www.tvfreak.cz
>
>
>

Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence

Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
, , aktualita
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
K oblíbeným
reklama
Chytré televize s operačním systémem Android TV budou mít k dispozici novou verzi systému Android TV 12. Ta vyšla před pár dny a přináší několik užitečných novinek navíc. Jednou z nejvýznamnějších je přizpůsobování snímkovací frekvence přehrávanému obsahu, k tomu ale bude nutná podpora ze strany aplikací. 
 
Android TV 12
 
Zapracovalo se také na uživatelském rozhraní, jehož rozlišení nyní může být ve 4K. Také se zvýšila možnost jeho úpravy a nastavit lze třeba způsob rozmazávání pozadí menu nabídek. Pokud aplikace přistupuje ke kameře nebo mikrofonu, televize o tom informuje v rohu podobně, jak to dělají dnes např. telefony (např. nový iOS). Uživatel také může v systému úplně vypnout přístup k mikrofonu a kameře, vylepšeny byly také možnosti ohledně úpravy velikosti písma.
 
Android TV 12
 
Android TV 12 dále přináší podporu pro HDMI CEC 2.0 a Tuner HAL 1.1 s DTMB. Otázkou nyní především je, kdy se tento systém dostane na skutečné televize. Prozatím je možné ho nainstalovat na vývojářský modul ADT-3. 
 
Android TV 12
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Netflix zveřejnila výsledky za poslední čtvrtletí. Přestože dokázala získat dalších 8,3 milionu uživatelů, očekávalo se více a zpomalující nárůst se projevil v panice akcionářů a výrazném propadu hodnoty firmy.
21.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné
Po necelých 6 letech existence YouTube Originals tento program končí. Streamovací službě, kterou brzy opustí její vedoucí, se nikdy nepodařilo výrazněji prorazit a zůstanou po ní jen dva podpůrné fondy.
19.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala