Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Android TV se možná přejmenuje na Google TV, dostane i další novinky

8.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Google údajně chystá novinky týkající se Android TV a jednou z nich by mohla být změna názvu. Kromě toho mohou uživatelé čekat upravené rozhraní a nižší hardwarové nároky, díky kterým by se systém mohl dostat na levnější zařízení.
Už nějaký ten pátek se hovoří o nástupci pro Chromecast Ultra, který by tentokrát měl být vybaven plnohodnotným systémem Android TV s možností instalace aplikací. Server Protocol naznačil, že zařízení sice svým designem připomíná předchozí Chromecasty, ale mohlo by nést jiný název. Americký gigant dokonce zvažuje použití značky Nest, došlo by tak ke sjednocení s dalšími produkty pro chytrou domácnost. Po designové stránce by mělo mít zařízení kulatý tvar, typické logo Googlu v podobě písmene G a konektor HDMI pro připojení k televizoru. Díky dřívějším uniklým informacím také víme, že novinka by měla být dodávána s dálkovým ovladačem vybaveným samostatným tlačítkem pro Asistenta Google.
 
 
Chromecast Ultra
 
Spolu s novým „Chromecastem“ nejspíš Google oznámí také změny týkající se Android TV. A jedna z nich by mohla být zcela zásadní. Týká se totiž přejmenování operačního systému na Google TV. Ačkoliv se zatím jedná jen o spekulaci, nebyl by to zase tak překvapivý krok. Ačkoliv Google mnohokrát zdůraznil, že značku Android nehodlá vygumovat ze světa, patrná je dlouhodobá snaha o rebranding týkající se řady produktů. Začalo to v roce 2012 přejmenováním digitálního obchodu Android Market na Google Play Store, později platební služby Android Pay na Google Pay či operačního systému pro chytré hodinky, který se změnil z Android Wear na Wear OS.
 
Kromě toho by měla platforma Android TV (nebo snad Google TV?) přidat i upravené uživatelské rozhraní. Podle již zmiňovaného serveru Protocol se bude nová verze systému více zaměřovat na jednotlivé filmy a seriály. Dosud Android TV doporučuje obsah hlavně na základně poskytovatele, ale v budoucnu by mohl při doporučování více kombinovat pořady z různých služeb. Google o této změně údajně již vyjednává s hlavními platformami pro streamování videa. V budoucnu by měla mít Android TV také nižší hardwarové nároky. Díky tomu se systém dostane do většího počtu zařízení, především z levnějších kategorií. První ukázkou by měl být právě nový „Chromecast“, který bude mít v malém těle pravděpodobně nepříliš výkonné komponenty.
 
Zdroj: 9to5google.com (1, 2)