www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Analytici hlásí 10 milionů prodaných OLED TV. Vzpomenete si na první model?

Analytici hlásí 10 milionů prodaných OLED TV. Vzpomenete si na první model?
, , aktualita
Od uvedení na trh v roce 2013 se prodalo více než 10 milionů OLED TV, tvrdí odhady analytiků. Navíc prodej stále roste, z čehož pochopitelně nejvíce těží LG. Počet výrobců OLED TV ovšem vzrostl skoro na dvě desítky.
K oblíbeným
reklama
OLED TV se stávají stále dostupnější kategorií. Aktuálně lze nejlevnější modely pořídit za cenu okolo 25 tisíc korun. Není tedy divu, že si televizory s tímto panelem hledají cestu do stále více obýváků. Podle analytické společnosti Omdia dosáhl prodej OLED TV na konci letošního září významného milníku – 10,32 milionů prodaných kusů od uvedení na trh v roce 2013. V průměru jen více než milion prodaných kusů ročně sice na první pohled nevypadá jako dechberoucí úspěch, ale musíme si uvědomit, že zpočátku se cena OLED TV pohybovala nikoliv v desítkách, ale stovkách tisíc korun. Postupně se také rozplývá nejčastější obava zákazníků, kterou je nízká životnost – výrobcům se totiž postupně daří eliminovat problém s „vypálením“ obrazu.
 
 
Jediným výrobcem panelů pro televizory OLED zůstává divize LG Display. Zároveň platí, že LG Electronics je nejúspěšnější značkou OLED TV. Do konce letošního roku by měla dosáhnout milníku 7 milionu prodaných kusů. Jinak řečeno, více než dvě třetiny z dosud prodaných OLED TV nesou logo LG. Počet výrobců ovšem neustále roste a letos dosáhl 19. V posledním čtvrtletí 2020 by se mělo podle odhadů prodat na 1,2 milionu OLED TV, tedy o asi 30 % více než ve stejném období loňského roku. V roce 2021 potom analytici předpokládají 3,3 milionu prodaných kusů, což je o desetinu více než letos. V dalších letech by měl prodej strmě růst. V roce 2024 by se dokonce mohlo prodat na 9 milionů OLED TV za jediný rok. Přispět by k tomu měly nejen další technologické inovace (např. rozlišení 8K), ale také zpřístupnění televizorů dalším zákazníkům – třeba i prostřednictvím modelů se 48palcovým panelem.
 
Technologii OLED vyvinul Kodak v roce 1987 pro své digitální fotoaparáty. Až v roce 2004 se objevil první televizor od Sony, který využíval OLED panel s úhlopříčkou 11 palců. LG vstoupilo na tento trh až v roce 2010, kdy představilo 15palcovou OLED TV. Trvalo ovšem další dva roky, než se objevil první panel s běžnou velikostí, který umožnil použití v obýváku. V roce 2013 byl potom na trh uveden model LG 55EM9700 (obrázek výše) s úhlopříčkou 55 palců a tloušťkou pouhé 4 mm. Jeho počáteční cena činila více než 10 tisíc dolarů.
 
Zdroj: Tisková zpráva, Pulsenews.co.kr


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře