Android TV se možná přejmenuje na Google TV, dostane i další novinky

Android TV se možná přejmenuje na Google TV, dostane i další novinky
, , aktualita
Google údajně chystá novinky týkající se Android TV a jednou z nich by mohla být změna názvu. Kromě toho mohou uživatelé čekat upravené rozhraní a nižší hardwarové nároky, díky kterým by se systém mohl dostat na levnější zařízení.
K oblíbeným
reklama
Už nějaký ten pátek se hovoří o nástupci pro Chromecast Ultra, který by tentokrát měl být vybaven plnohodnotným systémem Android TV s možností instalace aplikací. Server Protocol naznačil, že zařízení sice svým designem připomíná předchozí Chromecasty, ale mohlo by nést jiný název. Americký gigant dokonce zvažuje použití značky Nest, došlo by tak ke sjednocení s dalšími produkty pro chytrou domácnost. Po designové stránce by mělo mít zařízení kulatý tvar, typické logo Googlu v podobě písmene G a konektor HDMI pro připojení k televizoru. Díky dřívějším uniklým informacím také víme, že novinka by měla být dodávána s dálkovým ovladačem vybaveným samostatným tlačítkem pro Asistenta Google.
 
 
Chromecast Ultra
 
Spolu s novým „Chromecastem“ nejspíš Google oznámí také změny týkající se Android TV. A jedna z nich by mohla být zcela zásadní. Týká se totiž přejmenování operačního systému na Google TV. Ačkoliv se zatím jedná jen o spekulaci, nebyl by to zase tak překvapivý krok. Ačkoliv Google mnohokrát zdůraznil, že značku Android nehodlá vygumovat ze světa, patrná je dlouhodobá snaha o rebranding týkající se řady produktů. Začalo to v roce 2012 přejmenováním digitálního obchodu Android Market na Google Play Store, později platební služby Android Pay na Google Pay či operačního systému pro chytré hodinky, který se změnil z Android Wear na Wear OS.
 
Kromě toho by měla platforma Android TV (nebo snad Google TV?) přidat i upravené uživatelské rozhraní. Podle již zmiňovaného serveru Protocol se bude nová verze systému více zaměřovat na jednotlivé filmy a seriály. Dosud Android TV doporučuje obsah hlavně na základně poskytovatele, ale v budoucnu by mohl při doporučování více kombinovat pořady z různých služeb. Google o této změně údajně již vyjednává s hlavními platformami pro streamování videa. V budoucnu by měla mít Android TV také nižší hardwarové nároky. Díky tomu se systém dostane do většího počtu zařízení, především z levnějších kategorií. První ukázkou by měl být právě nový „Chromecast“, který bude mít v malém těle pravděpodobně nepříliš výkonné komponenty.
 
Zdroj: 9to5google.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala