Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence

3.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Chytré televize s operačním systémem Android TV budou mít k dispozici novou verzi systému Android TV 12. Ta vyšla před pár dny a přináší několik užitečných novinek navíc. Jednou z nejvýznamnějších je přizpůsobování snímkovací frekvence přehrávanému obsahu, k tomu ale bude nutná podpora ze strany aplikací. 
 
Android TV 12
 
Zapracovalo se také na uživatelském rozhraní, jehož rozlišení nyní může být ve 4K. Také se zvýšila možnost jeho úpravy a nastavit lze třeba způsob rozmazávání pozadí menu nabídek. Pokud aplikace přistupuje ke kameře nebo mikrofonu, televize o tom informuje v rohu podobně, jak to dělají dnes např. telefony (např. nový iOS). Uživatel také může v systému úplně vypnout přístup k mikrofonu a kameře, vylepšeny byly také možnosti ohledně úpravy velikosti písma.
 
Android TV 12
 
Android TV 12 dále přináší podporu pro HDMI CEC 2.0 a Tuner HAL 1.1 s DTMB. Otázkou nyní především je, kdy se tento systém dostane na skutečné televize. Prozatím je možné ho nainstalovat na vývojářský modul ADT-3. 
 
Android TV 12
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.