www.tvfreak.cz
>
>
>

Android TV místo Tizenu? Samsung odmítl spekulace

Android TV místo Tizenu? Samsung odmítl spekulace
, , aktualita
Na internetu se začalo mluvit o tom, zda Samsung nevymění Tizen ve svých Smart TV za operační systém od Googlu, stejně jako to provedl v případě chytrých hodinek. Jihokorejský výrobce ovšem tuto možnost rázně odmítl.
K oblíbeným
reklama
Tizen byl vytvořen jako univerzální operační systém, který se měl objevit v celé škále zařízení. Pokus se smartphony ovšem nevyšel a nedávno bylo oznámeno, že TIzen zmizí také z chytrých hodinek. Samsung místo toho začne používat Wear OS od Googlu, na jehož vývoji se bude podílet. Vcelku logicky tedy vyvstala otázka, zda se podobný krok nechystá i v případě chytrých televizí, kde by mohl být Tizen vyměněn za Android TV. Samsung by tak mohl ušetřit nemalé částky za vývoj vlastního operačního systému. Android TV je přitom platforma s velkým počtem dostupných aplikací i doplňkových funkcí, takže by to pro uživatele nemuselo znamenat až takovou ztrátu.
 
 
Proti takovým spekulacím se ovšem Samsung ohradil. „Tizen je stále výchozí platformou pro naše chytré televizory,“ prohlásil zástupce společnosti na dotazy novinářů. Televizoru Samsung s Android TV se tedy v blízké době nedočkáme. Operační systém stejně není pro většinu uživatelů rozhodujícím faktorem při výběru nové televize. Mnohem větší roli většinou hraje úhlopříčka, kvalita obrazu a cena. Vzhledem k tomu, že je Samsung největším výrobcem televizí na světě, patří i jeho Tizen k nejčastějším televizním platformám. A během let se firmě podařilo vybudovat ekosystém, který čítá všechny důležité aplikace, propojení s chytrou domácností i exkluzivní funkce, díky kterým získává výhodu nad konkurencí. Proto by nedávalo příliš smysl, pokud by se nyní Tizenu v televizích vzdal.

Svou roli při rozhodování přitom může hrát ještě jeden důležitý aspekt – reklama. Součástí Smart TV je stále častěji inzerce, která může mít podobu doporučovaného obsahu nebo různých bannerů. Pro výrobce televizí (nebo vývojáře operačního systému) se jedná o další zdroj příjmu, který doplňuje snižující se marže z prodeje samotných televizí. Třeba americká značka Vizio začíná na reklamách vydělávat skoro stejně jako na prodeji Smart TV. V případě Samsungu bude situace jiná vzhledem k rozdílné cenové politice i méně agresivní reklamě.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik