www.tvfreak.cz
>
>
>

Android TV místo Tizenu? Samsung odmítl spekulace

Android TV místo Tizenu? Samsung odmítl spekulace
, , aktualita
Na internetu se začalo mluvit o tom, zda Samsung nevymění Tizen ve svých Smart TV za operační systém od Googlu, stejně jako to provedl v případě chytrých hodinek. Jihokorejský výrobce ovšem tuto možnost rázně odmítl.
K oblíbeným
reklama
Tizen byl vytvořen jako univerzální operační systém, který se měl objevit v celé škále zařízení. Pokus se smartphony ovšem nevyšel a nedávno bylo oznámeno, že TIzen zmizí také z chytrých hodinek. Samsung místo toho začne používat Wear OS od Googlu, na jehož vývoji se bude podílet. Vcelku logicky tedy vyvstala otázka, zda se podobný krok nechystá i v případě chytrých televizí, kde by mohl být Tizen vyměněn za Android TV. Samsung by tak mohl ušetřit nemalé částky za vývoj vlastního operačního systému. Android TV je přitom platforma s velkým počtem dostupných aplikací i doplňkových funkcí, takže by to pro uživatele nemuselo znamenat až takovou ztrátu.
 
 
Proti takovým spekulacím se ovšem Samsung ohradil. „Tizen je stále výchozí platformou pro naše chytré televizory,“ prohlásil zástupce společnosti na dotazy novinářů. Televizoru Samsung s Android TV se tedy v blízké době nedočkáme. Operační systém stejně není pro většinu uživatelů rozhodujícím faktorem při výběru nové televize. Mnohem větší roli většinou hraje úhlopříčka, kvalita obrazu a cena. Vzhledem k tomu, že je Samsung největším výrobcem televizí na světě, patří i jeho Tizen k nejčastějším televizním platformám. A během let se firmě podařilo vybudovat ekosystém, který čítá všechny důležité aplikace, propojení s chytrou domácností i exkluzivní funkce, díky kterým získává výhodu nad konkurencí. Proto by nedávalo příliš smysl, pokud by se nyní Tizenu v televizích vzdal.

Svou roli při rozhodování přitom může hrát ještě jeden důležitý aspekt – reklama. Součástí Smart TV je stále častěji inzerce, která může mít podobu doporučovaného obsahu nebo různých bannerů. Pro výrobce televizí (nebo vývojáře operačního systému) se jedná o další zdroj příjmu, který doplňuje snižující se marže z prodeje samotných televizí. Třeba americká značka Vizio začíná na reklamách vydělávat skoro stejně jako na prodeji Smart TV. V případě Samsungu bude situace jiná vzhledem k rozdílné cenové politice i méně agresivní reklamě.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala