Android TV se možná přejmenuje na Google TV, dostane i další novinky

Android TV se možná přejmenuje na Google TV, dostane i další novinky
, , aktualita
Google údajně chystá novinky týkající se Android TV a jednou z nich by mohla být změna názvu. Kromě toho mohou uživatelé čekat upravené rozhraní a nižší hardwarové nároky, díky kterým by se systém mohl dostat na levnější zařízení.
K oblíbeným
reklama
Už nějaký ten pátek se hovoří o nástupci pro Chromecast Ultra, který by tentokrát měl být vybaven plnohodnotným systémem Android TV s možností instalace aplikací. Server Protocol naznačil, že zařízení sice svým designem připomíná předchozí Chromecasty, ale mohlo by nést jiný název. Americký gigant dokonce zvažuje použití značky Nest, došlo by tak ke sjednocení s dalšími produkty pro chytrou domácnost. Po designové stránce by mělo mít zařízení kulatý tvar, typické logo Googlu v podobě písmene G a konektor HDMI pro připojení k televizoru. Díky dřívějším uniklým informacím také víme, že novinka by měla být dodávána s dálkovým ovladačem vybaveným samostatným tlačítkem pro Asistenta Google.
 
 
Chromecast Ultra
 
Spolu s novým „Chromecastem“ nejspíš Google oznámí také změny týkající se Android TV. A jedna z nich by mohla být zcela zásadní. Týká se totiž přejmenování operačního systému na Google TV. Ačkoliv se zatím jedná jen o spekulaci, nebyl by to zase tak překvapivý krok. Ačkoliv Google mnohokrát zdůraznil, že značku Android nehodlá vygumovat ze světa, patrná je dlouhodobá snaha o rebranding týkající se řady produktů. Začalo to v roce 2012 přejmenováním digitálního obchodu Android Market na Google Play Store, později platební služby Android Pay na Google Pay či operačního systému pro chytré hodinky, který se změnil z Android Wear na Wear OS.
 
Kromě toho by měla platforma Android TV (nebo snad Google TV?) přidat i upravené uživatelské rozhraní. Podle již zmiňovaného serveru Protocol se bude nová verze systému více zaměřovat na jednotlivé filmy a seriály. Dosud Android TV doporučuje obsah hlavně na základně poskytovatele, ale v budoucnu by mohl při doporučování více kombinovat pořady z různých služeb. Google o této změně údajně již vyjednává s hlavními platformami pro streamování videa. V budoucnu by měla mít Android TV také nižší hardwarové nároky. Díky tomu se systém dostane do většího počtu zařízení, především z levnějších kategorií. První ukázkou by měl být právě nový „Chromecast“, který bude mít v malém těle pravděpodobně nepříliš výkonné komponenty.
 
Zdroj: 9to5google.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik