Android TV získá okamžité aplikace, nativní ALLM a další novinky

Android TV získá okamžité aplikace, nativní ALLM a další novinky
, , aktualita
Google oznámil šest novinek, které zamíří do Android TV. Oznámeny byly vývojářům, ale těžit z nich nakonec budou hlavně samotní uživatelé. Nalezneme mezi nimi třeba vylepšenou klávesnici nebo automatický režim nízké latence.
K oblíbeným
reklama
Google dlouhodobě řeší problémy s pomalými nebo zcela chybějícími aktualizacemi Android TV. Jedním z řešení je oddělit doplňkové funkce systému od základních, aby kvůli implementaci některých nových funkcí nemusela být distribuována velká aktualizace vyžadující dlouhotrvající proces schvalování. A tak se uživatelé Android TV mohou brzy těšit na některé novinky, aniž by museli čekat dlouhé měsíce nebo dokonce roky, než výrobci přejdou na novější verzi Android TV. Google na svém vývojářském blogu oznámil šest nových funkcí, a také se pochlubil čerstvými čísly.
 
 
Android TV měsíčně aktivně využívá o 80 % více uživatelů než před rokem. Tuto platformu podporuje sedm z deseti předních výrobců chytrých televizí a přes 160 televizních operátorů. Uživatelé také mohou vybírat z okolo sedmi tisíc aplikací, které jsou dostupné v Google Play. Tohoto digitálního obchodu se týká i první z novinek. Jedná se o tzv. okamžité aplikace (instant apps), které umožňují vyzkoušet daný titul ještě před stažením. Ano, stejná funkce je již nějaký pátek dostupná na smartphonech a tabletech, ale nyní se dostává také na Android TV. Pro vývojáře přidal Google také podporu Obchodu Play do emulátoru Android TV, aby mohli snadněji otestovat např. předplatné.
 
 
Zpět ovšem k novinkám, které ocení i koncoví uživatelé. Třetí z představených vylepšení přinese možnost použít při nákupu aplikací PIN kód místo hesla. Tím by se měl nákup výrazně zrychlit, neboť vyťukávání složitého hesla na virtuální klávesnici (většina chytrých televizí i multimediálních center obsahuje pouze dálkový ovladač se základními funkcemi) může být někdy pořádnou zkouškou nervů. Google zároveň vylepšil i klávesnici Gboard pro Android TV, která získala nová rozvržení, převod řeči na text nebo prediktivní psaní.
 
Novinkou v tomto operačním systému je také nativní podpora automatického režimu nízké latence (ALLM, Auto Low Latency Mode). Vývojář tak může nastavit, aby se po spuštění jeho hry aktivovat režim s nízkou odezvou. Při tvorbě aplikací pro Android TV ocení vývojáři také další vylepšení, která se týkají knihovny leanback. Google oznámil, že uvedené novinky míří rovnou na zařízení s Android TV po celém světě. Neupřesnil ovšem, jakých konkrétních verzí se aktualizace týká. Připomeňme, že i většina nejnovějších televizí a TV boxů běží na Android TV 9.0, modelů s verzí 10 je zatím na trhu minimum. Mezitím ovšem vzniklo vývojářské preview Androidu TV 11, který by mohl ve finální verzi vyjít do konce letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik