru v amerických kinech v říjnu 2020. Odsunuta byla kvůli koronaviru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala