www.tvfreak.cz
>
>
>

Android TV místo Tizenu? Samsung odmítl spekulace

Android TV místo Tizenu? Samsung odmítl spekulace
, , aktualita
Na internetu se začalo mluvit o tom, zda Samsung nevymění Tizen ve svých Smart TV za operační systém od Googlu, stejně jako to provedl v případě chytrých hodinek. Jihokorejský výrobce ovšem tuto možnost rázně odmítl.
K oblíbeným
reklama
Tizen byl vytvořen jako univerzální operační systém, který se měl objevit v celé škále zařízení. Pokus se smartphony ovšem nevyšel a nedávno bylo oznámeno, že TIzen zmizí také z chytrých hodinek. Samsung místo toho začne používat Wear OS od Googlu, na jehož vývoji se bude podílet. Vcelku logicky tedy vyvstala otázka, zda se podobný krok nechystá i v případě chytrých televizí, kde by mohl být Tizen vyměněn za Android TV. Samsung by tak mohl ušetřit nemalé částky za vývoj vlastního operačního systému. Android TV je přitom platforma s velkým počtem dostupných aplikací i doplňkových funkcí, takže by to pro uživatele nemuselo znamenat až takovou ztrátu.
 
 
Proti takovým spekulacím se ovšem Samsung ohradil. „Tizen je stále výchozí platformou pro naše chytré televizory,“ prohlásil zástupce společnosti na dotazy novinářů. Televizoru Samsung s Android TV se tedy v blízké době nedočkáme. Operační systém stejně není pro většinu uživatelů rozhodujícím faktorem při výběru nové televize. Mnohem větší roli většinou hraje úhlopříčka, kvalita obrazu a cena. Vzhledem k tomu, že je Samsung největším výrobcem televizí na světě, patří i jeho Tizen k nejčastějším televizním platformám. A během let se firmě podařilo vybudovat ekosystém, který čítá všechny důležité aplikace, propojení s chytrou domácností i exkluzivní funkce, díky kterým získává výhodu nad konkurencí. Proto by nedávalo příliš smysl, pokud by se nyní Tizenu v televizích vzdal.

Svou roli při rozhodování přitom může hrát ještě jeden důležitý aspekt – reklama. Součástí Smart TV je stále častěji inzerce, která může mít podobu doporučovaného obsahu nebo různých bannerů. Pro výrobce televizí (nebo vývojáře operačního systému) se jedná o další zdroj příjmu, který doplňuje snižující se marže z prodeje samotných televizí. Třeba americká značka Vizio začíná na reklamách vydělávat skoro stejně jako na prodeji Smart TV. V případě Samsungu bude situace jiná vzhledem k rozdílné cenové politice i méně agresivní reklamě.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala