Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Android TV 12 se blíží: přinese přepínání snímkovací frekvence a 4K UI

21.3.2022, Milan Šurkala, aktualita
Android TV 12 se blíží: přinese přepínání snímkovací frekvence a 4K UI
Už nějakou dobu se mluví o nové verzi operačního systému Android TV 12 pro chytré televize. Nyní Google opět poodhalil jeho schopnosti, které si mohou vývojáři vyzkoušet na vývojářském kitu ADT-3.
Už v prosinci jsme vás informovali o připravovaném operačním systému Google Android TV 12. Ten je nyní ve fázi vývojářského preview na kitu ADT-3 nebo v Android Emulator for TV. Systém by se měl objevit později v tomto roce, prozatím by tak vývojáři měli připravovat své aplikace na nový systém. A my se dozvídáme, co vše bude vlastně umět. Funkce Refresh Rate Switching označuje přepínání snímkovací frekvence podle frekvence obsahu, takže se televize může přizpůsobovat násobkům čísel 24, 25 a 30. Video publikované ve 24 fps se tak může přehrávat např. ve frekvenci 48 Hz nebo 120 Hz.
 
Andoid TV logo
 
Některé televize už podporují HDMI 2.1 VRR, takže by se přepínání měla dít bez přerušení (žádné několikasekundové výpadky). Pozměněno bude také škálování velikosti textu (85%, 100%, 115% a 130%), které dostane novou stránku v menu. Dostane se také na 4K rozlišení uživatelského rozhraní na televizích, které 4K nativně podporují.
 
Android TV 12 snímkovací frekvence
 
Zdroj: medium.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.